Skocz do zawartości
LyneX

Mod Lynexa

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie nie mam pojecia jaki robic front:/

Proponuje wykorzystac panel podlogowy :D Powaga :) Robilem juz testy i swietnie sie do tego nadaje. Mialem kilka rodzajow do wyboru i znalazlem taki, ktory ma idealnie gladka "lewa" strone. Robilem juz testy i wypadl bardzo dobrze :) Latwo dostepny, latwy w obrobce, trwaly. Jedyny minus to to ze trudno dostac panele szesze niz 19cm.

 

No chyba ze ktos chce zrobic bude w 100% z naturalnego drewna i pokryc ja tylko bezbarwym lakierem to wtedy panel odpada...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie abym sie czepiał. Obudowa może i będzie wyglądała elegancko ale kwestia drewna byla już poruszana i wiadomo jakim przewodnikiem jest drewno. Jeśli zamierzasz kręcić to powodzenia. Temperatury jak w saunie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szkielet pomalowany lakierem bezbarwnym polpolysk Syntilor

projekt Yavor& Chemik mod wstrzymany- wyjezdzam do Anglii a raczej nie zabiore ze soba budy

 

moj pomysl na front jest taki:

moja buda ma wymiary 50x50x25 wiec na front potrzebuje kawalka drewna 50,5cm x 26cm. potrzebuje 22 kawalki sklejki 12mm o wymiarach 1.5cm x 50,5cm. chcialem je kleic bokiem tak aby warstwy sklejki byly widoczne, potem pomalowac lakierem bezbarwnym-polysk

co do klejenia to jeszcze je wzmocnic kolkami do drewna czyli w kazdej czesci wywiercic 3 otwory na kolki (2 na koncach i jeden na srodku)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie abym sie czepiał. Obudowa może i będzie wyglądała elegancko ale kwestia drewna byla już poruszana i wiadomo jakim przewodnikiem jest drewno. Jeśli zamierzasz kręcić to powodzenia. Temperatury jak w saunie.

1262194[/snapback]

Niezgodze sie z Tobą. Zobacz jaka obudowa ma rozmiary! Do tego bedzie dobra wentylacja, jaka sałna. Teraz na max wykręconym procku mam 60C w load:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No bardzo mi się podoba to co robisz :) Ja osobiście nie robiłbym całej obudowy z drewna, ale bardzo oryginalnie :) I jak ekologicznie :D

 

Ja mam niby obudowę metalową, ale też bym sobie chętnie zrobił drewniany front, bo w drewno fajnie się obrabia,a potem tak jak ten koleś z bit-tech.. zeby nie bylo poznac ze to drewno :) Tylko trzeba się za to zabrać... mojego moda robię od wakacji i jakoś tak... teraz komp nadal na szamym szkielecie siedzi :D Taki słomiany zapał :P

 

EDIT:

Też jestem z Piekar :] hyhy :D Pozdrawiam :)

Edytowane przez Adam_TVS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nastąpily pewne zmiany i troszke sie obijam... zaduzo studiowania:P

 

http://members.lycos.co.uk/modworks/Projekty/obu_23.jpg

http://members.lycos.co.uk/modworks/Projekty/obu_24.jpg

http://members.lycos.co.uk/modworks/Projekty/obu_25.jpg

okno

http://members.lycos.co.uk/modworks/Projekty/obu_29.jpg

element ozdobny, narazie jeden wyciety dla zabawy, zobaczy sie potem w jakim klimacie bedzie.

http://members.lycos.co.uk/modworks/Projekty/kosa_1.jpg

 

 

 

edit:

Linki poprawione

Moderator Romek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie :D

Oglądając Twoją obudowe przypominają mi się czasy komuny, jak nic w sklepach nie było i dużo rzeczy trzeba było robiś samemu, np jakieś mebelki.

Mały byłem, sąsiad był stolarzem i podglądałem go ja właśnie wytwarzał taborety i takie tam cuda.

Bardzo jestem ciekawy jak ją pomalujesz i oświetlisz :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za slowa wsparcia:)

 

Ostatnio bylom z kumplem w castoramie i odladaliśmy farby, mozna bylo zobaczyc jak wuglada na drewnie, zastanawiam sie miedzy czernia, jesnym kolorem "drewnianym" a ciemnym. To sa farby z bejca czy jakos tak. Jest lekki polysk ale tylko pod duzym kątem:)

 

najgorszy front:/ zrypalem juz 2:/

 

Wentyl wejdzie:) pozatym kaoda jest na przylepcu, da sie przeklejic:P

 

PS

Tak teraz mysle i chyba czerwone podwietlenie i czarny kolor beda fajnie wyglądaly... do tego ta kosę dam:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako ze obudowa sie podoba (co mnie mile zaskoczylo) dam kolejne fotki:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Na szybko zrobione, musze do niedzieli poskaladac max ile sie da tylko tak aby to jakos skladnie wygladalo. Wyglada?

Jak widac niema frontu, z tym bedzie najwiecej roboty:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi też sie podoba bardzo. Mój chieftec niedługo sie stanie dla mnie za wielki z powodu pewnych zmian i myślałem nad zmianą obudowy, musze powiedzieć, że mnie zainspirowałeś :D

Po maturze może coś podobnego zrobie :)

 

Stay tuned :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inspiracja:)

 

Moj następny mod bedzie przeróbką juz gotowej obudowy, jak buduje sie od podstaw to jest srasznie duzo roboty:) ale co sie człowiek nauczy to jego:)

1388906[/snapback]

Za dużo pracy :D :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tam powietrze zanim dojdzie do scian to sie schladza:P A tak serio to beda jeszcze 2x80 na froncie i na oknie tez prawdopodobnie cos bedzie wiec przeplyw bedzie dobry, drewno sie grzeje bardzo wiec trzeba o to zadbac.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajnie.

ale tylko 1 wentyl z tylu i 1 z gory? To sie bedzie grzalo strasznie :/

 

PS: Pokaz z oswietlonym wnetrzem

1389069[/snapback]

Bez przesady, ja mam p4 3,2ghz na boxsie i wsszystkie wentyle w budzie powyłączane. Temp idle to 39 stopni (działania w win różne) a stress to z 55 max. Nie ma co pękać. Dwa wentyle lux starczą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jako ze lubie narzekac to powiem ze troche nie pomyslales z tą belką pod zasilaczem bo gorne okno ją odkrywa; szkoda ze jej nie ukryles za przerwa miedzy oknami

modzik spoczko tylko okrutnie wielki, czekam na front panel...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...