Skocz do zawartości
Psysiu

Nierownomierny Podzial Neo?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Moja 'wspaniala' neo 786 kbps dziele na 2 kompy za pomoca routera ASMAX ADSL AR 800C2, teraz chcialbym to zmienic, dolaczyc 3 kompa, ale zrobic nierownomierny udzial dla kazdego czyli np 40% jeden komp, 40% drugi, i 20% trzeci. Dodam iz poprzedniej konfiguracji nie ja dokonywalem, prosilbym wiec o jakas 'prosta' pomoc.

 

Z gory dzieki wszytkim

 

:mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najpierw musisz się upewnić, że wogule router udostępnia coś takiego :) wg mnie nie udostepnia bo jest to tani i prosty routerek :) działą na zasadzie nat - gdzie pasmo przydzielane jest dynamicznie w zależności od obciążenia ...

 

przydzielanie szerokości pasma na sztywno, z góry określanymi maxymalnymi wartościami transferu dla różnych komputerów jest mozliwe ale myślę, że nie na tym sprzęcie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tym routerze nie ma takiej możliwości (jak już ktoś pisał wyżej), ani na każdym innym tanim sprzęcie. Takie "bajery" to mają przeważnie switche zarządzalne, które są niestety drogie.

 

W twoim wypadku jak koniecznie musisz dzielić równo transfer to w grę wchodzi tylko postawienie serwera np. na jakimś Linuxsie i dzielenie pasma z warstyw programowej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz sprzedać swój router, dołożyć i kupić jakiś z podziałem pasma, w 400-500zl się zmieścisz bez problemu.

1242322[/snapback]

Faktycznie, można znaleźć jakieś urządzenia w granicy 500 zł np. takie http://www.allegro.pl/show_item.php?item=40825868 . Ten "menadżer pasma" ma jednak tylko możliwość ustawienia minimalnej szybkości łącza (gwarantowanej) dla poszczególnego komputera. Nie da się jednak ustalić maksymalnej przepustowaości pasma dla danego usera :-| . Jest tylko jakaś możliwość ograniczania, ale ona nie spełnia zabardzo swojego zadania, więc i tak taki sprzęcik w pełni nie pozwala na elastycznie dobieranie (dzielenie) pasmo dla komputerów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, można znaleźć jakieś urządzenia w granicy 500 zł np. takie 1243059[/snapback]

Są jeszcze zintegrowane modemo- routery do neostrady, np. Zyxel Prestige 650HW (który akurat używany mam do sprzedania w bardzo atrakcyjnej cenie, info na pm :wink: ), które mają podział łącza. W tym Zyxelu możesz ustawić dla każdego użytkownika jak chcesz np. po 120 kbp/s maksymalnie dla każdego, możesz też go tak skonfigurować, żeby dzielił łącze równo pomiędzy wszystkich użytkowników ( jak jest podłączonych dwóch użytkowników, każdy z nich ma po 256 kbp/s, dołącza sie dwóch następnych, każdy ma po 128kbp/s ). Możesz też ustawiać priorytety, który użytkownik ma dostawać zwolnione łącze, itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Parówkowy_Skrytożerca

Są jeszcze zintegrowane modemo- routery do neostrady, np. Zyxel Prestige 650HW (który akurat używany mam do sprzedania w bardzo atrakcyjnej cenie, info na pm :wink: ), które mają podział łącza. W tym Zyxelu możesz ustawić dla każdego użytkownika jak chcesz np. po 120 kbp/s maksymalnie dla każdego, możesz też go tak skonfigurować, żeby dzielił  łącze równo pomiędzy wszystkich użytkowników ( jak jest podłączonych dwóch użytkowników, każdy z nich ma po 256 kbp/s, dołącza sie dwóch następnych, każdy ma po 128kbp/s ). Możesz też ustawiać priorytety, który użytkownik ma dostawać zwolnione łącze, itd.

1243331[/snapback]

ile taki Zyxel kosztuje? nowy !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...