Skocz do zawartości
radek131

[windows 98SE] szukam programu do ochrony kompa- WAZNE

Rekomendowane odpowiedzi

witam, moj problem polega na tym ze posiadam jednego kompa i dziel go z bratem.Wszytko bylo by dobrze gdyby on sledzil swoje poczynania na sofcie a tu nici nie jest wogole na kompa odpowiedzialny, tzn instaluje to co mu sie powie albo to co mu poleca jego kumple.

Poszukuje programu, ktory by zabezpieczyl mojego kompa przed moim bratem , to nie jest smieszne, zalezy mi na tym aby nie mogl niczego wgrywac na sofcik(zarowno z cd jak i z dysku) bez podania hasla czy logowania, aby nie mogl nic zmeniac w panelu sterowania.

Jak juz wczesniej wspomnialem musze go dzilicc z bratem wiec nie moge wpisac hasla na biosa bo on tez z kompa musi kozystac, wiec chcialbym uzyskac porady odnosnie zabezpieczenia kompa(przed wgrywaniem programow czy gier oraz zabezpieczenie panelu ster, i dysku C(tak by nie mogl niczego usuwac). dziekuje za pomoc z gory

aha chcialbym uslyszec powazne porady i pomoce a nie odpowiedzi typu zmien kompa, czy dokup 2 komp, albo zbij brata

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może być odpowiedź typu zmień system?

Na XP miałbyś szersze pole manewru: ty byłbyś administratorem kompa, bratu założyłbyś konto z ograniczeniami. Nie mógłby nic instalować, mógłbyś nawet przydzielić mu określoną przestrzeń na dysku do wykorzystania. Na tym systemie możliwości jest na pewno więcej niż na 98SE.

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cienko to widzę. Też kiedyś szukałem oprogramowania i z tego co pamiętam to nic konkretnego nie znalazłem i dałem sobie z tym spokój. Faktycznie najlepsze rozwiązanie to XP Prof. Słaby system? Jak słaby? Ja osobiście miałem zainstalowanego XP-ka przez rok czasu a mam PII 233 i 128 ram. Nie narzekałem aż tak bardzo a net? Moi kumple instalują pod XP więc się da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...