Skocz do zawartości
kamatsu

Topower 400w P5 Titanium -- Podłączenie

Rekomendowane odpowiedzi

Ech... RTFM. :) Ale na serio to wydaje mi się że: osobna 4-pinowa jest potrzebna

do procków Pentium, ty masz AMD, więc już mamy jedną mniej. Druga 4-pinowa

zapewne służy do "rozszerzenia " zasilania płyty głównej ze starego

standartu ATX (20pin) do nowego: ATX 2.0 (24pin) - druga z głowy. Trzecia to

pewne jest razem z tą pierwszą - odpowada za ATX12V. Podłącz do płyty tylko tą,

która ma 20 pinów i powinno chodzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm. te wtyczke nalezalo by jednak podlaczyc. Tak w ogole wiecz co wypisujesz?? i Ta wlasnie wtyczka dostarcza +12v wlasnie.

kamatsu: przeczytaj instrukcje. Moze tam jest rozwiazanie tego tajemniczego problemu :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm. te wtyczke nalezalo by jednak podlaczyc. Tak w ogole wiecz co wypisujesz?? i Ta wlasnie wtyczka dostarcza +12v wlasnie.

kamatsu: przeczytaj instrukcje. Moze tam jest rozwiazanie tego tajemniczego problemu  :mur:

1217094[/snapback]

Tak, zdaję sobie sprawę co wypisuję. Mam zasilacz Topower i wiem jak to

wygląda. Jeśli kolega pytający nie ma płyty która obsługuje standart ATX 2.0

to nie podepnie tego. Chyba że jakoś upcha wtyczkę 24 pin do gdniazda 20 pin :lol:

Oczywiście jak płyta obsługuje standart ATX 2.0 to oczywiście należy ją podpiąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

krótko - są 3 wtyczki po 4 pin

 

2 z nich można spiać razem (te z kabelkami zółtymi i czarnymi) - uzyskujemy wtyczke 8pin do płyt serwerowych - jeżeli potrzebujesz zasialania jak w P4 uda ci sie wsadzić tylko jedną z nich do płyty

 

3cia wtyczka z kabelkami pomarańczowym, żółtym, czerwonym i czarnym tak jak napisał michal_aniol służy do "rozszerzenia " zasilania płyty głównej ze starego

standartu ATX (20pin) do nowego: ATX 2.0 (24pin) - taką wtyczke możesz wpiąć w płyty LGA i s939 z NF4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

krótko - są 3 wtyczki po 4 pin

 

2 z nich można spiać razem (te z kabelkami zółtymi i czarnymi) - uzyskujemy wtyczke 8pin do płyt serwerowych - jeżeli potrzebujesz zasialania jak w P4 uda ci sie wsadzić tylko jedną z nich do płyty

 

3cia wtyczka z kabelkami pomarańczowym, żółtym, czerwonym i czarnym tak jak napisał michal_aniol służy do "rozszerzenia " zasilania płyty głównej ze starego

standartu ATX (20pin) do nowego: ATX 2.0 (24pin) - taką wtyczke możesz wpiąć w płyty LGA i s939 z NF4

1217114[/snapback]

 

Wziąłem kompa i zasilacz pojechałem do kumpla elektronika.

Podłączył i działa zasilacz (jaka super cisza)

 

To co napisał @Raptor zgadza się w 100% z tym co mi powiedział kumpel elektronik.

Podłączyliśmy jedną z dwóch wtyczek P4, druga nie pasowała do gniazda na płycie.

 

Pozdrawiam i dzieki za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...