Skocz do zawartości
Gość =H2o=Destroyer[PL]

=msi K8t Neo2-via K8t800pro=

Rekomendowane odpowiedzi

Mam plyte K8T Neo2 series.

Gdy wkladam do niej druga karte dzwiekowa, to realtek mi sie wylacza i za Chiny nie moge sobie z tym poradzic.

Ma ktos moze jakis patent na ten defekt?

1300517[/snapback]

W biosie o ile pamiętam jest tylko auto albo disable wiec raczej dwie na raz nie będą chodzily.

p.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej. Mam płytkę MSI Neo2F (K8T800Pro), A64 939 3000+, Caviara na SATA i starego Maxtora (oba 80 GB), Leadtek Winfast GF6600GT. Dwa Twinmosy w dualu (dwie kości 2x256MB) za cholerę nie chcą działać jako duale. Nie mam pojęcia dlaczego, kombinowałem w różnych konfiguracjach. Przy czym jeśli włożyć je zgodnie z zaleceniem w instrukcji w sloty 1. i 3., komp nie chce ruszyć. Działa przy konfiguracji slot 1. i 2. (zielone), ale daje to w sumie tylko 512 MB. Czy ktoś wie, jak rozwiązać ten problem? Będę wdzięczny za pomoc, nigdzie nie mogę nic na ten temat znaleźć. :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czemu w tym watku o tej znakomitej plycie:) nikt nic nie pisze ?:) No ale dla sprostowania MSI NEO2 na K8T800pro posiada blokade PCi/AGP po wgraniu nowych biosow of course :)

Edytowane przez Eloek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tą płyte i przyznam racje że bios = katastrofa. Miałem problem z kartą sieciową (zintegrowaną). Przestawała działać po włączeniu kompa po jakis 4 minutach :-| . Wgrałem wszystko od nowa i nadal to samo ... Wgrałem biosa i juz działa :)

 

Jak wiadomo było czujniki temperatury świrowały na tej płycie. Po wgraniu biosa problem zniknął. Mam AMD64 3000+ Venice podkręconego na 2070MHz. Temperatura procka jest stabilna (26C) i nie idzie powyżej 30C.

Używam programu który był dołączony na CD z płytą: Core Center i kiedy kręce FPS na 232 to komp sie resetuje :/. Czytałem ze kręcą na tej płycie nawet do 2700Mhz. WIęc nie wiem czy to juz koniec z OC na tej płycie czy program nie robi po prostu w balona ??

Edytowane przez Szajba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tą płyte i przyznam racje że bios = katastrofa. Miałem problem z kartą sieciową (zintegrowaną). Przestawała działać po włączeniu kompa po jakis 4 minutach  :-| . Wgrałem wszystko od nowa i nadal to samo ... Wgrałem biosa i juz działa  :)

 

Jak wiadomo było czujniki temperatury świrowały na tej płycie. Po wgraniu biosa problem zniknął. Mam AMD64 3000+ Venice podkręconego na 2070MHz. Temperatura procka jest stabilna (26C) i nie idzie powyżej 30C.

Używam programu który był dołączony na CD z płytą: Core Center i kiedy kręce FPS na 232 to komp sie resetuje :/. Czytałem ze kręcą na tej płycie nawet do 2700Mhz. WIęc nie wiem czy to juz koniec z OC na tej płycie czy program nie robi po prostu w balona ??

1567041[/snapback]

A jaki masz bios 9.1 ? sprawdz jaki chipset ma twoja plyta K8T800 czy K8T800 pro ..

Ja mam ustawione na 250 procka (narazie wiecej tez moge dac ale pamieci juz nie wyrabiaja :/) i HT800 , a pamieci jak pusciles ? moze to wina pamiatek usataw je na 166 (po podkreceniu fsb procka beda chodzic na 200) a proca FSB pusc na 250 .. a i AGP lock daj na 66:)

Umnie przy takich ustawieniach Venice 3000 chodzi na 3500 (2200) i super stabilnie

a do podkrecania uzywam biosu nie core center:)

Edytowane przez Eloek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szajba.

Co do podkręcania,hm firmowy programik jest taki sobie( :wink: w domyśle raczej kiepski).

Zrob poządek w biosie - potestuj rozne ustawienia - jesli nie przestawiałeś timingów pamięci - to chociaz przestaw je na 166 a fsb winduj do gory,będziesz wiedział co cie ogranicza - proc czy pamięci.

Mam pytanie - po wgraniu biosu 9.10 jego wyświetlanie u mnie jest raczej umolne:) hehhe znaczy wolno się odświeza - czy u was też??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to moze ja tez cos dorzuce od siebie. :)

 

plyta bardzo dobra jak za taka cene-bardzo stabilna, do podkrecania nawet sie nadaje.

co prawda 280mhz to maksywalne ustawienie dla tej plyty (ktore osiagnalem, nawet SuperPi przeszlo :D ), a na codzien 250x9 mam ustawionego procka.

stabilnosc to glowna zaleta. komputer przez ponad pol roku pare razy tylko sie zawiesil. kiedys mialem problem z wlaczeniem kompa, ale po resecie BIOSa wszystko smiga jak nalezy.

o zintegrowanej dzwiekowce sie nie wypowiem-mam SB Live, ktory siedzi w niej od poczatku.

dual channel chodzi bez zastrzezen, zarowno na obecnych 2x512 Geilach jak i na wczesniejszych 2x256 Elixirach.

czujniki temperatury czasami wariuja, ale w BIOSie wskazuja wszystko idealnie.

 

polecam :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...