Skocz do zawartości
PeTeR-ek

2x DSL - TPSA - Jak połaczyc w jedno

Rekomendowane odpowiedzi

Witam na dniach bede podlaczal sobie kolejnego DSL tym razem 1Mbit a mam juz DSL 2Mbit chcialbym to spiac razem ale jaki router ma taka mozliwosc moze ktos cos polecic...?

 

Czy moze lepiej postawic serverek na linuxie z 2 kartami sieciowymi i je wpiac do servera a pozniej kolejna sieciowka wypuscic sygnal ...

 

ktora mozliwosc jest lepsza jesli router to jaki?? Najlepiej jak najtanszy :)

 

Pozdrawiam i dzieki wielkie za odpowiedz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niektóre routery mają dwa porty WAN, czyli jest mozliwe podpięcie obydwu DSLi jednocześnie, jednak nigdy takiego czegoś nie testowałem i nie mam pojęcia jak rozkładany jest ruch internetowy w takim przypadku. Popatrz na strony producentów.

np. http://www.planet.com.tw/product/product_d...=267&menu_id=15

 

Podobno ten planet ma QOS i jest wstanie rozłożyć obciązenie łącza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam na dniach bede podlaczal sobie kolejnego DSL tym razem 1Mbit a mam juz DSL 2Mbit chcialbym to spiac razem ale jaki router ma taka mozliwosc moze ktos cos polecic...?

 

Czy moze lepiej postawic serverek na linuxie z 2 kartami sieciowymi i je wpiac do servera a pozniej kolejna sieciowka wypuscic sygnal ...

 

ktora mozliwosc jest lepsza jesli router to jaki?? Najlepiej jak najtanszy :)

 

Pozdrawiam i dzieki wielkie za odpowiedz...

Ostatnio instalowałem gdzieś jeden z routerów Cisco - i on miał taką możliwość (spinał 4 porty modemowe, jakkolwiek można było zamiast kart modemowych włożyć karty WAN)

 

Pytanie do ciebie jest takie - ile chcesz wydać na router (bo za funkcjonalność się płaci niestety).

 

to cisco kosztowało 4000 USD ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wie ktos jak sie zachowa z taka sytuacja LINUX ?

Dla linuxa taka sytuacja to chleb powszedni. Do tego zyskujesz duzo wieksze mozliwosci kontroli, filtrowania, ksztaltowania niz routery sprzetowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...