Skocz do zawartości
!batman

Dysk 80GB SATA Hitachi + ABIT NF7-SL = POMOCY!

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem ze sprzętem... po dłuższj pracy komputera dysk zaczyna strasznie powoli pracować, a windows wyrzuca komunikat: "{Opóźniony zapis nie powiódł się} System Windows nie może zapisać wszystkich danych dla pliku . Dane zostaną utracone. Ten błąd może być spowodowany awarią sprzętu komputera lub połączenia sieciowego. Spróbuj zapisać ten plik gdziekolwiek." - nie zauważyłem cobym tracił jakieś dane, ale komunikat brzmi groźnie i nie podoba mi się to, ze dysk spowalnia tak strasznie, że nie można normalnie pracować... w czym tkwi problem!?.... może zamontować jakieś chłodzenie na mostku południowym, bo nic na nim nie ma, a troche się grzeje... na północnym zamiast orginalnego wiatraczka abita mam żółtego zalmana... prosze o pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie kombinowałem... czasami podkręcam procek, ale teraz pracuje normanlnie, bo nie gram w żadną gierkę... na płycie zmieniłem tylko chłodzenie, bo wentylatorek zaczął dziwnie warczeć (wymieniłem go na w/w zalmana)... tak ogólnie to wszystko działa... wieczorami zaczynają się szopki... może dysk trzeba chłodzić ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie kombinowałem... czasami podkręcam procek, ale teraz pracuje normanlnie, bo nie gram w żadną gierkę... na płycie zmieniłem tylko chłodzenie, bo wentylatorek zaczął dziwnie warczeć (wymieniłem go na w/w zalmana)... tak ogólnie to wszystko działa... wieczorami zaczynają się szopki... może dysk trzeba chłodzić ;-)

Rzeczywiście zobacz jaka jest temp. dysku. Moze trzeba schłodzić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raczej wydajemi sie ze dysk nie bedzie szalal przez za duza temperature,najwyzej troszke krocej bedzie dzielal,ja bym stawial na sprawdzenie kable sata lub overheating mostka południowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc tak...

1. temp dysku ~ 40*

2. "jakiegos dostepu w biosie" jest ustwione na 1ms (tak było)

3. Gdzie można dostac nowe stery do kontolra? (teraz mam 1.0.0.47)

 

aha... i mam nowiutki kabelek sata... bo wcześniejszy mi sie popsuł ;-(

 

Ale problem okazał się poważniejszy niż mi sie wydawało, bo właśnie jestem po reinstalce systemu. Włączyłem kompa tylko po to coby wydrukować dokument, a tu lipa... najpier nie mógł się zalogować, bo "brakuję części plików bierzącego profilu" (czy siakoś tak), a po restarcie: "nie mozna odczytać plków z katalogu c:windowssystem32, włóż płytę instalacyjną windows xp i nacisnij "r" aby naprawić ... bla bla bla"....

 

...czy ktoś wie o co tutaj chodzi!?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...