Skocz do zawartości
LordUther

Kingston Ram

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie: otóż mam 256 RAM-u Kingstona CL3, 400 MHz, jedną kość. Chcę kupić drugą i mam mały problem. Kolego poinformował mnie o możliwości wystąpienia jakiegoś błędu. Tą pierwszą kość zakupiłem w wakacje zeszłego roku a teraz planuje zakup drugiej takiej samej. Chodzi o pracę w trybie DUAL. Kolega powiedział że te kości mogą nie pracować w tym trybie, przez co stracę trochę mocy. Qmpel ten zna sie troche na rzeczy więc dało mi to do myślenia. Proszę o poradę... Może zmienić te ramy na inną firmę??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...wdług mnie Twój kumpel miał rację,że jeśli kości będą się znacząco różniły numerem (datą zjechania z taśmy produkcyjnej) to możesz mieć problemy z dualem! Tyle,że ten problem dotyczy raczej 2x512 (problem ten wlasnie przerabiam u siebie:-) , wcześniej miałem 2x 256 KINGSTON na samsungach i chodziły mi w DUALu bez żadnych problemów przy FSB 200 i timingach 2.5,3,3,8 (2.7V)! ...morał z mych doświadczeń z KINGSTONAMI jest taki ,że o ile przy 2x256 raczej nie ma problemów z DUALem to jeśli kupujecie 2x512 to już to czy DUAL będzie czy nie to już kwestia szczęścia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie siedzą Kingston'y 2x256 (obydwie Elpida) i 1x512 (Mosel) i nie ma żadnych problemów ze stabilnością. Oczywiście jest Dual. Wydaje mi się, że nie powinno być problemów z Dual'em a przynajmniej nie z 256mb. Jednak z drugiej strony to co napisał ZuQu warto wziąć pod uwagę.

 

Zuqu zamieniałeś memki miejscami?

Edytowane przez NoVVy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczywista ,że zamieniałem:-) ogolnie to testowałem tych KINGSTONów 512MB 10szt. każda z każdą i w każdym bank-u pamięci (wszystkie możliwe kombinacje) ,a DUALa nie znalazłem,tylko mnie palce rozbolały:-) ...ale takie kłopoty jak u mnie to są raczej przy 2x512 , ale przy 256tkach i tak lepiej uważać i raczej wybrać takie kostki,żeby numery były podobne,bo po co być później zawiedzionym jeśli okaże sie ,że DUALa nie ma:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DrizeR , normalnie to one chodzą na 2.6V , ale jeśli nie zmieniasz cl3 na cl2.5 to chyba raczej nie trzeba Ci zwiększać napięcia- chociaż oczywiście najlepiej potestować sprawe na swoim sprzęcie i dobrać dla niego najlepsze ustawienia! u mnie np. jak miałem KINGSTONY 2x256 w dualu przy FSB 200MHZ to najlepiej śmigały na 2.5,3,3,8 i 2.7V były bardziej stabilne niż na standardowych ustawieniach, to co mam teraz to najlepiej chodzi-> tak jak mam w opisie! ...ale radze Ci potestuju siebie;-) P.S. NoVVy wiesz , miałem taki sam plan jak TY żeby te 2x256 (co miałem) wsadzić w jeden kanał, a w drugi dać 512tke ,ale serwisowcy ze sklepu powiedzieli mi,że w takim układzie to ABSOLUTNIE nie ma szans na DUALA :lol:

Edytowane przez ZUQu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ZuQu ja sam miałem obawy czy to w ogóle wypali bo każdy kogo się pytałem czy Dual będzie odpowiadał, że nie wie albo że nie będzie go na 100%. Pamiątki musiałem zwolnić do 333mhz żeby synchro było i tak przy napięciu 2.6v chodzą na CL = 2, tTRC=3, tRP=2, tRAS=7.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wiec mam problem przewidziany przez autora postu. dokupilem 256RAM kingstona do moich starych ( tez 256 king) i wywala mnie z gier:((( system chodzi dobrze w progsach tez tylko mam problem z grami.. po w3taniu planszy HL@ wywala mnie po 5-6 seqndach a w NFSU2 po jakims czasie.. :(( na wymiane na jedna kosc 512 niema co li3c bo byly qpowane w roznych sklepach..

