Skocz do zawartości
FumFel_20

mandrake na maca :(

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Scianełęm z sieci mandrake 10.1 ppc na maca ale nie moge zainstalować go :( PRzy robioenu paortycji kozystam z tego opisu : http://www.mandrakelinux.com/en/demos/PPC/...ndrake-ppc.html

Jest tam pokazeny rysunek jak powinny wyglaać partycje.Tak samo robie, juz jest etap formatowania i nagle zatrzymuje sie na hda6 w miejscy gdzie jest jedno megowa partycje bootstaip i wywala komunikat : Nie widomo jak sformatować hda6 typu apple I koniec.Nie moge zanstalować tego mandraka na tym macy. :( Proszę o pomoc

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem tego mandraka ale jest problem.Na samym koncu instalacji wywalił błąd bootstrap i nie moze zrobić yyyy jak to nazwać.boot startu czy cos w tym rodfzaji.Kazdy wie oco chodzi.Mi moze ze syetem jest zainstalowany nie mozna do niego wejsć bo sie nie pokazuje ten akran lilo czy jak on tam sie nazywa.Ehhhhh mam juz dosć.POmoze ktos czy nikt sie na macach niezna? :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to jest ciężka przeprawa z tymi systemami na Maca, najpopularniejszy i chyba najbardziej dopracowany to chyba Yellow Dog.

Ale generalnie konfiguracja chocby xwindowsa to udreka, dlatego jesli to mozliwe polcema macosX, na bazie freeBSD, takie rzeczy jak np apache+php od razu zainstalowane i genialny interfejs.

 

A jesli chodzi o problemy z bootowaniem to wciskajac kombinacje kilku klawiszy mozna wejsc do Open Firmware i tam wpisac który obraz ma sie bootwoac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kombinacja to alt + apple + o + f i tam wchodze ale co z tego.system sie nie chce załądować bo go nie widać mimmo ze jest zainstalowany........Jezeli to był by moj mack to bym zainstalować mac os 10 ale on jest po angielsku i goś ktory tego maka kupil go niezna :/ Dlatego bawie sie i moze coś wreszcie da rade zrobić :/ ehhh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, zainstalowałem i działa poprawnie.Paranoik jestem gotów napisać faqa instalacji mandraka tu na forum ale bedziesz musiał przykleic temat :P ok??Nie bede pisał w tym temacie bo to duzo pisania jest.Aha i na googlach też są te informacje ale na niektóryc serwisach piszą tak na innych takze niema uniwersalnej metody.Wiec jak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...