Skocz do zawartości
donulung

New-jet 1200

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

 

Może ktoś ma taką pompke i podzieli się spostrzeżeniami na temat głośności i wydajnosci. Miałem zamiar kupić hydora l30 ale sprzedawca w sklepie zamiast zwyczajnie podać towar i wziąć kasę zaczął mi marudzić jakie to świetne są New-Jety i że sporo cichsze od hydorów i nieco nawet tańsze. Tak mi namieszał że wkońcu nic nie kupiłem. Na temat tej pompki niewiele można znaleźć w sieci więc proszę o pomoc.

Edytowane przez donulung

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są dwie opcje: albo to jakaś nowość faktycznie warta zainteresowania, albo koleś zachwalał, bo się słabo sprzedają.

Btw zauważyłeś istotną różnicę, że ten New-jet to zatapialna, czy aż tak Ci kolo namieszał, że nie zwróciłeś na to uwagi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie ją sobie oblukałem i pompka jest niezatapialna, zrobiona na oringu więc nie powinno być problemów. Gościu w sklepie miał chyba pojęcie o czym mówi bo na dzień-dobry spytał czy kupuję do akwarium czy do kompa. Ten New-Jet to chyba nowy model Maxi-Jeta, jest tańsza od hydora bo kosztuje jakieś 120~130 zeta. Właściwie nie trzeba nic przy niej robić bo ma wkręcane króćce chyba 16-stki więc wogóle jest git. Ogólnie wydaje się że pomka idealna do WC tylko nie wiadomo czy nie jest głośna a to dla mnie bardzo ważne.

 

EDIT:

pompka wygląda tak jak tutaj: NJ-1200

Edytowane przez donulung

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc jak radził POWER BY AMD poszedłem do sklepu i nabyłem drogą kupna NJ 1200 :D

Pompka wyglada tak:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Pompka działa u mnie od dwóch godzin i nie będę ukrywał że jak narazie (zobaczymy co bedzie po dłuższej eksploatacji) jestem z niej zadowolony. Pompka pracuje wyjatkowo cicho i ma niezłą wydajnosć (miałem nawet kłopoty z odpowietrzeniem bo bąbelki powietrza zamiast lecieć do odpowietrznika zaciągało z powrotem do układu). Nie trzeba przy niej robić żadnych przeróbek średnica wlotu 16mm wylotu 12mm (dla miłośników monstrualnych rurek i dużych przepływów możliwość wkręcenia dowolnej złączki na gwint 1/2" :wink: ). Wg. producenta pompka ma moc 15W, wydajność 1200l/h, wys. podnoszenia 145cm. Co tu dużo gadać, biorąc pod uwagę cenę (130 zybli) i głośność podczas pracy w mojej ocenie to zdecydowany pogromca hydora l30. Ogólnie rzecz biorąc pompka godna polecenia do WC :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mogles zrobic foty wyjscia i wejscia no i foty samego gwintu w ktory mozna wkrecic dowolne krocce zamiast tych plastikowych :) , pompeczka fajna i widze ze malo zajmuje miejsca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fot z gwintem nie dało rady zrobić bo układ był juz napełniony i odpowietrzony :D Mam jedną robiona wcześniej z wkręconym dużym króćcem:

 

Dołączona grafika

 

Dowiedziałem się też ze w razie jakby co można stosować do tych pompek wirniki od eheima. B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zadzwonie do swojej hurtowni jak mam jeszcze numer do nich gdzies

zapytam ile kosztuje

sadze ze ponizej 100 ;)

moze sobie kupie... ale w sumie nie wiem po co skoro mj1000 kreci sie doskonale

widze ze sa takze jakies wyzsze modele

musze obadac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eh =) ja zlozylem uklad z atmanem 306 i po prostu rezygnuje... nie wiem moze mam popsuty wirnik ale pompka pod wiekszym obciazeniem strasznie buczy.. wydaje dzwiek taki jak transformator :( testowalem ja wczesniej z sama nagrzewnica i takiego czegos nie bylo.. podpialem powerX'a i proxime i zaczela buczec.. moze mam pecha i trefny egzemplarz ale rezerwuar tez mnie juz denerwuje dlatego mam zamiar kupic niezatapialna. Myslalem nad hydorem L30 i tym new jetem. =) Jest on duzo tanszy ale czy tak samo cichy i niezawodny jak hydor?

 