PS obie kosci sa 333mhz. a moja plyta obsluguje 266 max. help

PS2: oto co mi sie wyswietla po wywaleniu z HL@: instrukcja spod"0s2km23costam" odwoluje sie do pamieci pod adresem "0x023243...'. pamiec nie moze byc "read"

Edytowane przez AirMax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AirMax, a robiłeś testy np. PRIME95? bo to,że system działa i nie masz np. restartów to niestety wcale nie znaczy że jest wszystko OK i ,że problem masz tylko z grami :wink: ...jak zrobisz test i okaże się ,że są błedy to możesz podnieść napiecie o 0,1V , możesz też np. zmienić timingi na większe! potestuj i zobacz co jest grane. Skoro Twoja płyta obsługuje tylko 266MHZ to możesz zmienić w BIOSie taktowanie samych pamięci na asynchroniczne w stosunku do FSB i wybrać dzielnikiem tak by proc chodził Ci na normalnym taktowaniu a pamięci na 266MHZ. ...ale zaznaczam ,że taka jest moja opinia ,a jestem tylko amatorem, więc radze Ci poczekaj ,aż uzbiera się więcej rad dla Ciebie :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej! Widze ze jestes obeznany w temacie ramu i napięcia. Good! Mam 256MB KVR Kingston CL3. Normalnie chodzi synchro 133mhz na Cl 2.0 i 5-2-2. Napięcie standardowe to jakies 2.74. Hmm żeby podkręcić trzba by podnieść napięcie zeby była stabilniejsza. Mam tylko do wyboru 2.90 v. Podobno to i tak maxymalne bezpieczne napięcie na DDR. Co o tym sądzisz??

 

-----------------------------------------

A2400+, Epox 8RDA3I, memorka jak powyżej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-Snoopy- , ja np. miałem te KINGSTONY (na kostkach samsunga) co TY i chodziły mi bez żadnych problemów (na 400MHZ) w DUALu -> najlepiej na 2.5,3,3,8 przy 2.7 ! ...powiem Ci ,że były nawet bardziej stabilne niż na normalnych ustwieniach B) wydaje mi się,że ich raczej nie podkręcisz z tymi timingami co masz!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2.5,3,3,8 -> te "dziwne" numerki to timingi (czasy opóźnień) dla pamięci B) producent zazwyczaj najważniejszy parametr cl ,czyli "cycle latency" podaje na pudełku np. cl3 ,albo cl 2.5 ...w uproszczeniu cl to to pierwsze z lewej (zazwyczaj z cl3 da się zmiejszyć na cl2.5, ale z cl2.5 cl2 już nie zrobisz - jak zmiejszysz cl to przydaje się zwiększyć napięcie np. o 0.1V dla poprawy stabilności) tych środkowych "numerków" to raczej nie zmieniaj , a ten ostatni z "numerków" powinien być sumą wszystkich 3 pierwszych -> powinien ,ale wcale nie zawsze musi (trzeba samemu potestować różne ustawienia) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jasne że możesz:-) na 2.5 przy 400MHZ powinno bez problemów pójśc! u mnie te 256 najlepiej chodziły na 2.5,3,3,8 przy 2.7V (byly bardziej stabilne niż na defulcie) ,ale sprawdź też 2.5,3,3,7 , 2.5,3,3,9 oraz 2.5,3,3,11 i wybierz co najlepsze :) ...ale sprwdź najsampierw wyniki na standardowych ustawieniach i do nich porównuj te następne-> bo możliwe ,że na standardzie bedzie jednak najlepiej :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w rightmark można ustawić szybki test stabilności od 1minuty (poszukaj dobrze), ale pelny test to 1H....,a co do PRIME 95 to nim testuje się długo (nawet 24H) ale z zazwyczaj jeśli w ciągu 1H nie wyskoczą Ci błedy to dalej juz będzie OK :wink: ...ale jeśli chcesz mieć 100% pewność ,że jest stabilnie to radze poświęcić troche czasu na testowanie :) ....aha jak robisz testy w PRIMIE to włącz jakiegoś progsa do kontroli temperatury proca i lookaj co jakiś czas na niego!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra... nie bede kombinował... ;) ale o pamieci to sie zapytam jeszcze w sklepie i ew. sprzedam te co mam i kupie inne...

 

ten qmpel który mi powiedział o ramach i że dual może nie działać to mówił ze jego GEILe chodzą w dualu z SAMSUNGAMI... LoL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...jakby co to ja sobie zamówilem GEILe dual chanel kit (chce wymienic te KINGSTONy co mam na cos co dziala w dualu)! jakos w poniedzialek powinny byc juz w sklepie....ja zamontuje to odrazu dam znaka jak chodza :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...