Skocz do zawartości
kłapouchy

Wyciszenie .. Pompka Daje O Sobie Znac :(

Rekomendowane odpowiedzi

W poprzednim poscie pisalem juz ze mialem problem z uspokojeniem eheim 1250, myslalem ze juz go uspokoilem a tu znowu. Obudowa wpada w rezonans po zalozeniu pompki, juz podlozylem pod uchwyt pompki specjalny material wygluszajacy, troche pomoglo ale dalej drzy cos w budzie, jak likwiduje jedno to zaczyna drugie itp... Wiecie czym to mozna wyciszyc ?? Pompka odpowietrzona, jak ja odczepie i zlapie do reki to spokoj..

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W poprzednim poscie pisalem juz ze mialem problem z uspokojeniem eheim 1250, myslalem ze juz go uspokoilem a tu znowu. Obudowa wpada w rezonans po zalozeniu pompki, juz podlozylem pod uchwyt pompki specjalny material wygluszajacy, troche pomoglo ale dalej drzy cos w budzie, jak likwiduje jedno to zaczyna drugie itp... Wiecie czym to mozna wyciszyc ?? Pompka odpowietrzona, jak ja odczepie i zlapie do reki to spokoj..

 

Pozdrawiam

1206077[/snapback]

moze buda z gabki albo styropianu dla zbiornika :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam swojego Hydzia zamontowanego na kołeczkach do montarzu wiatraków w budzie.. takich gumowych za 5 zł (4szt., u mnie SunBeam od pewnej Pani na A) i jest po prostu rewelacyjnie. proponuję najpierw to wypróbować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe te kołeczki cą nic nie warte, trzeba upaść na głowe żeby zapłacić za to 50 zeta, ja mam kilka warstw gąpek (takie jak daja w pudełkach z mobo) i pompka jest niesłyszalna, całkowicie to tłumi drgania, żadnego rezonansu. Wystarczy trochę poprubować i podłożyć odpowiednią ilość bo jedna czy dwie nic nie dają bo sama pompa jest dość ciężka. Przykłady ? Proszę bardzo

Pompa poziomo w Chieftecu (actual)

Pompa w Codegenie (old)

 

Ten układ pionowy z Codegena uważam za lepszy ale to kwestia rozłożenia całego WC w obudowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez mam eheima 1250 i tez w budzie i nie ma problemu 4 warstwy gombki i jest zero rezonansu !! pompka jest na tyle ciezka ze nie ma problemu zgniata wystarczajaco gombke , dlatego trzeba dac gruba warstwe moze poprostu dales za cieko

 

PS : 50 zl za kawalek metalu z gumka szok i niech mi ktos jeszce powie ze ten kraj jest biedny ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm podłożenie gąbki dobry pomysł (tylko ja mam pompke przywtierdzona do obudowy wiec i tak gabke mocno scisne hmm i nie wiem czy rezyltat bedzie taki jak bym chcial.. sprobuje to zobacze :) ) , narazie sprobuje dac jeszcze kilka warstw tego materialu wygluszajacego.. moze cos pomoze.

Sorry za wielkość fotek.

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...