Skocz do zawartości
Doodi

Wolny Samsung 160bg 8mb

Rekomendowane odpowiedzi

W SUMIE  fat 32 i tak ma tylko na maxa 32 Gb ale 130 bg to razcej duzo. A skoro biega Ci po linuxem ok to znaczy ze to jednak system. FORMAT i zrób sobie obraz.

1257024[/snapback]

Własnie jestem po formacie. Musze poinstalować stery i potestuje. Co proponujesz do robienia obrazu systemu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość seraf

Oczywiście, że defragmentowane. Vfat może i szybszy ale w wypadku takich partycji bardzo duża strata. Wirusów nie znalazłem. Na dysku D leżą w zasadzie same 'multimedia' a najważniejsze rzeczy mam zbuckup'owane :). Chodziło mi tylko o to czy partycja 130gb (mimo, że po defragmentacji) może być przyczyną wolnego działania hdd. Chyba czeka mnie format C bo teraz działam na linuksie i nagrywam DVD, odtwarzam muzykę (wszystko z dysku D(NTFS)) i jest OK.

1256298[/snapback]

Posluchaj goscie pisza ci same bzdury.

To nie dysk ci sie muli ale nagrywara.

Ty zobacz jakie masz zurzycie proca

przy kopiowaniu z twojego dysku na drugi

dysk, ewentualnie jak nie masz

drugiego napedu z partycji na partycje a jakie przy

kopiowaniu z i na nagrywarke.

na 99% przyczyna nie jest dysk.

W trybie PIO nie uzyskal bys 52 MB/s to jest nie mozliwe.

Nie dziala Ci DMA w nagrywarce i to jest przyczyna

powolnego dzialania systemu przy nagrywaniu.

Gdyby winny byl dysk to przy kazdej operacji

na nim system by ci wyraznie zwalnial.

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posluchaj goscie pisza ci same bzdury.

To nie dysk ci sie muli ale nagrywara.

Ty zobacz jakie masz zurzycie proca

przy kopiowaniu z twojego dysku na drugi

dysk, ewentualnie jak nie masz

drugiego napedu  z partycji na partycje a jakie przy

kopiowaniu z i na nagrywarke.

na 99%  przyczyna nie jest dysk.

W trybie PIO nie uzyskal bys 52 MB/s to jest nie mozliwe.

Nie dziala Ci DMA w nagrywarce i to jest przyczyna

powolnego dzialania systemu przy nagrywaniu.

Gdyby winny byl dysk to przy kazdej operacji

na nim system by ci wyraznie zwalnial.

Pzdr

1257493[/snapback]

DVDRW pracuje w trybie UDMA66(tryb 4 w winXp). Problem tkwił w 'skakaniu' bufora (czasem) i wolną pracą całego systemu podczas nagrywania. Jestem własnie po formatowaniu i podzeleniu 130gb partycji na dwie. Narazie z kopiowaniem jest OK. Jutro sprawdze nagrywanie. Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obraz : Drive Image lub Norton Ghost.

 

Mi w drive image przywraca i robi system w 2,5 minuty wiec moge co chwile go psuc. :-)

 

A wszytske dokumenty automatycznie mi przechodza na inna partycje wiec nie musze sie martwic o kopiowanniu ich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość seraf

DVDRW pracuje w trybie UDMA66(tryb 4 w winXp). Problem tkwił w 'skakaniu' bufora (czasem) i wolną pracą całego systemu podczas nagrywania. Jestem własnie po formatowaniu i podzeleniu 130gb partycji na dwie. Narazie z kopiowaniem jest OK. Jutro sprawdze nagrywanie. Pozdro.

1257574[/snapback]

to ze masz takie wskazanie pod biosem lub

sterami nic nie oznacza.

Ja mialem to samo u siebie na nforce2.

Poprostu nagrywarka nie chciala w trybie dma

pracowac i koniec.

Efektem bylo obciazenie systemu pry odczycie i zapisie.

Dysk nie ma nic do tego.

Gdyby to on byl przyczyna obicazenie bylo

by przy kazdej operacji na nim

a nie tylko nagrywaniu dvd.

Napewno nie mial bys 52 mb/s

Tak jak powiedzialem wsadz dowolna

plyte do nagrywary i cos skopiuj z niej

na hd. odpal menadzera urz. i sprawdz obciazenie

proca przy tej operacji.

 

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Chciałem powiedzieć, iż HDD i DVDRW są całkowicie sprawne. Po sformatowaniu HDD i podzieleniu dużej partycji na dwie(nie sądze aby to miało jakiś wpływ) wszystko działa o niebo lepiej. Przepraszam z góry tych co poświęcili czas i zechcieli mi pomóc. Okazuje się, że na wszystko dobry jest format :) a ja poprostu chciałem tego uniknąć za wszelką cenę :mur: . Od tego miałem zacząć. Acha zarówno z IDE SW jak i bez wszystko działa poprawnie (narazie :rolleyes: )Jeszcze raz przepraszam i pozdrawiam wszystkich forumowiczów. Myślę, że topic jest do zamknięcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla wszystkich chcących zadbać o bezpieczeństwo swoich dokumenów GG ulubionych i poczty polecam programem Tweak UI. aby przekierowali sobie domyślne foldery z dysku C:\ na inną partycja lub nawet dysk. NAjczęściej ulega uszkodzeniu partycja C:\ i czasami ciężko się do niej dostać nawet z innego kompa. A tak nie tracimy danych. W każdej chwili mozemy zrobic sobie Format bez obawy czy o wszystkim pamiętamy. Po prostu formatujemy bądź też przywracamy obraz.

 

Doodi a czy ten program Acronis TrueImage robi backupa? Czy tylko obraz systemu.

Jak na moje obraz opłaca sie zrobic zaraz po IDEALNym skonfigurowaniu kompa, gdy nie mamy jeszcze nic nasmiecone i bez naniesonych dokumentów, które i tak sie w trakcie uzytkowania systemu zmienią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...