Skocz do zawartości
Traktor16

Kable Kabelki

Rekomendowane odpowiedzi

czesc wszystkim

1.niedawno zjebsul mi sie kabel sieciowy(przerwal sie) i zalozylem nowy, ale niewiem jak mam podpiac koncowki do kolorowych kabelkow, kabelkow jak prawie kazdy wie jest 8, chce polaczyc router z hubem, mam crosowac czy 1do1 podlaczyc??, jesli 1 do 1 to kolejnosc kolorkow wazna??

2. obecnie mam router>swich>hub, router i swich jest pentagrama hub planeta, u mnie jest router, potem kabel do swicha a potem do huba, i ludzie za hubem niemaja internetu ktory udostepniam. jesli mam zainstalowany modem u siebie i niema routera to oni maja internet, czy moze to byc wina zle podlaczonych kabelkow??, jaka jest generalnie zasada podlanczania kabelkow, hu>hub cross czy non cross, komp>hub cros czy non cross(1-1)?? pytania sa banalne, ale wydaje mi sie ze przez nie siec mi calkiem padla.

 

P.S potrzebuje jednej konkretnej osoby, najlepiej kogos kto powiedzmy na codzien(albo raz na tydzien) ma doczynienia z sieciami komputerowymi

P.S2, kategoria kabla to 5e, adleglosci miedzy komputerami a hubem, swichem, routerem sa rozne i wahaja sie od 10 do 60metrow.

 

 

 

jesli chodzi o cross to podlaczam w taki sposob http://fun.tmc.dyn.ee/how_make_crossovercable.jpg ale zauwazylem ze zamiast ....bialo brazowy, brazowy zrobilem brazowy, bialo brazowy - na jednej z koncowek(ale gafa), czy przez to niechce dzialac?? czy powinno byc 1-1 bo w sumie cross juz probowalem, niestety malo koncowek kupilem i niemam jak sprawdzic innych mozliwosci

Edytowane przez Traktor16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...