Skocz do zawartości
stanseba

Jeden Kabel Sieciowy , Dwa Kompy

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem podlaczony do sieci , ktora identyfikuje mnie po adresie MAC . Do tej sieci jest podlaczony stacjonarny komputer , mam drugi notebook , w ktorym zmienilem adres MAC na ten sam co jest w stacjonarnym . W tej chwili robie taka manufakture , ze odlaczam kabel od stacjonarnego i podlaczam do notebook'a . Chcialbym podlaczyc ten kabel do jakiegos HUB'a , a z HUB'a osobnymi kablami do stacjonarnego i do noteboka . Jedyny warunek to zeby ten HUB mial jakis przelacznik , zebym mogl przelaczac internet z jednego kompa do drugiego .

Czy jest taki HUB i czy kable z HUB'a do kompow powinny byc scrossowane ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem podlaczony do sieci , ktora identyfikuje mnie po adresie MAC . Do tej sieci jest podlaczony stacjonarny komputer , mam drugi notebook , w ktorym zmienilem adres MAC na ten sam co jest w stacjonarnym . W tej chwili robie taka manufakture , ze odlaczam kabel od stacjonarnego i podlaczam do notebook'a . Chcialbym podlaczyc ten kabel do jakiegos HUB'a , a z HUB'a osobnymi kablami do stacjonarnego i do noteboka . Jedyny warunek to zeby ten HUB mial jakis przelacznik , zebym mogl przelaczac internet z jednego kompa do drugiego .

Czy jest taki HUB i czy kable z HUB'a do kompow powinny byc scrossowane ???

1207040[/snapback]

Jak masz neta po MACu to net bedzie albo tu albo tu.

A najlepsze jest to ze nie podlaczysz dwoch sieciowek z tym samy MACem do jednego huba bo wszystko swira dostanie ;p

 

Kabel od kompa do huba jest nie crossowany.

 

Najprosciej na stacjonarnym wsadzic druga sieciowke i udostepniac z niego internet na laptopa.

 

Ale to zapewne niezgodne z regulaminem sieci, sadzac ze masz po MACu :)

 

Kabel komp<>komp ma byc crossowany .... ale po co ja pomagam lamac prawo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[Nie chce lamac zadnego prawa . Chce moc przelaczac internet raz do jednego kompa raz do drugiego (ktory chce miec w drugim pokoju) . Nie chce korzystac z internetu na obu jednoczesnie . Myslalem o czym taki jak np mam podlaczona jedna drukarke do dwoch kompow . Przelacznikiem wybieram , ktory komp ma podlaczona drukarke . Identycznie chce z internetem . Przelaczam internet na notebook i mam internet na notebook , a na stacjonarnym go nie ma i vice versa .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[Nie chce lamac zadnego prawa . Chce moc przelaczac internet raz do jednego kompa raz do drugiego (ktory chce miec  w drugim pokoju) . Nie chce korzystac z internetu na obu jednoczesnie . Myslalem o czym taki jak np mam podlaczona jedna drukarke do dwoch kompow . Przelacznikiem wybieram , ktory komp ma podlaczona drukarke . Identycznie chce z internetem . Przelaczam internet na notebook i mam internet na notebook , a na stacjonarnym go nie ma i vice versa .

1207773[/snapback]

Ale hub/swith/router odpada, bo maja byc dwa takie same MACki

Musisz sobie skonstruolwac reczny przelacznik dwu pozycyjny.

Jedno wejscie RJ45 i dwa wyjscia, przelacznik ma przelaczac

 

 

Nic skomplikowanego, ale duzo 'grzebania' :)

 

Przelacznik obrotowy, wielostykowy i 3 gniazda RJ45 "z demontarzu ze spalonych sieciowek" ;) i cheja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kabel karta sieciowa<>karta sieciowa musi być scrossowany

kabel karta sieciowa<>hub jest zwykły prosty

 

jest jeszcze taki myk ze nowe switche dzialaja niezależnie od kabla bo maja negocjację połączeń :)

Edytowane przez booliczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...