Skocz do zawartości
tomtat

Jaka Antena ? Problem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

 

Mieszkam w bloku 10 piętrowym wysokość ok 33m szerokość nie wiem.

Chciałbym aby zasięgiem była objęta cała przednia czesć budynku wraz z mieszkaniami oczywiście. W załączonym obrazku zaznaczyłem:

kolorem czerwonym moje mieszkanie na 2 piętrze gdzie stoi AP, kolorem niebieskiem mocowanie anteny. Kolorem zielonym mieszkania priorytetowe, które na dzień dzisiejszy są najważniejsze. Najlepiej jeżeli nie trzeba było w mieszkaniach stosować panelówek na zewnątrz tylko zwykłe 3dbi. Czy jest to wogóle możliwe ??? Jeżeli tak to proszę o polecenie anteny do tego celu. Moim pomysłem jest antena dookólna zamontowana w poziomie, ale nie wiem czy to dobry pomysł.

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm trudna sprawa dobrze by bylo gdybys mial skad pozyczyc antene i sprawdzic, ale zapewne nie masz takiej mozliwosci....

 

co do wyboru anteny to wydaje mi sie ze najlepsza bedzie antena z jak najwiekszym katem promieniowania.... ustawienie anteny poziome chyba nie bedzie najlepszym... pamietaj ze kazda antena ma ograniczenie na katy promieniowania (jesli sie nie myle doogolna ma w poziomie 180stopni a w pionie 5-8 stopni moze i mniej)...

 

wiec jak ustawisz antene w poziomie do fajnie zlapiesz wszystkich jesli mieszkania sa ustawione rownolegle do siebie ( poniewarz antena ma tylko 5-8 stopni promieniowania)

 

Dołączona grafika

 

pamietaj ze jesli oni nie sa zbyt dalego to te 180stopni tez ich nie siegnie poniewarz antena osiaga kat promieniowania 180stopni na jakiejs tam wiekszej odleglosci....

 

co do tego czy 3dbi wystarczy tym osobom to raczej watpie ale wszystko zalerzy od kart sieciowych i jakosci tych anten oraz odleglosci ich antenek od glownej (tej twojej) jesli nie przekroczy odleglosc 40mi sciany ni beda za grobe to moze ich polaczy ale jakos nie jestem przekonany no ale roznie bywa (u mnie na D-Linku na zwyklych antenkach (6DBi podobna maja nawet 8DBi- tych oryginalnych i anteny glownej 19DBi (doogolnej) jade na odleglosc 70m - powyzej tej odleglosci musialem juz zamontowac mocniejsze anteny -- co prawda polaczenie bylo ale byly problemy z szybkoscia neta (chodzenia internetu))

 

PS. nie potrafie lepiej tego wytlumaczyc musial bym ci wszystko opowiedziec i pokazac na real :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczelinowa dookolna najlepiej by sie nadawala o szerokim kącie, ale tak smiesznie by to wygladalo, fale tez gorzej sie rozchodza jak antena jest tak ustawiona. Co do komuterow klienckich to dałbym panelówki na balkonach - maja szeroki kąt i wygladaja przyjemnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...