Skocz do zawartości
czr_r1

Co Zrobić ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam wzmacniacz Diora WS 354 A I głośnik Vtronica chyba 100 W. Nie wiem dlaczego ale przy niktórych piosenkach pierdzi :( testowałem jeszcze alpharda 200 W i też piedziało. I teraz pytanie od czego to może zależeć ??

A i mam budy diory i tam w środku są jeszcze jakieś urządzenia czy to może być przez to ?? Bo mi się nie wydaje by to zależało od głośników

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Glosnik po prostu jest przesterowany. Odejmij troche basu albo scisz:)

Moze byc tez ten problem ze niektore mp3 sa skodowane a pozniej jeszcze jest im podniesiona glosnosc, to moze tez byc przyczyna "pierdzenia". Czy przy sluchaniu tych piosenek na wczesniejszym sprzecie tez pierdzialo?

Jeszcze innym powodem moze byc zbyt mocny sygnal na wyjsciu karty, ale to by pewnie "pierdzialo" caly czas, scisz wyjscie tak do 90% i zobacz wtedy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MAm wyciszone trochę cały czas jak basu odejme to nie pierdzi ale wtedy basu mało co jest :( ale właśnie nie wiem czy to od tego może zależeć z w budzie po tych starych głośnikach są jakies tam jeszcze urządzenia bo chyba jak sie robi bude to się bezpośrednio kabelek do wzmacniacza przeprowadza a tu idą kabelki od głośnika jeszcze przez jakieś tam( nie wiem jak to nazwać) urządzenia. Może były optymalizowane pod te stare głośniki a te nowe gorzej grają. Na tych starych za czasów gdy je miałem dobre to wogóle nie pierdziały jak się basu na full dało a teraz na tych jest inaczej :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te "urzadzenia" to pewnie zwrotnica. Poza tym wywnioskowalem ze poprstu do starej obudowy wladowales nowe glosniki. Jesli tak to obudowa jest zupelnie nie przystosowana do nowych glosnikow. Kazda obudowe oblicza sie do danego glosnika. Wazna jest jej objetosc, czestotliwosc strojenia bas refleksu, nie mowiac juz o zwrotnicy. Niedostosowanie obudowy do glosnika jest pewnie przyczyna "pierdzenia"...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze obudowe wypchana jakims materialem zapewne do wyciszenia moze ten material wywalic zeby bylo wiecej miejsca w obudowie

Wymiary kolumny

Wys: 63 cm

Szer: 27cm

Głębokość: 23cm

Edytowane przez czr_r1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...