Skocz do zawartości
venepl

Chlodzenie Amd 64

Rekomendowane odpowiedzi

Spokojnie Panowie nie ma co sie tak ekscytowac! AMD64 3500+ (Winchester) wydziela tylko 35w ciepla w stresie, wiec wystarczy kawalek alu + cooler. Na boxowym chlodzeniu te proce wcale sie nie smaza. Do o/c przyda sie cos mocniejszego, ale jesli nie ma byc to jakies ostre krecenie i podnoszenie vcore to mozna spokojnie zadowolic sie cichutkim arcticiem za ok 40zl pod amd64.

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A64 3500+ tak??

Po pierwsze: on raczej nie był na Winchesterze.

Po drugie: 35W w strasie?? Nie sądzę. Ale jeśli nawet to po choćby minimalnym OC ilość wydzielanego ciepła gwałtownie rośnie. jak miałm swój procek wykręcony na 2.6 GHz to wydzielał koło 80-90W tak przynajmniej gdzieś przeczytałem, ale Zalman CNPS7000B Cu dawał rade ze spokojem. Co do BOXa - nie jest zły, powiem więcej - jest dobry. AMD sie popisało. Ja aktualnie jade na BOXowy przy 2.2GHz i w stresie (czyli cały czas) temp. nie przekracza 45*C Aktualnie jestem w fazie zamiany chłodzenia na wodne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2.2 to bardzo kiepski wynik na boxach adawlai minimum po 2.5 lub nawet 2.7 :) apropo jakas slaba seria?? czu boisz sie podnosci napiecie? hehe no okej ale nie o tym ten post... zrobi ktois jakies podsumowanie jakis etstem moze da?? hmmmm??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem Ci Lagier, że Pentagram to kawał dobrej roboty, siedział na moim a64 dwa dni i powiem Ci, że po zmianie na XP-90 różnica w temp to TYLKO 2-3 stopnie na korzyść XP-90...

tylko, że teraz troszeczkę ciszej, bo na radiatorze siedzi papst...

1232502[/snapback]

 

wiem za te pieniadze to najlepsza alternatywa ale nie da sie ukryc ze takiej ciszy i wydajnosci jak na Xp120 nie uzyskasz oczywiscie osobiscie nie biore pod uwage ceny obu produktow bo wtedy bezapelacyjnie wygrywa QVC120

 

skąd wiecie że XP-120 sie nie zmieści na K8N Neo2 Platinium ?

1232633[/snapback]

bajek Ci ktos naopowiadal owszem na Neo2 jest ciasno ale XP120 sie miesci

 

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

LINK do calej recki

Edytowane przez Lagier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe ja kupie cos lepszego.. nie wiem jaka bedzie seria okaze sie w piatek :) zobaczymy

 

 

EDIT: KOLEGA Lagier ... jak umie po hispzansku cvzy poo jakiemu tam pisze to prosze przetlumaczyc i wzucic do nas vbo nie zabnardzo czaje znaczenie slowa munos, hakos i inne pierdy.. ehh jak podajecie link do etsu to liczcie sie z tym ze nie kazdy potrafi gadac w 12 jezykach :P

Edytowane przez venepl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe ja kupie cos lepszego.. nie wiem jaka bedzie seria okaze sie w piatek :) zobaczymy

EDIT: KOLEGA Lagier ... jak umie po hispzansku cvzy poo jakiemu tam pisze to prosze przetlumaczyc i wzucic do nas vbo nie zabnardzo czaje znaczenie slowa munos, hakos i inne pierdy.. ehh jak podajecie link do etsu to liczcie sie z tym ze nie kazdy potrafi gadac w 12 jezykach :P

1232706[/snapback]

:mur: nie wiem jak Tobie ale mnie wystarczaja fotki danego coolera wykresy temp i sam sobie potrafie wysnuc wnioski a jesli szukasz Polskiego opisu go here podlinkowalem do strony hiszpanskiej bo pokazane bylo jak wyglada XP120 na MSI K7N Neo2 bo chyba o to chodzilo ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja będę miał zmodowane CPC od pci. Konkretnie bloczek Huricane (jako zapinka posłuży zapinka od Boxa - przynajmniej do czasu jeśli nie wykombinuje nic lepszego), nagrzewnica z kadeta i pompka od CPC. Zobaczymy jak bedzie działać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To bierzesz na ten przykład blok Kraft 64 PX z zapinką na A64 (125zł) i do tego pojemnik Blue Box z pompką (85zł). Do tego dokupujesz tak z 2m rurek to jest jakieś 30 zł i nagrzewnice z allegro. Jak ci sie uda to w 300PLN sie zmieścisz. Aha no i do tego płyn konserwujący itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz venepl widze ze masz naprawde male pojecie. Te proce wydzielaja naprawde malo ciepla. Chlodzenie po 150zl mozesz sobie zostawic dla o/c amd na socket a i grzalek intela. Sam jestem posiadaczem wc, wiec wiem o co chodzi.

