Skocz do zawartości
Gifter

Co lepiej Dual czy lepiej normalne DDR PC3200????

Rekomendowane odpowiedzi

No wlasnie narazie mam jedna kość 256MB PC2100 i jedna kosc 256MB PC2700 wszystko chodzi na ABITCIE IS7-E, czy bedzie duza różnica jak zamienie te dwie kości na jedna kosc Dual PC3200???????

 

Jakiej firmy kupić kość aby była nie zadroga i dobra, chodzi mi oczywiscie o jedna kosc 512MB :D

 

Jak macie jakies sklepy www to poprosze tez o adresy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skorpion jeszcze jedna kosc tylko ze tym razem 512MB???? To wtedy bede mial 1GB a ja mam Windowsa 98SE i bede mial pewnie crash za crashem, a ja nie chce zmienica Windy na XP bo XP to dziadostwo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale panowie o co chodzi????troche nie kumam toku myslenia autora topicu,,po co zamieniac dwie kosci chodzace w dualu na jedna chodzace w singlu.Ja widze tylko jedno rozwiazanie ....kupujesz jeden ramek lepszy od twoich dualkach krecisz go az sie spoci i moze bedzie szybciej.....za jakies dwa miechy dokupujesz drugi najlepiej z tej samej serii odlozony przez zaprzyjaznionego sprzedawce i puszczasz w dualu i bangla ..pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brevis chodzi o to ze jedna kosc jest PC2100 a druga PC2700, i tak na jednej pisze ze szybkosc ramu jest 133MHz a drugi 166MHz (dane wedlug AIDA32) i mysle czy tego nie zamienic na cos innego lepszego np 400MHz, czy bedzie duza różnica???? no i te kosci na abitcie nie ustawilem jako takie same ze wzgledu na predkosc ale jutro chyba zamienie je tak aby byly w dualu i zobacze czy to da wiekszą predkosc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. do duala musisz mnieć dokładnie 2 takie same kości ta sama firma ta sama pojemność itd

2. te twoje 133 i 166 to 266 i 333 więc ja wsadzisz 400 to aida pokaże 200 ;]

3. jak ty chcesz robic duala jak masz różne KOŚCi pozatym chyba nie rozumiesz pojećia dual

Sory za zjechanie ale najpierw poczytaj ,a potem pisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy bedzie duza różnica jak zamienie te dwie kości na jedna kosc Dual PC3200???????

 

Jakiej firmy kupić kość aby była nie zadroga i dobra, chodzi mi oczywiscie o jedna kosc 512MB :D

 

TERAZ PRZECZYTAŁEM !!!! JAK TY CHESZ ZROBIĆ DUALA Z JEDNĄ KOŚCIĄ, DUAL SAMA NAZWA WSKAZUJE 2 a nie 1. np 2x 256mb. Przecierz nawet w sklepie masz w pudełku 2 takie same kości

:idea: :idea: :baranek: :baranek: :baranek: baranek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FRODOFC spoko spoko miedzy czasie zrozumialem duzo rzeczy :) tylko tearaz pytanie jak duza bedzie roznica miedzy tymi dwoma kosciami co mam a 2x 256MB 400MHz to mnie zastanawia, czy jest sens a w Aidzie chodzilo ci chyba o wynik 2000 a nie 200 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. do duala musisz mnieć dokładnie 2 takie same kości ta sama firma ta sama pojemność itd

2. te twoje 133 i 166 to 266 i 333 więc ja wsadzisz 400 to aida pokaże 200 ;]

3. jak ty chcesz robic duala jak masz różne KOŚCi pozatym chyba nie rozumiesz pojećia dual

Sory za zjechanie ale najpierw poczytaj ,a potem pisz

 

Nie musi mieć dokładnie takich samych kości tylko nie ma gwarancji że to pociągnie. Pewne jest że będzie chodziło z prędkością tej wolniejszej, chyba że tą wolniejszą podciągnie do poziomu szybszej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiecie na poczatku chodzilo mi czy lepiej jeden ram 512MB 400MHz czy lepiej 2x 256MB 400MHz, poza tym czy duza różnica jest miedzy taktowaniem 266 a 400 czy oplaca sie zmieniac czy lepiej ppoczekac na spadek cen...

