Skocz do zawartości
meth

Radeon 9800 Pro

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc

 

Czy taki sprzet ma racje bytu ???

Athlon XP 2.2

512 RAM 266 Mhz

Radeon Sapphire 9800 Pro

 

teraz mam Ti 4200 i zamierzam zmieniec na tego radka ale bez zmiany proca i ramu, zastanawiam sie czy cos tu nie bedzie waskim gardlem dla tej karty (kumpel mowi ze sprzet da rade), zastanawiam sie zwlaszcza czy 266MHz RAM wyrobi

Dodam ze nie stac mnie na zmiane innych komponentow..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Athlon 2200+ czy 2.2 Ghz, to taka drobna roznica:) Coz, sam wlozylem 9800 pro kiedys do A1700+ i 512 ram 266, bo nie mialem jeszcze wtedy kaski na wymiane reszty:) Na poczatku w 3dm2k1 mialem 10k, po podkreceniu proca do 2,1 ghz 14k, po zmianie pamieci na Dual i dosc sporym podniesieniu fsb 17k:) Jak dla mnie zmien procka i dokup ramu, a 4Ti jeszcze jakos pociagnie:) Pozatym teraz nie kupuj radka, bo niedlugo stanieja one ladnie, i zamiast radka dzisiaj, za jakis czas kupisz sobie 6800:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

procesor to 2200+

 

radek jest juz po 815 zaczekam jeszcze z miesiac moze za 750 kupie

 

z tego co piszesz to rzeczywiscie jest spora roznica, ale wtedy musialbym wymienic wszystko: proc, pamiec plyta i grafa a tak to tylko grafike kupie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie jakis no-name:) Coz, mozesz wymienic grafe i czekac na reszte sprzetu, ale to nie ma sensu:) Bo do czasu az zmienisz reszte tak stanieja grafiki ze hohohoh:P Wiec zmien sprzet, plyte np: nf7 (300 pln)

athlon 2500+(450 pln, najlepiej mobile...:P) no i wymien ram na 400, i bedzie wiekszy przyrost mocy niz po zmianie samej grafiki:)

 

i koniecznie, KONIECZNIE napisz jaki masz zasilacz:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zasilacz wyrobi:) to Chieftec 360 W - daje wiecej mocy niz niektore 400W

 

najprawdopodobniej rzeczywiscie wstrzymam sie z ta grafika, podkrece proca, wymienie pamiec na 333 MHz (proca chyba tez musze przetaktowac na 333...) - jeszcze nie wiem jak to sie robi ale poczytam na necie.

 

W zwiazku z tym mam jeszcze jedno pyt, jaka max temperature toleruje taki procesor zeby wszystko ladnie chodzilo... dodam ze mam chlodzenie wodne z CPC (prosze sie nie smiac - spisuje sie nie najgorzej)

I czy karte tez moge podkrecic ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor tylko nie odpowiada tej karcie, jak 2200+ to taktowanie ma nie wielkie. Tylko 1800 MHz

 

Co do temperatury, to wg mnie temp. powinna być niższa niż 55 stopni. (dużo niższa, a jeszcze przy takim chłodzeniu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DoctorPulse, pokaz mi gdzie napisalem ze cena radkow 9800 bardzo spadnie:) Powinna spasc, ale i tak bardziej spadna ceny 6800 i innych. Za te 2-3 miechy zamiast 9800 pro kupi sobie koles 6800:) Albo jeszcze lepiej poczekaj az wyjda nowe uklady, wtedy radek juz nie jako stara generacja, ale jako jeszcze starsza pewnie duzo spadnie:) Przynajmniej tak bylo za SDT ( Starych Dobrych Czasow ©, kiedy trawa byla zielensza i piwo smaczniejsze:P)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie kupuj radkow,przestrzegam...kup sobie 6800 albo poczekaj az stanieja...

chłopie stajesz się nudny z twoimi wypowiedziami , piszesz czasem takie głupoty ...... to że ty nie jestes zadowolony z Radeona to znaczy że są do kitu?

 

 

 

meth . >> moim zdaniem odczujesz dużą różnice w grach jak kupisz 9800

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc

 

Czy taki sprzet ma racje bytu ???

Athlon XP 2.2

512 RAM 266 Mhz

Radeon Sapphire 9800 Pro

 

teraz mam Ti 4200 i zamierzam zmieniec na tego radka ale bez zmiany proca i ramu, zastanawiam sie czy cos tu nie bedzie waskim gardlem dla tej karty (kumpel mowi ze sprzet da rade), zastanawiam sie zwlaszcza czy 266MHz RAM wyrobi

Dodam ze nie stac mnie na zmiane innych komponentow..

miałem Ti 4200 i myślałem o zmianie na GF 6600 po myślałem że ATI jest be, ale postanowiłem sprubować z RADEONEM 9800 ( w komputroniku za 645 zł ~ z 256bit szyną ) i nie żałuje, byłem głupi że nie kupiłem radeona wcześniej. Możesz brać w ciemno bardzo dobre kary polecam :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...