Skocz do zawartości
el_gringo_dado

Schłodzić Grafe

Rekomendowane odpowiedzi

A więc mam takie pytanie. Otóż moja grafa to Leadtek Winfast A400GT TDH. ma ona dość spore chłodzenie i wszystko byłoby OK gdyby nie ten świszczący wiatraczek. Dlaczego pytanie tutaj?? Bo chciałbym wiedzieć czy tą grafe można chłodzić wodą a jeśli tak to jak to zrobić, bo rdzeń to wiem ale pamięci też sie strasznie grzeją. Widziałem 6800Ultra od Gainwarda z seryjnie zamontowanym chłodzeniem wodnym (CoolFX - chyba tak sie nazwyało) i czy można zrobić coś takiego na mojej grafie?? i przedewszystkim - ile by to kosztowało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi Ci o sam mały układzik na grafe - to na Polskie realia jest to mało prawdopodobne.

Natomiast jeżeli masz WC to możesz zaopatrzć sie w blok który bedzie chłodzi zarówno GPU jak i ramy...

(Lub stworzyć WC tylko do grały - oparte na alu częsciach - bo taniej...)

Kyniek chyba oferował kiedyś wykoanie takiego bloku (za opłatą ofkors)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko można chłodzić wodą, nawet i ram, tylko bloczki które chłodzą jednocześnie gpu i memki są nie porównywalnie droższe. Jeżeli posiadasz już wc to tylko dokupić bloczek, na przykład dość tani i wydajny”

KLIK

i dobre radiatorki np.

Dołączona grafika

Jeżeli nie posiadasz wc, a chciałbyś tylko na grafe, to trochę mija się to z celem, no chyba ze jak mówi mechli!k system cały alu, ale to też droższa zabawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam taka sama karte , mozesz zrobic cos takiego wlasnie z radiatorami pokazanymi powyzej :

 

Dołączona grafika

 

w planach mam zrobienie calego chlodzenia GPU + MEM , ale to nie szybciej niz za miesiac

bedzie cos podobnego do DD68xx tylko ze cale z miedzi bez plexi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie sprawdzalem az tak dokladnie czy woda plynie ciepla, co do radiatorków to są zimne jak cos je owiewa inaczej sa cieple - normalka

 

to co na zdjeciu widzisz to akurat tak na testy , wszystko lezy gołe ,

reszte mozesz zobaczyc tu : www.piter.mily.pl/a64/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, to był PX 0.5mm , zmodowany top od intela :D

Dołączona grafika

na tym bloku zrobilem rekord w 3dm05 na 6100 pkt ;-) , ale na moim bartonie 2.5XP-M bo ten A64 nie okazał sie lepszy ... OT

jak zrobie cos lepszego z chlodzeniem to sie pochwale - teraz wiecej pomysłow nie mam

Edytowane przez pit202

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

el_gringo_dado to masz wc, czy tylko zakładasz na grafe ??

Na razie CCCP :oops: (choć temp. trzyma ładnie) ale spoko - już za kilka dni będą nowe wężyki, chłodnica i blok. Pompka to AquaEL 650L/h.

Edytowane przez el_gringo_dado

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...