Skocz do zawartości
Greggp

Ram Dual

Rekomendowane odpowiedzi

mam płyte MSI KT6 DELTA CPU Athlon 2,6 i DDR 512/400 Mhz (nie firmowe)

 

gdzieś wyczytałem że mam chipset dualny który obsługuje dualny ram

i stąd pytanie czy opłaca mi się wymienić 512 w jednej kości na 512 dual

czy podniesie to wydajność kompa

czy będzie się dał bardziej podkręcać bo jak na razie to stałe fsb mogę utrzymać na poziomie 170-176 później juz nie startuje

za wszelkie wskazówki wielkie DZIĘKI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam płyte MSI KT6 DELTA  CPU Athlon 2,6 i DDR 512/400 Mhz (nie firmowe)

 

gdzieś wyczytałem że mam chipset dualny który obsługuje dualny ram

nie wiem, gdzie ty to wyczytales i od kiedy Via KT600 obsluguje dwukanalowo pamieci?

Via dopiero w Kt880 wprowadzila dual channel.

ale nie przejmuj sie, nawet gdybys mial plyte na KT880 lub na Nvidii, to przyrost wydajnosci z dual channel bylby niewielki.

po prostu procesory amd nie wykorzystuja dodatkowej przepustowosci pamieci tak mocno jak P4, bo ich zapotrzebowanie na przepustowosc magistrali jest rowne lub nizsze od przepustowosci pamieci (chyba, ze pamieci taktujesz nizej niz FSB procesora).

pamietaj jeszcze o jednym - w konfiguracji AMD + chipset Via najwydajniejsze jest ustawienie synchroniczne proca i pamieci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pamietaj jeszcze o jednym - w konfiguracji AMD + chipset Via najwydajniejsze jest ustawienie synchroniczne proca i pamieci.

Tak akurat jest przy wszystkich chipsetach pod AMD ;) Edytowane przez Neonix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pamietaj jeszcze o jednym - w konfiguracji AMD + chipset Via najwydajniejsze jest ustawienie synchroniczne proca i pamieci.

 

 

zobacze w biosie bo chyba wyłączyłem tą opcje :mur:

 

DZIEKI

bo gdzies poczytałem, kumpel mi nagadał i miałem zamiar wymienić 512 na duala :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pamietaj jeszcze o jednym - w konfiguracji AMD + chipset Via najwydajniejsze jest ustawienie synchroniczne proca i pamieci.

zobacze w biosie bo chyba wyłączyłem tą opcje  :mur:

 

DZIEKI

bo gdzies poczytałem, kumpel mi nagadał i miałem zamiar wymienić  512 na duala :mur:

1234458[/snapback]

a Ty znowu z Tym kumplem. Czytaj forum bedziesz wielki polookaj sobie po forum naszym innych takze zagranicznych a potem zagnij tego Twojego kumpla a chyba nie bedzie trudno :lol: EOT

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...