Skocz do zawartości
Vincent de Marco

Co Zalega Na Rdzeniach Kart

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam sie czego (tak naprawde) uzywaja producenci kart graficznych 'seryjnie' do pokrywania rdzeni kart. Ja np. mialem na swoim Radku srebrna paste, ale tak marnie nalozona i bylo jej tak malo, ze szkoda gadac. Kumpel tez w takim samym Radku tylko ze Sapphire mial z kolei jakas zwykla biala maz, jakas najprostsza chyba silikonowa.

 

No ale... Dzis zmienil na 6800GT i ciezko bylo zdjac radiator, tzn. jakies tam kolki powyjmowal, ale skubaniec byl przyklejony !

Jakims takim rozowym, cos jak mocno zaschnieta guma do zucia. Substancja jakby kompletnie 'skostniala', wyschnieta. Widac bylo, ze jest dobrze i rowno rozprowadzona, ale nie przypominala kompletnie pasty. W ogole pierwszy raz widzialem cos takiego. Poza tym za Chiny Ludowe nie chcialo toto sie stamtad ruszyc, nie mozna bylo tego ani zdrapac ani rozpuscic, spirytus, rozpuszczalnik - NIC. I tak koles zostawic, nalozyl spowrotem oryginalny radiator....

 

Wydaje mi sie, ze takie rozwiazanie jest dobre, bo zwykla pasta kiedys tam wyschnie, np. AS 5 wysycha. A tak - raz a dobrze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten rodzaj pasty ma właśnie takie właściwości, w temp. pokojowej jest twardy jak wypieczona modelina, natomiast jak karta nabierze odpowiedniej temperatury rozpuszcza się i jest prawie płynna.

 

Sposoby na jej usunięcie są 2:

 

- rozpuszczalnik - pisałeś że nie pomogło, trzeba użyć benzyny lub acetonu - to też rozpuszczaliniki

- podgrzewanie - można podgrzać kartę suszarką (tylko nie za mocno!) i jak pasta się rozpuści wytrzeć ją szybko szmatką, czy husteczką

 

EDIT: Domyślam się że kolega chciał zmienić chłodzenie na inne, jeżeli tak, niech nie zmywa pasty z radiatora!! W serwisie często patrzą czy nałożony jest firmowy glut. Także, wyczyścić rdzeń może, a radiator niech zostawi i spakuje w siateczke foliową.

Edytowane przez J-A-J-O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze primo AS5 nie wysycha po drugie primo termocompoundy maja okreslone parametry a ich zaleta jest łatwosc nakładania na radiator w procesie produkcji radiatora - w masowej produkcji szkoda czasu na dokladne smarownie AS5 rdzenia skoro mozna zrobic to mechanicznie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...