Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zastanawiam sie nad kupnem jakiejs nagrywarki DVD. I mam pewne watpliwosci czy bedzie ona "normalnie" chodzila na moim juz przestarzalym, 4-letnim sprzecie (celeron 500, plyta procomp, 256mb-133mhz, zasilacz noname 275W).

Przy specyfikacji takich nagrywarek zazwyczaj pisze, ze powyzej 1GHz, min 256mb-333mhz itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość jurasjo

chodzić to może i będzie ale nie licz na prędkości większe niż 2x bo ci sprzet przy próbie nagrywania większsym speedem nie wyrobi z taką ilością danych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

błahahaha :D

 

4x dla dvd to 5.4 MB/s = 36x dla Cd,ja nagrywałem na cd z prędkoscią 40x na celeronie 333,128 mb ram

Wg.mnie 4x bez problemu bedzie działać,wyższe prędkości,mogą być tłumine przez dysk;cudów powyżej 4x się nie spodziewam,ni chyba że dysk jest dzisiejszy,to 8x bez problemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość jurasjo

jestes tego pewien ? jak kupi nagrywarkę powiedzmy 8x i wsadzi płytę 8x to powinno nagrywać się 7 min ale zapewniam Cię, że to będzie znacznie dłużej......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli dysk ok, powinien spokojnie wystarczyć do nagrywania z prędkością 16x DVD.

Wazny jest tez kontroler na płycie głównej jeśli jest dobry to nie będzie on znacząco obciązał procesora ( DMA ) i nawet nagrywanie w 16x będzie mozliwe, w innym wypadku trzeba będzie zwolnić do 8x czy 4x.

Druga wazna sprawa to rodzaj nagrywanych danych, o ile nagrywanie pliku ISO na DVD mozliwe będzie w prędkości stosunkowo wysokiej to juz nagrywanie z dysku drobnych plików moze być bardzo kłopotliwe, więc o tym trzeba tez pamiętać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to kontroler na tej plycie napewno nie jest wysokich lotow, a wiec zeby to chodzilo porzadnio to bede musial sobie sprawic jakis kontroler (taniej wyjdzie), bo o plycie nowej nie mam narazie co marzyc (odrazu bym musial zmienic proca i pamiec a to moj budrzet nie wytrzyma).

 

A czy da sie jeszcze jakos spradzic dysk czyms innym niz ten hd tune???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie nie kupuj dodatkowego kontrolera, moze się okazać ze kontroler na PCI bardziej będzie obciązać system niz ten standartowy...

Najlepiej sprawdzić w praktyce, cięzko cokolwiek mówić czy będzie działać ( chociaz powinno ), więc jak masz mozliwość "wypozyczyć" tą nagrywarke to będzie najlepiej i będzie wiadomo na 100% czy działa lub nie.

Kiedyś na starym kompie Pentium 200MMX 160MB ramu dysk 20GB spokojnie nagrywałem płyty CD z prędkością 48x więc przypuszczam ze tez nagrałbym DVD-R przynajmniej z 4x, ale nie mam jak sprawdzić bo juz mam nowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za odpowiedz.

Co prawda nie mam od kogo wypozyczyc nagrywarki, ani nie kupie jej jutro ani za tydzien ale mysle ze gdzies za miesiac moze 2 napewno sobie kupie i sie okaze czy bedzie nagrywac z wystarczajaca predkoscia. Jesli tak by nie bylo to wtedy dokupie sobie ten kontroler.

 

Tak przy okzaji (wiem ze to temat rzeka, i kazdy ma swoj typ), lepiej brac tak jak wiekszosc (nie mowie ze wszyscy) liteona czy powiedzmy neca?? Napewno jedno jak i drugie maja swoje wady i zalety :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...