Skocz do zawartości
Yogas

Drukowanie Pod Dosem W Win98

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam system Win98 zainstalowany na komputerze oraz drukarkę EPSON LX-300+. Drukowanie nie nastręcza problemów w programach działających pod systemem Windows (Word, Write). Problem zaczyna się przy drukowaniu pod DOSem. Nie drukują się wogóle polskie litery. Próbowałem z ustawieniami w samym programie DOSowskim z MAZOVIA oraz LATIN II. Niestety nie przyniosło to skutku. Zamiast polskich liter mam

@#$%@#@@#$

 

 

Prosze o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam system Win98 zainstalowany na komputerze oraz drukarkę EPSON LX-300+. Drukowanie nie nastręcza problemów w programach działających pod systemem Windows (Word, Write). Problem zaczyna się przy drukowaniu pod DOSem. Nie drukują się wogóle polskie litery. Próbowałem z ustawieniami w samym programie DOSowskim z MAZOVIA oraz LATIN II. Niestety nie przyniosło to skutku. Zamiast polskich liter mam

@#$%@#@@#$

Prosze o pomoc

1204376[/snapback]

1. Sprubuj pod czystym DOS-em

2. W programie pewnie masz do wyboru typ drukarki... (pewnie jakis program do faktur albo inne tego typu "cos") jak nie ma tam twojej to musisz dograc do tego programu plik z 'konfigiem' twojej drukarki, kiedys takie cos widzialem ... ale bylo to bardzo dawno temu.

3.Jak zadziala pod czystym DOSem a "windowsie" nie, to musisz na czas drukowania programem dosowym , wylaczyc port LPT w menedzerze urzadzen "wylacz ta urzadzenie ble ble ble"

 

Skontaktuj sie z autorem programu... jak to oryginal "a pewnie tak" to otrzymasz pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...