Skocz do zawartości
Kamcio

Abit 9550 Guru Vs. Gecube 9550

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Wlasnie zamierzam kupic sobie nowa karte graficzna i wybor juz padl pare dni temu na GeCube'a, ale dzis patrze na oferte proline (bo tam zamierzam sie zaopatrzyc ) a tam juz wszystkie karty zamowione :mur: a ja nie moge za dlugo czekac bo swojego mx440 opchnalem na allegro i jak pieniadze zostana przeslane na moje konto to bede musial zaraz wymontowywac karte i wysylac.

Zobaczylem, że w ofercie jest Abit 9550 Guru za 325 zeta (75 zeta tanszy niz gecube) i zaczalem sie zastanawaic nad kupnem tej karty.

I tu moje pytanie do wszystkich w miare orientujacych sie w temacie, ktorzy mogliby podeslac cenne wnioski (nie tylko dla mnie ale i dla innych, ktorzy moze tez stoja przed podobnym dylematem :unsure: : Czy warto brac tego Abita, czy jednak poczekac na tego Gecube'a az znowu znajdzie sie w ofercie sklepu??

Jakie plusy a jakie minusy maja w/w karty??

Edytowane przez Kamcio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.sirius.pl/product.php?action=info&id=12473&sid=1 to jest kara z pamiatkami 2,5ns wiec jak masz kase to brac i sie nie ogladac

http://www.sirius.pl/product.php?action=info&id=11662&sid=1 a tu jest gecube :] tak do porownania

http://www.sirius.pl/product.php?action=info&id=11921&sid=1 a tu ta twoja karta abita co chcesz kupic..... wszystko git i ok tylko.... jakie to ma pamieci??????....

z tego co widze w opisach kart to sie roznia tylko pamieciami + ta drozsza lepiej sie kreci i tyle ale 140zl dokladac :?:?:?:?: :blink: B)

moze wypowie sie ktos kto mial do czynienia z tymi kartami ..... :wink: :wink:

ps. ja osobiscie bym bral tanszego abita pod warunkiem ze ma max pamieci 4ns..... nie daj sie wrobic w 5ns

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcialbym wykluczyc w tym temacie pisanie o Abit 9550XT guru, bo ta karta nie wchodzi w gre (porownujac ze "zwyklym abitem jest to roznica ponad 120 zeta - a wydajnosc chyba nie jest proporcjonalnie duza do ceny tej karty :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Abit ma Samsungi 3,6ns :]. Z tego co pamietam !!!!

 

A tak wogole moze za 330 zl Gf4Ti4200@4600 :P... 128mb pcb od 4600 BGA :P...

1236581[/snapback]

Ja w porownaniu ze swoja karta to chce zrobic 2 kroki naprzod wybierajac jedna z w/w 9550 a nie jeden, kupujac G4 Ti :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w porownaniu ze swoja karta to chce zrobic 2 kroki naprzod wybierajac jedna z w/w 9550 a nie jeden, kupujac  G4 Ti  :-P

1236600[/snapback]

to zrób mały marsz do przodu i kup 6200 na agp które sparkle właśnie zapowiedział....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to zrób mały marsz do przodu i kup 6200 na agp które sparkle właśnie zapowiedział....

1236681[/snapback]

No niestety o tym Gf 6200 dowiedzialem sie praktycznie po sprzedaniu karty na allegro wiec niestety nie moge na nia czekac az tak dlugo - no chyba, że zdobede jakas zastepcza karte i wytrzymam z nia do premiery 6200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podobno sie już gdzie niegdzie pojawiły 6200. Tylko ok 500 stówek sobie wołają! :cry:

1237362[/snapback]

9550 w dniu premiery w polsce kosztował grubo powyżej 4stów.....

 

kup jakiegoś rivacza albo s3 i voodoo na pci!!;] i czekaj:>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wlasnie zamierzam kupic sobie nowa karte graficzna i wybor juz padl pare dni temu na GeCube'a, ale dzis patrze na oferte proline (bo tam zamierzam sie zaopatrzyc ) a tam juz wszystkie karty zamowione  :mur:  a ja nie moge za dlugo czekac bo swojego mx440 opchnalem na allegro i jak pieniadze zostana przeslane na moje konto to bede musial zaraz wymontowywac karte i wysylac.