 

poza tym Przemo a jak podrecic osobno jedna pamiec bo za bardzo nie kumam tego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skorpion jeszcze jedna kosc tylko ze tym razem 512MB???? To wtedy bede mial 1GB a ja mam Windowsa 98SE i bede mial pewnie crash za crashem, a ja nie chce zmienica Windy na XP bo XP to dziadostwo

Nie zrozumialem postu myslalem ze ty masz 256 teraz a chcesz miec 512 ;] i nie wiesz czy w dualu czy nie.... Roznica miedzy PC 2100,2700 ,bedzie bo chodzi tutaj o przepustowosc pamieci 400mhz (PC3200) ma 3200mb/s, sprzedaj te kosci i kup 400 mhz 1x512.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te kości i tak dziuałają z jednakową prędkością jaką ustawiłes w biosie (lub tak jak został wykryty procek ;) ), nigdy nie bedzie tak że jedna kość działa sobie wolniej a druga szybciej, mam nadzieje że to rozumiesz. A co do właściwego pytania to ja bym ci tak poradziła. Jeśli wiesz że kupisz w ciągu najbliższych 3-4 miesięcy druga kostkę to kup 1x512, ale jeśli raczej nie będziesz miał zamiaru kupować w najbliższym czasie drugiej 512 to kup 2x256. Dual w intelu działa znacznie lepiej niż na AMD, no i prędkość działania pamięci dużo da. No i trzeci sprawa jak kupisz pamięci już nie ważne jakie i po prostu wyciągniesz stare i wsadzisz nowe to żadnej różnicy oczywiście nie zobaczysz. Bedziesz musiał przestawić taktowania pamięci na 400 ale mam nadzieje że to jest oczywiste.

 

 

A propo cen to myśle że już dużo nie stanieją, te szuty nie markowe to już chyba pozostaną na tym poziomie cenowym ~130 zł za 256MB, najwyżej będa trochę tanieć szybkie markowe kości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. do duala musisz mnieć dokładnie 2 takie same kości ta sama firma ta sama pojemność itd

z tym sie zgodzić niemoge ... mój kuzyn ma Elixira 400mhz i chciał kupic drugą żeby działała razem w Dualu, gosciu ze sklepu dał mu 8 różnych kości żeby sobie dopasował i okazało sie że kość o firmie ADM 400mhz perfekcyjnie działała w Dualu z Elixirem, a gdy włożył tego samego Elixira to niedawało Mu takich osiągów jak MD1, a czasem resy same sie robiły. Obecnie Elixir + ADM idą mu na 433mhz bez żadnych błędów, resów itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to kurde rewolucja nastała w moim kompie :) otóż zamieszczam tu wyniki z AIDA32:

 

Płyta ECS-a z prockiem 1.8Ghz Intel Celeron było:

 

zapis do pamieci 741 MB/sek

odczyt z pamieci 2033 MB/sek

 

Płyta Abit-a z prockiem 2.4Ghz Intel Celeron jest:

 

normalnie:

 

zapis do pamieci 912 MB/sek

odczyt z pamieci 2007 MB/sek

 

jako Dual:

 

zapis do pamieci 1440 MB/sek !!!!!

odczyt z pamieci 3932 MB/sek !!!!!

 

Obie pamieci to PC2100 i PC2700 SpecTeka (266Mhz i 333Mhz) każda o pojemności 256MB :)

 

Jestem w szoku, wszystko zapina szybko i stabilnie :) jednak opłacało sie kombinować :)

 

Ciekawe jakie wyniki uzyskam na jednej kosci Kingstona 512MB 400Mhz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...