Skocz do zawartości
kfazar

Benq Dw1620-of1 Za 195zł :twisted:

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

mam zamiar kupić nagrywarke DVD i wczoraj spotkałem sie z ciekawą ofertą. Nagrywarka Benq DW1620-OF1 za 195zł bedzie dostępna w sieci sklepów SFERIS (dawny PTR). oto jej specyfikacja:

 

 

DVD Recorder Benq DW1620-OF1 oem

Opis:

Model: DW1620-0F1

Prędkość zapisu CD-R/CD-RW: 40x (6000KBps) / 24x (3600KBps)

Prędkość zapisu DVD:

Max. DVD DL writing speed 2.4x (3240KBps) +R

Max. DVD writing speed 16x (21600KBps) +R

Max. DVD writing speed 16x (21600KBps) -R

Max. DVD Re-writing speed 4x (5400KBps) +RW

Max. DVD Re-writing speed 4x (5400KBps) -RW

Prędkość odczytu CD-ROM: 40x (60000KBps), CAV

Prędkość odczytu DVD-ROM: 16x (21600KBps), CAV

Interfejs: ATA/ATAPI

Czas dostępu: 120ms (DVD) / 120ms (CD)

Bufor [MB]: 2MB

MTBF: 125.000 godzin

Tryby zapisów: DVD Data and Video, Disc-at-once, Track-at-once, Multisession, Packet writing, CD Digital Audio, Direct Over write on CDRW, Simulation Writing

Obsługa standardów:

DVD zapis: DVD+R DL 8.5GB, DVD+R 4.7GB, DVD+RW 4.7GB, DVD-R 4.7GB, DVD-RW 4.7GB (Close session)

DVD odczyt: DVD-5, DVD-9, DVD-10, DVD-18, DVD+R/-R/+RW/-RW

CD: CD-DA, CD-ROM XA (m1, m2f1/m2f2), CD-R, CD-RW, Bootable CD, Photo CD (single & multi-session), Video CD, Super Video CD, CD-Extra, Mixed-mode CD, CD-Text, CD-Graphics

Zapis w trybie DAO-RAW: Tak

Overburning: Tak

Mechanizm podawania płyty: Tacka

Wymiary [wys./ szer./ dł.]: 146 x 198 x 42 mm

 

 

jestem ciekaw waszych (forumowiczów) opinii, czy ktoś ma z nią jakieś doświadczenia?

czekam na wypowiedzi.

Ps: ściślej ten benq będzie może dzisiaj w Sferisie w kielcach (galeria ECHO)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziura: mam jedno pytanko czym (czy) twój Benq DW1620pro różni się od tego w sferisie i jeszcze ten symbol OF1 to jest wersja firmwaru czy oznacza coś innego?

1237025[/snapback]

na www.ptr.pl a dokladniej TUTAJ znajduje sie zdjecie co bedzie w promocji - z tego co moge odczytac do 'nagrywarka dvd-rw benq' 195,-. nie podaja czy to 1610 czy 1620, ale skoro piszesz ze jest to 1620 to widac tak jest :)

a teraz do rzeczy - OF1 oznacza ze jest to wersja oem (bulk) - czyli bez pudelka, bez oprogramowania, kabli i z innym panelem przednim (takim jak oem neca). wersja OF2 to wersja box (retail) z wyzej wymienionymi dodatkami i innym panelem przednim (TUTAJ wersja box z czarnym panelem). wersja boxowa nazywana jest przez producenta rowniez jako pro. wewnatrz of1 i of2 siedzi ten sam sprzet a roznia sie jedynie biosem. wersja oem ma biosy G7XX, a wersja box B7XX. nie ma jednakze problemu aby wgrac do oema bios od wersji boxowej (oryginalnie mialem G7L9, a obecnie mam B7T9). TUTAJ oraz TUTAJ znajdziesz wszystko co do szczescia jest potrzebne. radze sciagnac z tej strony rowniez bios G7XX bo w razie awarii moga byc problemy z uznaniem gwarancji gdy wyslesz oema z biosem od boxa. a czym sie roznia biosy? strategia zapisu, oem nagrywa DL 2.4 a box 4x, w przypadku biosu G7XX nie dziala qscan (przynajmniej nie dzialal na starszych wersjach, ja nawet tego nie sprawdzalem, tylko od razu wgralem najnowszy bios B7T9). a jak to zrobic przeczytasz na wyzej podanej stronie forum cdrinfo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BenQ a co to jest ??? zapomnij o tym i wez litka 1653 z kwarka za 249 bo ci w sferisie w klocki leca ;)

1245613[/snapback]

BenQ - kolejny chinski wynalazek, cos jak BTC

ja sie trzymam z dala ale to moja opinia a i w sferisie faktycznie leca w klocki

--

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No firma benq to faktycznie renomy przynajmniej obecnie nie ma :D

Ale litki to obecnie też niezły szajs sie porobił- nie to co dawniej-glośne ale poza tym najlepsze! Sam zbieram na nagryware dvd ale chyba wezme neca bo jest dużo lepszy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...