Zobaczylem, że w ofercie jest Abit 9550 Guru za 325 zeta (75 zeta tanszy niz gecube) i zaczalem sie zastanawaic nad kupnem tej karty.

I tu moje pytanie do wszystkich w miare orientujacych sie w temacie, ktorzy mogliby podeslac cenne wnioski (nie tylko dla mnie ale i dla innych, ktorzy moze tez stoja przed podobnym dylematem :unsure: : Czy warto brac tego Abita, czy jednak poczekac na tego Gecube'a az znowu znajdzie sie w ofercie sklepu??

Jakie plusy a jakie minusy maja w/w karty??

1236403[/snapback]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6200 agp juz są w pronoksie, tylko jeden mały problemikmiedzy sparkle 6600 128ddr a sparkle 6200 128ddr jest róznica parenascie zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! miałem dokładnie ten sam problem co Ty, nie wiedziałem co wybrać GeCube'a czy Abita. Po przeanalizowniu za i przeciw oraz pomocy kilku przyjaciół wybrałem Abita. Używam go od miesiąca i....

... po zamianie zworki na tej karcie i zaintalowaniu sterowników system wykrył ją jako Radeona 9600 XT ,procesor graficzny RV 350, taktowanie procesora 405MHz a pamięci 257MHz ( 2x257=514MHz ), temp. ok30st.C, pracuje bardzo stabilnie a w 3Dmark03 osiagneła 3015pkt. bez podkręcania. Po zmianie taktowania procesora i pamięci ( na CD z sterownikami jest dołączony program do OC o nazwie "oc guru" ) z 405@500 i 514@600 w 3Dmark03 osiągneła 3514pkt. i pracuje nadal bardzo stabilnie a temp. wzrosła do 32 st.C . Kłopoty miała dopiero przy ustawieniach z 405@550 i 514@650. Zatem jest to całkiem niezły wynik jak na karte za niecałe 400 zł. ( kupiłem tą tańszą kartę czyli R9550VGuru a nie R9550XTurbo ).

 

Jeśli chodzi o porównanie Abit9550Xturbo a GeCube9550 to ta pierwsza jest z pewnością dużo lepsza pod każdym wzgłędem od jakiejkolwiek z serii GeCube9550 (bo z tego co wiem to wyszły trzy modele GeCube9550 rózniące się między innymi taktowaniem pamięci i ceną ).

Decyzje podejmiesz sam. Pozdrawiam! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! miałem dokładnie ten sam problem co Ty, nie wiedziałem co wybrać GeCube'a czy Abita. Po przeanalizowniu za i przeciw oraz pomocy kilku przyjaciół wybrałem Abita. Używam go od miesiąca i....

... po zamianie zworki na tej karcie i zaintalowaniu sterowników system wykrył ją jako Radeona 9600 XT ,procesor graficzny RV 350, taktowanie procesora 405MHz a pamięci 257MHz ( 2x257=514MHz ), temp. ok30st.C, pracuje bardzo stabilnie a w 3Dmark03 osiagneła 3015pkt. bez podkręcania. Po zmianie taktowania procesora i pamięci (  na CD z sterownikami jest dołączony program do OC o nazwie "oc guru" ) z 405@500 i 514@600 w 3Dmark03 osiągneła 3514pkt. i pracuje nadal bardzo stabilnie a temp. wzrosła do 32 st.C . Kłopoty miała dopiero przy ustawieniach z 405@550 i 514@650. Zatem jest to całkiem niezły wynik jak na karte za niecałe 400 zł. ( kupiłem tą tańszą kartę czyli R9550VGuru a nie R9550XTurbo ).

 

Jeśli chodzi o porównanie Abit9550Xturbo a GeCube9550 to ta pierwsza jest z pewnością dużo lepsza pod każdym wzgłędem od jakiejkolwiek z serii GeCube9550 (bo z tego co wiem to wyszły trzy modele GeCube9550 rózniące się między innymi taktowaniem pamięci i ceną ).

Decyzje podejmiesz sam. Pozdrawiam! :)

1238096[/snapback]

No to calkiem niezle - a jaki sprzet posiadasz?

Jutro najpozniej po poludniu bede musial cos kupic - wiec chyba wybor padnie na tego Abita (chyba, ze wczesniej dorwe jakiegos szita za 10 zeta, zeby przeczekac i kupic tego gf6200).

