Skocz do zawartości
Gość .ObcY.

A Moze Arctic Cooling

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taką dziwą karte o nazwie GeForce 6600GP Sparkle i tam jest dość paszteciarsko wentylator zamieszczny w dodatku bardzo wyje mam zamiar go wyłączyć adkręcić blaszke i do radiatora przykręcić duży ale cichy wentylator bo ten mały strasznie hałasuje

Dołączona grafika

ot tą pomalowaną blaszke koło wentylatora a do niej zalaożyć jakiś wentyl, więc co polecacie w miare wydajnego a cichego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam nadzieje że autor się obrazi jak się podłączone pod temat , bo po co 2 podobne zakładać . Mam 70 zł na 2 wentyli 80 x 80 . Ciekawi mnie prozycja Y.S Tech 17 DB , Articki . Co proponujecie ? A drugie pytanie to tłumienie drgań ... obudowa TT xaser która ma koszyki :-| niestety więcej z nimi kłopotów niż pożytku ... Jak wsadzam wiatraczek do koszyka to niemiłosiernie przenosi drgania na obudowe , wydoba przy tym dodatkowo jakieś dziwne szwisty , ale to pewnie przez te kratki :( Jak myślicie , co z tym zrobić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość .ObcY.

mam nadzieje że autor się obrazi jak się podłączone pod temat , bo po co 2 podobne zakładać . Mam 70 zł na 2 wentyli 80 x 80 . Ciekawi mnie prozycja Y.S Tech 17 DB , Articki . Co proponujecie ?  A drugie pytanie to tłumienie drgań ...  obudowa TT xaser która ma koszyki  :-|  niestety więcej z nimi kłopotów niż pożytku ... Jak wsadzam wiatraczek do koszyka to niemiłosiernie przenosi drgania na obudowe , wydoba przy tym dodatkowo jakieś dziwne szwisty , ale to pewnie przez te kratki :( Jak myślicie , co z tym zrobić

1251706[/snapback]

Dzwny jesteś gościu i dziwne masz nadzieje że się obraże, a tu zonk nie obrażam się! B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzwny jesteś gościu i dziwne masz nadzieje że się obraże, a tu zonk nie obrażam się! B)

1252068[/snapback]

:lol: :lol: No masz rację :) Przeoczyłem moją pomyłkę :huh: Sorkx ale dzięki bogu się nie obraziłeś, odrazu mi lżej B) A ja chyba postawię na Y.S techy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obcy ja polecam 1258516[/snapback]

 

 

Thix za odpowiedź

Też tak właśnei myślałem nad Arctic Cooling FAN PRO TC tym bardziej że ma mieć max 23 dBA tylko czy aby napewno ma tyle mać po jakichś 3 mies. kręcenia się po 20h na 24h?

 

 

 

 

 

 

:lol:  :lol:  No masz rację :) Przeoczyłem moją pomyłkę  :huh:  Sorkx ale dzięki bogu się nie obraziłeś, odrazu mi lżej  B) A ja chyba postawię na Y.S techy

1259340[/snapback]

 

OKI zawsze możesz użyć opcji szukaj znajść moje wszystkie posty i sie podopisywać wiedząc że się nieobraże! więc wszystko OKI!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OKi a teraz TO i pisać co o tym myślicie czy to aby napewno to samo fajniutki i cichutki czy tu już jest na tulejach i do cichych nie należy? bo jak jest oki to nie opyla sie kupowac z komputronika gdyż tutaj mamy za tą cene prawie dwa :mur: :mur: :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:) A myslał ktoś kiedyś żeby zamiast czujnika temp. wstawić potencjonometr?  :blink:  :blink:  :blink:

1259837[/snapback]

gdybys przejrzal archiwum to bys wiedzial ze tak ;-) ja jednak uwazam ze TC jest lepsze niz potenjometr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdybys przejrzal archiwum to bys wiedzial ze tak ;-) ja jednak uwazam ze TC jest lepsze niz potenjometr

1260341[/snapback]

NIE dizał mi przycisk szukaj ;) i nie lepiej zamocowac potencjonometr, niż mostkować choćby montażowy tylko (co ty ukrywasz pod skrótem TC :blink: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i nie lepiej zamocowac potencjonometr, niż mostkować choćby montażowy tylko (co ty ukrywasz pod skrótem TC :blink: )

1260704[/snapback]

TC - Thermal Control - system automatycznego regulowania obrotów w zależności od temperatury

pisze to na podstawie wlasnych doswiadczen. temp. otoczenia i wewnatrz obudowy zmienia sie. TC dostosowuje obroty do warunkow jakie panuja w danej chwili. to jest tak jakbys mial piec CO strowany uP i wywalil ten uP po to zeby sterowac recznie ;-) no chyba ze lubisz co chwile krecic potencjometrem zamiast zajac sie czyms przyjemniejszym ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a po co cały czas ustawiam raz na mniej więcej połowe możliwości wentla lub gdy staje się za głośny i tyle!

A tak jak zostawie zawsze będzie cichy bo zawsze będzie chodził na minimum przeciesz chyba nie złape w budzie 55*C przy ani jednym wentlu miałem max 28-30*C, więc za rewelacujnie to niebędzie dmuchać ale na proca ajk by dać czyjnik to by było okio albo choć w okolice radiatora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak ustawisz zeby AC byl cichy to mozesz calkiem go wywalic ;-) ja bawie sie z tym chlodzeniem juz pare miesiecy i doszedlem do wniosku ze jednak TC zdaje egzamin. oczywiscie czlowiek jak sie sam na wlasnej skorze nie przekona to nie uwierzy wiec baw sie dobrze ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak ustawisz zeby AC byl cichy to mozesz calkiem go wywalic ;-) ja bawie sie z tym chlodzeniem juz pare miesiecy i doszedlem do wniosku ze jednak TC zdaje egzamin. oczywiscie czlowiek jak sie sam na wlasnej skorze nie przekona to nie uwierzy wiec baw sie dobrze ;-)

1260805[/snapback]

No jednak raczej mnie to nie bawi moze Ciebie tak ale jak mam zimno w PC i cicho w pokoju to już jest dla mnie oki (możesz czytać że mie to bawi)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiscie uzywam tylko ARCTIC COOLING FAN PRO TC, mam takich 6, 4 w jednym kompie i 2 w drugim z czego te ostatnie maja juz 3 lata i nie zwuazylem zeby chodzily glosniej lub mniej wydajniej niz kiedys, moze dlatego, ze czyszcze je regularnie. Polecam te wentyle. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...