Skocz do zawartości
boss

Buczenie Na Subie Z-5500

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

niedawno przesiadłem się na Logitechy Z-5500 :)

 

Jestem bardzo zadowolony, gdyby nie jeden szczegół:

 

gdy głośniki są włączone, na subie generowane jest ciche, ale slyszalne buczenie. Natężenie i barwa nie zmienia sią przy regulacji głośności ani manipulacjach na wejścich, tzn. system buczy sam z siebie (regulacja podbicia basów też nie zmienia sytuacji)

 

Zmiana polaryzacji wtyczki nic nie wniosła :( Wygląda to na jakiś problem z zasilaniem, jednak niebardzo mam pomysł co z tym fantem począć :(

 

Jeśli ktoś ma jakiś pomysł, będę wielce wdzieczny za radę. Nie wydaje mi się żeby głośniki były uszkodzone, jednak kto wie (made in china :( ), wiec jeśli są jacyś użytkownicy tego zastawu na forum, będę wdzięczny za wypowiedź, czy u nich też obserwowany jest opisany efekt? Nie chce mi się walić bez potrzeby do serwisu zeby usłyszeć, że 'te głosnikit ak mają'.

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, te glosniki tak nie maja. poczytaj forum Logitecha - ja spotkalem sie tam kilka krotnie z tym poblemem, bylo rowniez rozwiazanie, jednak nie specjalnie pamietam, co radzili - obawiam sie jednak, ze skonczy sie na serwisie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przydźwięk sieciowy. Możliwe, że kondesator filtrujący poprostu się uszkodził. Chyba, że poleciał tłumik 50Hz (jeśli takowy jest, a powinien być, chociaż w komputerowych pierdziawkach to kto wie). Serwis Cię czeka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przydźwięk sieciowy. Możliwe, że kondesator filtrujący poprostu się uszkodził. Chyba, że poleciał tłumik 50Hz (jeśli takowy jest, a powinien być, chociaż w komputerowych pierdziawkach to kto wie). Serwis Cię czeka.

1260696[/snapback]

Własnie tego się obawiam, trochę jednak jestem zaskoczony, gdyż głośniki sa nowiuteńkie. :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowość nic nie gwarantuje :-|

Kupiłem słuchawki w MM, opakowanie typy blister (taka twarda folia, plastik zgrzewany) widać, że nie otwierane i... kabelek była walnięty, jeszcze robili problemy, że to niby ja zepsułem.

 

Następnym razem kupiłem słuchawki w drewnianym pudełku, obitym skórą ze stalowymi okuciami :D

 

Sęk w tym, że kondensatory filtrujace włącza sie równolegle z obciążeniem, jak sie "spali" to nie zauważysz tego - poza tym, że będą parszywe przydzwięki.

 

Zastanawia mnie jeszcze ten pilot na kablu. Da sie włączyć zestaw, tak aby wyeliminować tego pilota? To jest zwykła regulacja bierna - potencjometr - a one, szczególnie te niskiej jakości potrafią "brzęczeć", wprowadzają szumy własne.

Edytowane przez [PEDRO]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie jeszcze ten pilot na kablu. Da sie włączyć zestaw, tak aby wyeliminować tego pilota? To jest zwykła regulacja bierna - potencjometr - a one, szczególnie te niskiej jakości potrafią "brzęczeć", wprowadzają szumy własne.

1261391[/snapback]

W tym zestawie sprawa jest o tyle skomplikowana, że to nie tyle pilot, co cały dekoder przetwarzający dźwięk - wszystkie wejścia podpina się za jego pośrednictwem i także włączenie zestawu następuje za jego 'przyzwoleniem' (po włączeniu zasilania na subie zestaw przechodzi w tryb czuwania i budzi się go włączając za pośrednictwem panela). Sub zawiera w środku tylko wzmacniacz, przetwarzanie dżwieku jest w tym śmiesznym panelu.

 

Niebardzo widzę jak odpalić to bez konsoli sterującej, a odpinanie w trakcie działania jest niezalecane i wole nie eksperymentować w ten sposób, zresztą co mi da informacja że bez tej konsoli jest ok, skoro niczego sobie nie posłucham? :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to żadnen problem mam podłaczoną wieże do komputera i też słychac minimalne szumy, a jesli sie zgłośni to one też zwiekszją się. Moim zdaniem to wina niedoskonałosci kabla oraz wtyczek. Można zrobic test i kupic jakieś Audiofilskie kable z pozłacanymi wtyczkami i zobaczyć czy problem nie zniknie (o ile ktos ma na to kase :)), ale moim zdaniem nie jest to wina kondziorow filtrujących tylko niedoskonalości kabla. Nie ma sie czym martwić. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przydźwięk sieciowy. Możliwe, że kondesator filtrujący poprostu się uszkodził. Chyba, że poleciał tłumik 50Hz (jeśli takowy jest, a powinien być, chociaż w komputerowych pierdziawkach to kto wie). Serwis Cię czeka.

1260696[/snapback]

Sorry za OT , ty slyszales jak te glosniki graja ? No chyba , ze mowiac pierdziawki masz na mysli ogol glosnikow , bo jesli te to n/c

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za to ja słyszałem napewno,nie jest to żadna rewelacja ...

wogule wykonanie logitechów nie jest ok... ,2 razy reklamowałem woofer, za pierwszym razem woofer sie co chwile wyłączał a za drugim woofer był źle sklejony i były nieciekawe przydźwięki ....

kolega reklamował równieź te same głośniki czyli x-230 bo b-r odkleił sie ... , jaki był wtedy dźwięk nie musze chyba mówić....