 

"wyniki dla procesorów Athlon64 90 nm 3000+, 3200+ i 3500+ były zadziwiające - w trybie bezczynności procesory zużywają tylko 3,2 wata energii elektrycznej (tryb Cool & Quiet). Przy pełnym obciążeniu procesor Athlon64 3500+ nigdy nie potrzebował więcej niż 31 watów. Jest to szczególnie zadziwiające, jeżeli weźmie się pod uwagę wydajność tego procesora." - © Tom's Hardware - czy ktos z was wynalazcy ma zamiar nadal sie z tym sprzeczac???? Jesli tak to tylko wspolczyje.

 

Jezeli nie masz zamiaru ingerowac zbytnio w vcore (co przy amd64 jest i tak dosc ograniczone) to taki arctic jest zupelnie wystarczajacy. Kupowanie chlodzenia powietrznego za 150zl to czyste marnowanie srodkow. A jezeli tym kosztem masz miec 100mhz wiecej niz na srednim ac to nie wiem czy gra warta jest swieczki.

 

Amd poszlo w bardzo dobra strone z poborem mocy i zarazem wydzielaniem ciepla przez ich nowe procki.

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bajek Ci ktos naopowiadal owszem na Neo2 jest ciasno ale XP120 sie miesci

1232689[/snapback]

 

:blink: :blink: :blink: :blink: patrząc po zdjęciach to istna masakra :blink: :blink: :blink: nie dość że wygieli kondensatorki to przy takiej wielgachnej maszynie można je po prostu wyłamać :blink: :blink: :blink: karta graficzna też blisko strasznie - a ja mam taką samą jak na zdjęciu :blink: :blink: :blink:

 

No niewiem sam co teraz myśleć - chciałem bardzo XP - 120 i z jednej strony bardzo się ucieszyłem jak sie jednak okazało że wchodzi na MSI.... ale z drugiej strony trzeba mieć żelazne nerwy żeby to zamontować :? aż strach sie bać. :unsure:

 

Sam niewiem czy będe się chwytał za XP 120 czy jednak węzme tańszą wersję XP 90.... :huh: XP - 120 kusi ale jest groźny :mellow:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:blink:  :blink:  :blink:  :blink:  patrząc po zdjęciach to istna masakra  :blink:  :blink:  :blink: nie dość że wygieli kondensatorki to przy takiej wielgachnej maszynie można je po prostu wyłamać  :blink:  :blink:  :blink:  karta graficzna też blisko strasznie - a ja mam taką samą jak na zdjęciu  :blink:  :blink:  :blink:

 

No niewiem sam co teraz myśleć - chciałem bardzo XP - 120 i z jednej strony bardzo się ucieszyłem jak sie jednak okazało że wchodzi na MSI.... ale z drugiej strony trzeba mieć żelazne nerwy żeby to zamontować  :? aż strach sie bać.  :unsure:

 

Sam niewiem czy będe się chwytał za XP 120 czy jednak węzme tańszą wersję XP 90....  :huh: XP - 120 kusi ale jest groźny  :mellow:

1234357[/snapback]

sam mialem zasysac Neo2 i napewno wrzucilbym Xp120 odgiecie kondesnatorka to zaden problem a raczej standard w xtreme o/c u mnie kilka odginalem zeby Urielek dobrze siedzial B) ale jesli sie boisz to bierz XP90 bedziesz rowine zadowolony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

q3Jarz4b - z tego co mowisz... jak by tak byklo to po choilere cooler... wez czytaj w popualrnych serwisach jak to wyglada w praktyce, a nie przeczytales na jakims smiesznym site ze to poprostu chłodnia ;] 31 wat ciepla aha dodam tylko nawias (cool and quiet - nie wiem czy to zauwazyles ale chyba nie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

q3Jarz4b - z tego co mowisz... jak by tak byklo to po choilere cooler... wez czytaj w popualrnych serwisach jak to wyglada w praktyce, a nie przeczytales na jakims smiesznym site ze to poprostu chłodnia ;] 31 wat ciepla aha dodam tylko nawias (cool and quiet - nie wiem czy to zauwazyles ale chyba nie)

1234809[/snapback]

Umiesz czytac ze zrozumieniem??? Z cool and quiet mial 3,2w w trybie bezczynnosci. C & C w pelnym obciazeniu nic Ci nie da!! THG to jeden najpopularniejszych na swiecie serwisow poswieconym tej tematyce i do tego bardzo rzetelny. Ale Ty oczywiscie wiesz wiecej niz fachowcy z tego serwisu :)) ROTFL

Poza tym ja skladam na codzien komputery na AMD64 i wiem jak one sie grzeja. I powiem ze wydzielaja niesamowicie malo ciepla. Ale Ty nie masz z tym pewnie rzadnego doswiadczenia, a za to sporo do powiedzenia.

 

Pewnie to dlatego, ze sam posiadasz intela i ciezko Ci pojac to, ze sa wydajne procesory nie wydzielajace 80w ciepla.

 

A cooler jest potrzebny, zeby nawet te 30w ciepla odprowadzic, to jest chyba oczywiste. Twoja ironizacja pograza jedynie Ciebie samego i pokazuje niewiedze.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...