Skocz do zawartości
misfit

Potrzebna pomoc w doborze ramu dla A64 S939

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc

 

Niedlugo bede zmienial procka na AMD64 3000+ badz 3200+ i prosilbym was o pomoc przy doborze ram'u...

Kumpel niedlugo bedzie wracal z USA do kraju i zaoferowal sie, ze moze mi cos przywiezc. Oczywiscie chodzi o to aby uzyskac mozliwie jak najlepsze mozliwosci overclockingu - ma to byc pamiec 2x512 dual channel, przedzial cenowy do 300$

 

Waham sie pomiedzy Corsair 3200XL, OCZ EL Platinum oraz PQI Turbo.

 

Przyznam szczerze, ze nie sledzilem w ostatnim czasie recenzji ram'u na zachodnich site'ach, moje typy wlasciwie wzialem z komentarzy kupujacych z tego sklepu. Co byscie mi polecili z tej trojki ? A moze cos innego (oczywiscie w podobnym przedziale cenowym). Bede wdzieczny za wszelkie sugestie.

 

PS. Czy zakup OCZ Boostera jest wart swieczki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

do wyboru do koloru;

Adata PC4500 Vitesta

Adata PC4800 Vitesta

Apacer PC4000

Centon Advanced DDR

Corsair PC3200XL

Corsair XMS PC3200C2 Rev4.1 2-3-3-6-1T

Geil UltraX pc3200 ~ Brainpower PCB

Gskill PC4400 (various) ~ Brainpower PCB ~ Not in UK (15/10/04)

Kingston HyperX PC 3200ULK2 ~ Not in UK (15/10/04)

Mushkin PC3200 Rev.2

OCZ PC3200 Rev.2 ~ Brainpower PCB

OCZ PC3700 Platinum

Patriot Extreme Performance PDC5123200+XBLK ~ Brainpower PCB

PQI 3200 Turbo 2-2-2-5 ~ Brainpower PCB

Samsung PC4000 CL3 ~ Not in UK (15/10/04)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc

 

Niedlugo bede zmienial procka na AMD64 3000+ badz 3200+ i prosilbym was o pomoc przy doborze ram'u...

Kumpel niedlugo bedzie wracal z USA do kraju i zaoferowal sie, ze moze mi cos przywiezc. Oczywiscie chodzi o to aby uzyskac mozliwie jak najlepsze mozliwosci overclockingu - ma to byc pamiec 2x512 dual channel, przedzial cenowy do 300$

 

Waham sie pomiedzy Corsair 3200XL, OCZ EL Platinum oraz PQI Turbo.

 

Przyznam szczerze, ze nie sledzilem w ostatnim czasie recenzji ram'u na zachodnich site'ach, moje typy wlasciwie wzialem z komentarzy kupujacych z tego sklepu. Co byscie mi polecili z tej trojki ? A moze cos innego (oczywiscie w podobnym przedziale cenowym). Bede wdzieczny za wszelkie sugestie.

 

PS. Czy zakup OCZ Boostera jest wart swieczki ?

 

wydaje mi sie ,ze wszyscy którzy maja pojecie o ramach umieraja na niestrawnosci po świetach,nic sie nie dzieje na forum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ogólnie to brać coś na Samsungach TCCD (A-Daty, PQI, GeIL ULtraX).

 

Co do boostera to przy TCCD nie ma po co go stosować, z drugiej strony podnoszenie napiecia na ram gdy procek ma wbudowany kontroler może być troche niebezpieczne - na xs kilku osobom padły a64 nagle - co dziwne wszyscy mieli ocz boostera - ale nie jest to potwierdzone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ogólnie to brać coś na Samsungach TCCD (A-Daty, PQI, GeIL ULtraX).

 

Co do boostera to przy TCCD nie ma po co go stosować, z drugiej strony podnoszenie napiecia na ram gdy procek ma wbudowany kontroler może być troche niebezpieczne - na xs kilku osobom padły a64 nagle - co dziwne wszyscy mieli ocz boostera - ale nie jest to potwierdzone.

a w normalnie plycie(nie amd64) sie nie oplaca podnosic napiecia na pamieciach bo ci plyta padnie ..... takie gadanie ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

są różne vdimm mody - jedne podają np. na ram bezpośrednio 3.3V z wtyczki ATX, inne polegają na oszukiwaniu układów na mobo zaniżając im poziom sygnałów na wejsciu tak że podbijają napięcia myśląc ze są za niskie - dzieki temu np. na ic7 przy ustawieniu w biosie 2.5V można mieć realnie np. 2.8V a przy 2.8V - 3.1V - wszystko zalezy od napiecia jakie chesz podać - niekiedy trzeba zmoddować linie +3.3V w zasilaczu żeby np. podawała 3.6V. W tym względzie booster jest lepszy bo robi to za ciebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...