Czekam na opinie innych użytkownikow tego Abita bo o nim jest jak na razie bardzo malo na tym forum .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój Abit kręci się tak jak w podpisie, jednak to nie max mam go dopiero 12h :-P , w topicu o Radku 9550 na 231 stronie zamieściłem troche infa wraz z screenami, Abit bardzo mile mnie zaskoczył. Polecam

Edytowane przez bobson37

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1237644[/snapback]

 

Miałem tego Abita 9550 128CDT przez 1 dzionek - pamieci faktycznie 3,6 (montują też 4,0)

 

i co mi się kojarzy ?

 

OC - rdzeń 410, pamięci max 510 ... pomyślałem że to jakaś porażka, ale nie byłem jedynym który tego doświadczył. Jeden gość kupił z pamięciami 4,0 i poszły mu na 480 max (potem już spore artefakty). Karta jest poważnie niedowoltowana.

 

Pozatym przy kręceniu na 400/500 - kondensatory poważnie piszczą, co nie zapowiada im długiego żywota. Wymieniłem na Gigabyte za 229 zł i nie dość że się lepiej kręci (420/520), to jeszcze kondziorki ma ok

 

A ten Abit 9550 Guru ma pamiątki 3,6 i biega na 480-520 rdzeń 650-710 pamięci (tak przynajmniej piszą ludki którzy go mają w temacie o 9550) - a więc lepiej niż nowe Gecuby rev 2.1 (tam ludki osiągają 440-450 rdzeń, 580-620 pamięci)

 

Ale jest tak jak koledzy mówią - ja jeszcze 2 tygodnie temu miałem R9550XT - sprzedałem za 420 zł i .... czekam na 6200/6600. Za około 1,5 miecha (a więc naprawdę nie tak dużo czasu), cena 6200 spadnie do 400-450 zł, a 6600 do 430-500. Będzie wiadomo jakich producentów kupować, a jakich unikać (np wiadomo że na PCI-E Leadtek jest wydajniejszy od Sparkle), które się modują do 6600, a które nie. A może po prostu kupi się w jakiejś promo pełną 6600 za niską cenę (ostatnio komputronik miał MSI 6600 PCI-E za 430 zł w promo). Tak więc opłaca się czekać !

Edytowane przez wojwar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1238552[/snapback]

Witam

TYlko, że to nie jest ta karta, o ktorej mowa w temacie bo to jakis 9550-128CDT i gdzies wyczytalem, ze sie slabo kreci - takze wojwar napisal, ze nie byla rewelacyjna. A wlasnie te CDT to sa w takiej cenie.

 

 

EDIT:

Wlasnie wrocilem z proline - oczywiscie mieli abity, ale jak sie spytalem o pamieci i powiedzieli, że 4,0ns to zrezygnowalem z zakupu <_<

Czy ktos z Wrocka wie moze gdzie mozna kupic te Abity 3,6ns, bo przegladnalem oferty z innych sklepow ale tam w ogle Abitow nie maja :(((

Edytowane przez Kamcio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

TYlko, że to nie jest ta karta, o ktorej mowa w temacie bo to jakis 9550-128CDT i gdzies wyczytalem, ze sie slabo kreci - takze wojwar napisal, ze nie byla rewelacyjna. A wlasnie te CDT to sa w takiej cenie.

EDIT:

Wlasnie wrocilem z proline - oczywiscie mieli abity, ale jak sie spytalem o pamieci i powiedzieli, że 4,0ns to zrezygnowalem z zakupu <_<

Czy ktos z Wrocka wie moze gdzie mozna kupic te Abity 3,6ns, bo przegladnalem oferty z innych sklepow ale tam w ogle Abitow nie maja :(((

1238563[/snapback]

 

Byłem w proline i się zapytałem czy karta ma 128 bit pamięci - koles na to: 64 bity i 4,0 ns

- a może pan ją pokazać

- prosze pójść do magazynu

 

polazłem do magazynu, koleś ją rozpakował i pokazał - pamięci 3,6/128 bit

wniosek: nie ufaj sprzdawcy w proline, a jak magazynier ci coś da, to sprawdź 2 razy cz napewno to co chciałeś

 

Jakkolwiek może dostaniesz tą po mnie, na default choziła ok (choć już na default słychać było cichutki świst kondnsatorów) - ale już przy 350/450 wydawała głośny świst, a a 400/500 straszjnie piszczała (kondensatory) - max OC 405-410, pamięci 510

 

