Skocz do zawartości
XPit

problem z KT266A + 1,6XP+Gf4Ti4200 -czy ktoś może mi pomóc ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, troszkę długo ale bardzo mi zależy

 

Złożyłem zestaw, m.in.:

 

MSI (Kt266A)

MSI Gf4Ti4200

Athlon XP1600+

Zasilacz Codegen 300W

 

Problem jest taki: Po złożeniu wszystkiego nie ma problemów, włączam, ustawiam nowy dysk - format, w dosie ok.

Teraz próbuje z pod dosa odpalic instalkę z windowsa przez wpisanie polecenia setup (różne kopie)...komputer próbuje uruchomic instalatora i wyskakuje czarny ekaran...zawiesza sie, tylko restet.

 

 

Co to może być, po włożeniu innej karty graficznej (gf256DDR) wszystko jest ok, ale z koleji podejrzany gf4ti4200 działa na innym komputerze także bez problemu.

 

Czy ktos miałby jakiś pomysł ? Płyta ? zasilacz ?

 

pozdrowienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wg mnie to zasilacz po wpisaniu setup'u odpala sie trochwe lepszejszy i bardziej zlozony obraz niz w trybie textowym karta pociagnie wiecej pradu i zdycha zasilka a tak swoja droga nie pkaooj sie w w98 za wolny jest bedzie sie szybko odpalal ale nic poza tym zainstalooj xp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktoś o tym juz pisał, poszukaj w opcji szukaj, bodajże z tego co pamiętam windowz burzy się z GF 4200 .

 

zapytaj na priv ///grubego// z tego co pamietam on miał podobny problem..

 

 

podczas instalacji włóż GF 256 ddr lub inną grafę i jak zainstalujesz to wymień grafe i włóż gf 4200 i wszystko będzie spox..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktoś o tym juz pisał, poszukaj w opcji szukaj, bodajże z tego co pamiętam windowz burzy się z GF 4200 .  

 

zapytaj na priv ///grubego// z tego co pamietam on miał podobny problem..  

 

 

podczas instalacji włóż GF 256 ddr lub inną grafę i jak zainstalujesz to wymień grafe i włóż gf 4200 i wszystko będzie spox..

Ten gf4ti4200 działa na drugim kompie z windowz :( więc to chyba nie to...Dzięki czekam na opinie ///grubego/ :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też miałem taki problem. Komp zawieszał się gdy wpisywałem setup (w Win98 lub Win95, ale WinXP instalował sie prawidłowo). Problem rozwiązało wpisanie polecenia (pliku) "setupcor" w katalogu WIN98 płyty instalacyjnej. Do dziś nie wiem co jest tego przyczyną :?: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też miałem taki problem. Komp zawieszał się gdy wpisywałem setup (w Win98 lub Win95, ale WinXP instalował sie prawidłowo). Problem rozwiązało wpisanie polecenia (pliku) "setupcor" w katalogu WIN98 płyty instalacyjnej. Do dziś nie wiem co jest tego przyczyną :?: .

Dzięki, sprawdzę ale to i tak połowiczne rozwiązanie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo, przyczyną jest karta graficzna.

"setupcor" i po kłopocie

A skąd wiesz że karta graficzna ? Ta na innej płycie działa bez problemu. Poza tym nie przeszkadza Ci że masz niesprawny komputer ?

 

U mnie jest problem, bo zobowiązałem sie złozyć sprzęt komus innemu i musi być ok. Jak będę się tłumaczył: no wiesz masz fajny sprzęt tylko grafe masz skopaną, ale chodzi... :D :D :(

 

dzięki za info to już trzeci podobny przypadek. Może jednak jest jakies wytłumaczenie dla tego zjawiska ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktoś o tym juz pisał, poszukaj w opcji szukaj, bodajże z tego co pamiętam windowz burzy się z GF 4200 .  

 

zapytaj na priv ///grubego// z tego co pamietam on miał podobny problem..  

 

 

podczas instalacji włóż GF 256 ddr lub inną grafę i jak zainstalujesz to wymień grafe i włóż gf 4200 i wszystko będzie spox..

Ten gf4ti4200 działa na drugim kompie z windowz :( więc to chyba nie to...Dzięki czekam na opinie ///grubego/ :)

Ale tn Gf 4200 pracuje w innym kompie na juz zainstalowanym systemi??

 

Do końca nie pamiętam dokłandie czy to //gruby// miał taki problem czy roziwązywła komus taki problem, najlpeij napisz do niego na priva..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktoś o tym juz pisał, poszukaj w opcji szukaj, bodajże z tego co pamiętam windowz burzy się z GF 4200 .  

 

zapytaj na priv ///grubego// z tego co pamietam on miał podobny problem..  

 

 

podczas instalacji włóż GF 256 ddr lub inną grafę i jak zainstalujesz to wymień grafe i włóż gf 4200 i wszystko będzie spox..

Ten gf4ti4200 działa na drugim kompie z windowz :( więc to chyba nie to...Dzięki czekam na opinie ///grubego/ :)

Ale tn Gf 4200 pracuje w innym kompie na juz zainstalowanym systemi??

 

And

 

Do końca nie pamiętam dokłandie czy to //gruby// miał taki problem czy roziwązywła komus taki problem, najlpeij napisz do niego na priva..

 

 

Andrz3j: na kmopie jest zainstalowany system, ale odpaliłem go z dyskietki i zasymulowałem tę samą sytuację: c:blahblahsetup...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No własnie do tego zmierzam ,że tylko podczas instlacji będzie ci sie komp burzył i wywalał gdy wpiszesz setup.. A potem juz będziesz miał spokuj..i daltego podczas instalcji włóż inną grafę, zainstaluj cały system a potem włóż z powrotem twojego GF 4200.... NIe znam przyczyny dlaczego tak sie dzieje, ale z tego co pamietam to takie były odpowiedzi na ten sam problem. poszukja w opcji szukaj

 

zapytaj na priva "Rafał [CR]Gr00bY Mazur" on miał taki problem, albo komus tak radził tak coś mi się przypomina.. Zapewne powei Tobie więcej szczegółów, może i poda przyczynę..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo, przyczyną jest karta graficzna.

"setupcor" i po kłopocie

A skąd wiesz że karta graficzna ? Ta na innej płycie działa bez problemu. Poza tym nie przeszkadza Ci że masz niesprawny komputer ?

 

U mnie jest problem, bo zobowiązałem sie złozyć sprzęt komus innemu i musi być ok. Jak będę się tłumaczył: no wiesz masz fajny sprzęt tylko grafe masz skopaną, ale chodzi... :D :D :(

dzięki za info to już trzeci podobny przypadek. Może jednak jest jakies wytłumaczenie dla tego zjawiska ?

nie masz skopanej grafy!!! wszystkie karty na ukladzie GF4 maja problemy z instalka starych wind typu 98 or ME. I trzeba to robic przez polecenie setupcor.exe jak juz to wczesniej sie dowiedziales. Instalowalem juz wiele systemow na tych kartach i za kazdym razem jest dokladnie to samo czyli setupcor.exe. Pono zdaza sie ze na niektorych plytach system instaluje sie tradycyjnym sposobem ale to zadkosc wiec jeszcze raz powtarzam nic nie jest uszkodzone!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...