 

co do tych 5500... , mają za bardzo buczący bas ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to żadnen problem mam podłaczoną wieże do komputera i też słychac minimalne szumy, a jesli sie zgłośni to one też zwiekszją się. Moim zdaniem to wina niedoskonałosci kabla oraz wtyczek. Można zrobic test i kupic jakieś Audiofilskie kable z pozłacanymi wtyczkami i zobaczyć czy problem nie zniknie (o ile ktos ma na to kase :)), ale moim zdaniem nie jest to wina kondziorow filtrujących tylko niedoskonalości kabla. Nie ma sie czym martwić. ;)

1518986[/snapback]

To o czym mowisz brzmi "sssssssssssss" a to o czym mowi autor topica brzmi "brrrrrrrrr" i to dwie rozne bajki :). Jezeli to kabel to po odlaczeniu powinno przestac - a raczej tak sie nie stanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki sam problemik tylko że na Creativkach I-Trigue 5600 ;)

 

I prawdopodobnie przez karte muzyczną zintegrowaną (ac97 ALC850)

 

dokładnie to chodzi o stosunek sygnalu do szumu, jest z reguly wlasnie w pasmie niskich czestotliwosci i jak karta ma duże szumy to i dobre jakościowe głośniki to wychwycą i klops bo będą te szumy słyszalne dlatego należało by kubić SoundBlaster'a Audigy 2 ZS i po wszystkim [jak ktoś ma sound stroma to niech nie wymienia] można też sprubowac w mixerze windy wyciszyc wszystkie urzadzenia do nagrywania moze pomoze ;)

 

PS złote wtyczki nic niedają bo ja z tymi creativkami takie dostałem i mam ten problem teraz starczy mi audigy2 za 250 zeta z pozłacanymi koncówkami i klopoty miną [Niejestem specem ale pisze to co mi napisano :)]

pozdr.

Edytowane przez Zeroq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pierwsze słysze że kondensator sie może spalić  :mur:

1520412[/snapback]

Każdy element elektroniczny moze się spalić/ulec zniszczeniu/uszkodzić, jeśli chcesz abym był bardziej konkretny - nastąpi przebicie między okładzinami.

W jaki sposób ulegają uszkodzeniom? Dupiate elektrolity ulegają zniszczeniu same z siebie (ma ochotę i następuje przebicie, bo wykonane są z materiałów niskiej jakości), stosowane na nieodpowiednie napięcie znamionowe również ulegają zniszczeniu, z czasem "wysychają". Próba dumpingowania ceny to konieczność stosowania elementów niskiej jakości, pracujących na granicy swoich możliwości.

 

Kondensatory są stosunkowo drogie, przynajmniej te o dużych pojemnościach i dużym napięciu znamionowym, więc producenci "komputerowych pierdziawek" oszczędzają na tym, stosując filtrację kilkaset mikrofaradów, co jest w gruncie rzeczy niedopuszczalne (a stabilizatorów to raczej też tam nie uświadczymy). Dorzucę tylko, ze do projektu swojego wzmaka używam 3x10000 uF / 100 V (zasilacz symetryczny więc to wszystko x2).

 

 

Sorry za OT , ty slyszales jak te glosniki graja ? No chyba , ze mowiac pierdziawki masz na mysli ogol glosnikow , bo jesli te to n/c

1520453[/snapback]

Nie wypowiadam się o urządzeniach akustycznych, nie słysząc ich wczesniej. Patrzeć to ja mogę na TV, a sprzętu audio się słucha przed oceną.

Mam na myśli ogół głośników sub-sat z malutkimi głośnikami satelitarnymi i strojonym wysoko furkoczącym subwooferem. A ten któ mówi, jak to pięknie gra, czysto, detalicznie, z miażdzącym basem nigdy nie słyszał dobrego dzwięku (i nie mam na myśli systemów za setki tysięcy zł).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to jest taki dźwięk jak przy lampce halogenowej na biurko??Bo jeśli tak to zasilacz od suba, ale jeszcze się nie spotkałem z tym u Logitecha :blink:

1533266[/snapback]

A no wlasnie o czyms taki mowa :) tylko w troche innym wydaniu, ty mowisz o drganiach rdzenia transformatora, a my mowimy o przenoszeniu brumu sieciowego na uklad wzmacniacza a to swiadczy o zlym filtrze w zasilaczu - fakt faktem efekt i tu i tu taki sam - buuuuczeeeenie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam taki maly problem kilka miesiecy temu kupilem glosniki oddalem je po paru tygodniach bo zaczelo cos w nich pykac myslalem ze to jakas zla seria i dostalem nowy sprzed te glosniki ktore mam teraz maja taka sama wade co jakis czas z nich wyleci dziwny dzwiek tak ze czasami mozna podskoczyc na krzesle takie mocne pykniecie nie wiem czy to jest wada kazdego sprzetu czy ja mam takiego pecha

Prosze o Szybka odpowiedz najlepiej na gg 5577352 czekam :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...