Skocz do zawartości
Gość seraf

Walniety Bios Czy Dziwny Cooler ?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość seraf

Mam jeden problem ktory zauwazlylem przez przypadek.

Na mojej plycie AI7 faneq wykrywa max obrotow

coolera na 2700. Przy ponad 2h prime procek dochodzi

do 73C. Mimo to cooler pracuje tylko na 2700.

Po zamknieciu budy gdy proc nic nie robil a temp.

dochodzi do 61-63 C. cooler nagle dostaje nowego ducha

i kreci sie na 3300-3700.

O co chodzi ? Czy ten box ma jakas swoja diode termiczna

ktora bardziej obchodzi temp. otoczenia niz radiatora czy cpu ?

Nic z tego nie kumam.

:((

ps.

ta sytuacja jest taka sama bez wzgledu na wlaczenie lub

wylaczenie kontroli obrotow w biosie.

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wiatrak ma regulacje obrotów poprzez własny czujnik .. to w przypadku gdy masz otwartą obudowę to zasysa chłodne powietrze i to powietrze obmywa ten czujnik .. wtedy kręci sie wolniej bo jest mniejsza temp na jego czujniku niż na radiatorze ... jak zamkniesz bude to temp powietrza opływającego ten czujnik wzrasta i kręci sie szybciej ...

 

Nie ma tej przypadłości gdy wiatrak zasysa powietrze poprzez radiator ... tredy temp powietrza opływajacego czujnik w wentylu jest w funkcji z temp radiatora ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja ustawilem w biosie zeby pracowal na 60%, no i dobrze po restarcie gdy wchodze do biosa pracuje mniej wiecej ok 2900rpm. ale gdy juz zaczyna ladowac winde to wartosc i tak powraca do 2700. nie pomogla reinstalacja systemu. caly czas w systemi ma ok 2700rpm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A masz w autostarcie Abit EQ ?

 

Spróbój bez włączonego AbitEQ

 

Ja steruje wentylem poprzez speedfana .... ale speedfan tez ma jakieś dziwne odchyłki .. żeby dać wentylowi na procku 100 musze zmniejszyć do 60% następnie odczekać z minutę i wtedy jak zapodam 100% to mam 3900-4000 obrotów ... bez tego zabiegu mogę zmniejszać a jak dam 100% to mam te 2670 co wietrak sobie ustawia poprzez czujnik w niego wmontowany ...

Edytowane przez PoTaS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość seraf

A masz w autostarcie Abit EQ ?

 

Spróbój bez włączonego AbitEQ

 

Ja steruje wentylem poprzez speedfana ....  ale speedfan tez ma jakieś dziwne odchyłki .. żeby dać wentylowi na procku 100 musze zmniejszyć do 60% następnie odczekać z minutę i wtedy jak zapodam 100% to mam 3900-4000 obrotów ... bez tego zabiegu mogę zmniejszać a jak dam 100% to mam te 2670 co wietrak sobie ustawia poprzez czujnik w niego wmontowany ...

1258161[/snapback]

speedfanik pracuje z tym "cudem"

abita guru ?

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...