Skocz do zawartości
trixem

Modem szerokopasmowy i polaczenie sieciowe

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem. Otoz mam problem z modemem szerokopasmowym Motorola w sieci kablowej Toya. Otoz chce zrezygnowac z polaczenia poprzez prostokol USB z PC na koszt polaczenia za pomoca kary sieciowej i kabla sieciowego z tymze modemem. Mam pytania: jaki kabl potrzebuje - crossowvany czy prosty? oraz jak skonfigurowac mozliwie najbolesniej takie polaczenie pod Windowsem XP.? Z gory dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kabel scrossowany, zreszta kabelek powinines dostac wraz z modemem. Jesli chodzi o konfiguracje to najprawdopodoniej nic nie trzeba robic (poza instlalacja sterownikow do sieciowki, jesli system jej nie wykryje). Po podlaczeniu modemu do sieciowki i zrestartowaniu tego pierwszego powinno ci automatycznie przyznac nowy adres IP, zakladajac, ze w sieci dziala DHCP. Jesli masz statyczny IP to poprostu skonfiguruj to jak karte sieciowa (prawde mowiac nie spotaklem sie jeszcze z takim rozwiazeniem w kablowkach). Jest jeszcze jedna sprawa, ktora zalezy juz od samej kablowki. W niektorych firmach trzeba zglosic zmiane karty sieciowej czy zmiane sposobu podlaczenia z USB na sieciowke. Kablowka musi wowczas zarejestrowac nowy MAC urzadzenia (w tym przypadku karty sieciowej). Jesli modem nie bedzie chcial sie polaczyc i uzyskac adresu IP to najprawdopodobniej to bedzie problemem i w tym przypadku jedynie kontakt z adminem moze ci pomoc ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...