Skocz do zawartości
.AGrEST.

PROBLEM z Dualem

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wam - mam problem z dualem w mojej płycie gł.

Mam Gigabyte GA-K8NSNXP-939, pamięci 2x512 TwinMOS DDR400 PC3200 CL2

Po włożeniu ich do płyty komp nie uruchamia się, a za to brzęczy głośniczek z kompa.

Mam 2 możliwości jeżeli chodzi o duala; 1,2 albo 3,4; single zaś 1,3 lub 2,4 ale ....

komp działa TYLKO na ustawieniu 1,3

W trakcie uruchamiania komputera w DOSie pisze Memory NOT Optimized - Check Manual.

Gigabyte ma to d osiebie że po naciśnięciu w biosie Ctrl+F1 pokazują sie ukryte opcje i jedną z nich jest:

Advenced Chipset Features - a w niej takie opcje których ni cholery nie kapuje, wiem tylko tyle że sie ustawia tajmingi :D

 

CPU Thermal - Throttling [ 50% ] max do 87,5%

HT Frequency [ 5x ]

Max Memclock (Mhz)[ 200 ] ręcznie dałem na [ 200 ]

Curent Memclock (Mhz)[ 200 ] gdy powyżej jest na [Auto] to tutaj jest 166

DDR Timing Setting by [ Manual ]

CAS# latency [ CL=2.0 ]

Row cycle time (tRC)[ ]

Row refresh cyc time (tRFC)[ ]

RAS# to CAS# delay (tRCD)[ ]

Row to Row delay (tRRD)[ ]

Min RAS# active time (TRAS)[ ]

Row precharge Time (tRP)[ ]

Write recovery time (tWR)[ ]

Write to Read delay (tWTR)[ ]

Read to Write delay (tRWT)[ ]

Refresh period (tREF)[ ]

Enable 2T Timming [ Enable ] tej opcji totalnie nie kapuje z tego wszystkiego

 

i w tym momencie prośba do wszystkich którzy mogą pomóc, prosze o wytłumaczenie oraz o pomoc w uzupełnieniu tych opcji w którychnic nie wpisałem,( a nie wpisywałem ponieważ to co w nich jest ustawione, jest zależne od każdego resetu kompa - gdy kombinuje z pamięciami aby ustawić na Dual i gdy zmieniam te tajmingi a jest źle ustawione to za każdym razem gdy wróce do biosu to jest inaczej w Advenced Chipset Features.

Jeszcze jedno tak przy okazji - w CPU-Z ver 1.26 pokazuje mi że mam proca Winchester w technologii 0.9 mikrona a z tego co mi sie wydaje to powinno być 0.13 no ale nie wnikam ...

 

Szukałem na necie tajmingUf do tych DDRUf ale jakoś nie udało mi sie znaleść.

Wszystkim z góry dziękuje za POMOC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...