@robocat: gdzie znalazles najtaniej te pompki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko mi wypowiedzieć się na temat niezawodności bo mam pompkę dopiero dwa tygodnie, to jakaś nowość wogóle chyba jest. Pompka pracuje in-line 24h na dobę i przez ten czas nie zaobserwowałem zadnych niepokojacych objawów. Jeżeli chodzi o głośność to przed zakupem odwiedziłem kilka pobliskich sklepów akwarystycznych i w jednym udało mi się porównać trzy różne pompki naraz podczas pracy. Według mojej subiektywnej oceny NJ była cichsza od hydora l30 i maxi-jeta 1000. jednak jak twierdził sprzedawca wszystkie te pompki są włoskiej produkcji i głośność może czasem zależeć od egzemplarza. Pompka jest bardzo cicha ale nie bezgłośna, obsłuchiwałem różne pompki z osławionym eheimem na czele i każda pompka akwariowa generuje jakiś dźwięk, jeżeli ktoś twierdzi inaczej niech idzie do lekarza zbadać sobie słuch :D Pompka nie jest zbytnio wrażliwa na ograniczanie przepływu, specjalnie sprawdziłem i jak zaciskam wężyk wylotowy nie wydaje podejrzanych dźwięków. Jeżeli chodzi o niezawodność hydorów to gdy o niej wspomniałem w sklepie sprzedawcy wybuchneli gromkim śmiechem i wywalili mi na ladę egzemplarz zjaranego hydorka idąc przy tym w zaparte że nie jest to odosobniony przypadek (zaznaczam że osobiście nic nie mam do hydorów i nie wiem jak rzeczywiście jest z ich wytrzymałością, jest to tylko opinia sprzedawców w sklepie akwarystycznym). Ogólnie rzecz biorąc goście w tym sklepie byli bardzo mili i poświęcili ze 40 minut żeby mnie namówić żebym kupił u nich tańszą pompkę zamiast droższej jakoś to mnie przekonało i jak dotąd jestem zadowolony. Aha i jeszcze jak juz wcześniej wspominałem w razie czego można do tych pompek stosować wirniki eheima trzeba tylko delikatnie skrócić trzpień. Reasumujac, pompka ma sporo zalet i całkiem przystępną cenę więc chyba warto zaryzykować jej zakup :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupilem Atmana 306 do nieglugo montowane ukladu, ale juz sie zastanawiam nad jego nastepca i mimo niektorych cudeniek akwarystycznych zdecyduje sie raczej na jakas od CO, dobrze zalane sa jednak nieslyszalne, jedna taka u kumpla w WC podsluchiwalem to nic nie uslyszalem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla mnie wypas i Twoja opinia jest przekonujaca, a nie jak czesc tutaj uzytkownikow mowi ze pompka jest nieslyszalna .... no moze z odleglosci 1m tylko ze cena nieco odstrasza ale moze warto zainwestowac ;]

@Saimek

a nie mowilem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No chyba sie skusze... w sumie to juz nie jest tak zle z moim Atmanem bo troche ucichl ale i tak REZ zajmuje mi za duzo miejsca i wole jakas pompka niezatapialna ktora bedzie do pracy il-line przystosowana. Dysk mam niestety tez glosny... wczesniej tak nie slyszalem na AC ale teraz jest slyszalny ten wysoki ton ktory z niego dochodzi :/

 

Weze 12/16 nie beda mi sprawiac problemu przy montazu tej pompki?..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z króćcem wylotowym nie bedzie problemów bo jest na 12mm i można tam nawet wkręcać inne króćce jak kto lubi, wlotowy jest na waż o średnicy wewnętrznej 16mm. Ja to rozwiazałem tak że wlotowy dałem wężem 15mm bezpośrednio od chłodniczki która akurat też ma takie duże króćce a cała reszta jest na 12mm wężach.

 

A tak odnośnie rozważań na temat ciszy to dużo też zależy od tego w jakich warunkach się mieszka, jak ktoś mieszka przy jakiejś ruchliwej trasie gdzie zasuwają dniem i nocą samochody to powie że całkowicie nic nie słychać, ktoś tam inny dajmy na to gajowy będzie mieszkał w lesie :P to powie że mu hałas uszy rozsadza. :D Naczytałem się wcześniej mnóstwo że ta pompka to jest cicha a tamta jeszcze bardziej ale jak się dobrze wczytać to jest dużo opini sprzecznych bo niby cicha a jednak burczy, drga czy coś tam jeszcze. Każdy ma trochę inne zdanie na temat ciszy więc na wszelki wypadek lepiej samemu obadać co i jak organoleptycznie. Co szkodzi przejść się do sklepu i odpalić sobie taka pompeczkę... jeżeli w sklepie się zgodzą oczywiście. :D

 

ps. mi też dyski hałasują trochę, zastanawiam się czy by nie dołożyć dodatkowego bloczku na dyski i obłozyć je styropianem lub jakos wygłuszyć. Ciekawe tylko czy sam bloczek by wystarczył i czy elektronika się nie zagotuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz ktos gdzies pisal o tym styropianie... chyba Linoge =) co do 16 mm to spoko bo moje weze naciagalem juz na 17 mm zewnetrznej nawet... co prawda nie bez wielkiego wysilku ale w koncu weszly :D co do pompki to sie jeszcze zastanawiam.. nie wiem czy nie wziac Hydora L30 bo za 160 zl mozna juz dostac z przesylka... a ten new jet 120 zl z korale.pl z przesylka wyjdzie. Po 2 to sie zastanawiam bo nie wiem ile bedzie ciszej.. napewno duzo wygodniej bo bez rezerwuaru (moja buda midi rox :P )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@donulung

co do dyskow to mam ten sam problem co Ty niestety .... tylko mnie ta elektronika martwi ... eh taki bloczek mozna sobie samemu sprawic w 2 plaskowniki 2 rurki 2 kolanka kawalek wez i po sprawie ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Saimek

Ja już napisałem wszystko co wiedziałem, moge tylko dodać że new-jet jest mniejszy od L30. :D

 

@Linoge

Można by dysk obkleić styropianem jakoś tylko od góry tak żeby elektronika miała przewiew, ale nie wiem czy to go definitywnie wyciszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież są firmowe rozwiązania chłodzenia wodnego dysków - tam nikt sie elektroniką nie przejmuje więc i tutaj raczej nie widziałbym problemu. Pytanie jest takie: czy to elektronika się grzeje czy nagrzana obudowa rozgrzewa elektronikę?? Jeśli to drugie to wydajne odprowadzanie ciepła jakim jest WC wystarczy. A co do wyciszania dysku to ktoś tu kiedyś pisał o tym i z tego co pamiętam proponował raczej rozwiązania warstwowe: MDF+gąbka+coś tam jeszcze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używam starszej siostry NJ-2300 w akwarium jako głównej pompy, pompeczka biega już drugi rok.

Czyszczona może 2-3 razy, ostatnio coś zaczyna huczeć ale możliwe że trzeba ją wyczyścić :wink:

Im pompa porównywalna do Ocean Runner czy Eheim czyli marek które w akwarystyce coś znaczą :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...