Ogólnie tego abita nie polecam - ciesze się z wymian. Dzisiaj zupgradowałem gigabyte (wymiana pasty pod radiatorem, szlif radiatora, dołożenie wentyla) i wyniki podskoczyły mi do 430/530 bez Vmoda - calkiem spoko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem w proline i się zapytałem czy karta ma 128 bit pamięci - koles na to: 64 bity i 4,0 ns

- a może pan ją pokazać

- prosze pójść  do magazynu

 

polazłem do magazynu, koleś ją rozpakował i pokazał - pamięci 3,6/128 bit

wniosek: nie ufaj sprzdawcy w proline, a jak magazynier ci coś da, to sprawdź 2 razy cz napewno to co chciałeś

 

Jakkolwiek może dostaniesz tą po mnie, na default choziła ok (choć już na default słychać było cichutki świst kondnsatorów) - ale już przy 350/450 wydawała głośny świst, a a 400/500 straszjnie piszczała (kondensatory) - max OC 405-410, pamięci 510

 

Ogólnie tego abita nie polecam - ciesze się z wymian. Dzisiaj zupgradowałem gigabyte (wymiana pasty pod radiatorem, szlif radiatora, dołożenie wentyla) i wyniki podskoczyły mi do 430/530 bez Vmoda - calkiem spoko

1238896[/snapback]

 

Dzieki wojwar za info.

Jak sie pytalem sprzedawcy to mi powiedzial zeby isc do magazynu i sie zapytac o te pamieci - a tam wlasnie ten kolo mi powedzial, ze to sa 4,0...

Nigdzie we Wrocku nie ma tych abitow (porazka :angry: ) i raczej bede musial kupic jakiegos gigabyte'a 9550 za iles tam a poczekam ze 2 miesiace i pozniej kupie moze tego gf 6200 jak cena sie obnizy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość myszek1990

Ja poelcam Gecube 9550XT . W 3dmarku 03 mam 3800pkt podkrecajac z 445/580@465@640. Na default mialem 3500. Ale bierz juz raczej 6200 bo juz jest na allegro, i bedziesz mial 8 potokow :D :D :D :D :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz Abita Tryb Turbo 400/500 spoko idzie 500/600 na tych samsungach 3,6 ja mam od 4 dni i jest FULL Wypas i jak za 325 Zeta to się opłaca

1244394[/snapback]

Generalnie Abity spoko. Sam takiego mam, ale o tym zaraz.

Troszke sie u

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz Abita Tryb Turbo 400/500 spoko idzie 500/600 na tych samsungach 3,6 ja mam od 4 dni i jest FULL Wypas i jak za 325 Zeta to się opłaca

1244394[/snapback]

Generalnie Abity spoko. Sam takiego mam, ale o tym zaraz.

Troszke sie usmialem, jak poczyalem o Abicie 9550 128, i tym innym... z aukcji allegro co to ona jest Abit 9550 128CDT.....

 

Koledzy Abit do wszystkich dopisuje cdt, lub vguru.

Ja mam Abita 9550 128 CDT. i co? A no własnie bardzo ok. Po podkreceniu ATITOOLem śmiga na 475/530 i jest bardzo fajnie.DOOM III to minimum 20 klatek przy wielu światłach... a max do 70(wiadomo, przy ścianacg :lol: )

 

mała uwaga jedynie...Na oryginalnym biosie jest kaszana.Wgrałem bios od 9600xt PowerKolora i Rabitem zmieniłem czestotliwości na bezpieczne 400/450. Bios wszedł jak po maśle, a po restrcie system widzi 9600xt.....

 

a co do długowieczności? Co ile zmieniacie kartę?No właśnie. Zawsze okazuje się, że można mieć więcej.

 

 

Jeszcze zdąże się nagrać zanimn sprzedam.(i z pewnością nie padnie wcześniej)

 

Ps. Wyniuki Karty w 3D Marku 2001 to 9600, Mokonfig : 2000+XP, 256 ddr 400, as-rock k7kt4A+, Abit 9550 128 cdt,

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech mi ktos powie czy oplaca sie wymienic mojego ti 4200 na to cos:

1274843[/snapback]

poczytaj forum, a bedziesz wiedzial ! jasne ze TAK ! btw, moze by zalozyc topic o Abicie 9550 Guru/GuruXT? bo sam przymierzam sie do qpna tej karty, a fakt, na forum za wiele o niej nie ma !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...