Skocz do zawartości
Genario

Wieszający Się Komp...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam problem z komputerem, a mianowicie - po zresetowaniu zawiesza się klawiatura i mysz. Jeśli wyłącze komputer i później włącze to wszystko jest dobrze, ale każde wykonanie polecenia 'uruchom ponownie' równa się z zawieszeniem klawiatury i myszki. Czy ktoś wie co może być przyczyną i jak się jej pozbyć?

 

Mój komputer:

 

Płyta główna DFI CS15/CS62-TC

 

Procesor Celeron 1000 MHz

 

Pamięć 512 sdram (1x256, 2x128)

 

Dyski twarde 1. Seagate Barracuda 7200 160 GB

2. Samsung 20 GB

 

Napędy 1. DVD Toshiba

2. CD-RW LG

 

 

...i jeszcze jedno - jak najlepiej podłączyć dyski i napędy do płyty? Dyski na jednej taśmie, napędy na drugiej? Czy jakoś inaczej.

 

Screen z temperaturami i napięciami znajduje sie tutaj

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam!

Edytowane przez Genario

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz dość duza temperature na procq wydaje mi sie ze caly sys ci sie wiesza a nie mysz i klawisze

opisz dokladnie robiles formatke? przed po zaczelo tak swirowac czy od tak sobie pewnego dnia ciabach i zwisł ?

Edytowane przez Demonik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Format nic nie pomaga, po prostu pewnego dnia zaczęło się tak robić, nic szczególnego się nie wydarzyło.

Wiesza się raczej mysz i klawiatura, a nie system - nawet do biosa nie da się wejść bo klawiatura nie reaguje na wciskanie klawiszy.

...a co jeśli chodzi o podłączenie dwóch twardych i dwóch napędów? Jak to rozwiązać najlepiej na dwóch taśmach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JAk sie dzieje po podlaczeniu drugiego HDD to na mysl mi przychodzi za slaby zasilacz, ale wtedy komp przewaznie sie restartuje albo wylancza. Jesli jest zwis to moze sie przegrzewac albo procek albo grafa. Ja mialem kiedys problem ze mi sie wtyczki "Molex" wyrobily i jeden z dyskow mi tracil napiecie co jakis czas wtedy tez mialem zwisy. Przysluchaj sie dyskowi czy czasem nie zatrzymuje sie na ulamek sekundy, a jak ci sie zwis zrobi to poprobuj poruszac molexem przy HDD jak dysk zacznie sie rozkrecac to masz przyczyne. Albo wyrobiony molex, albo wyrobione wejscie w dysku. A ze nawet do biosa nie mozna wejsc to troche dziwne :/. Tutaj tez mi na mysl przychodzi z doswiadczenia jak spalilem sobie jakis kontroler na plycie glownej odpowiadajacy za CPU Fan, i za zintegrowana karte Dzwiekowa, ale to musialbys ostro grzebac przy kompie i cos przekombinowac zeby spalic sobie kontrolery odpowiadajace za wejscia od klawiatury i mychy poza tym piszesz ze raz chodzi a raz nie takze jest to troche dziwne. Aha i jeszcze jedno :) kiedys przy Restarcie Auroxa 10 mi nie ruszal komp wogole (dopiero wylaczenie i wlaczenie pomagalo), nie wiedzialem co sie dzieje to na forum Linuksa a podali mi ze przyczyna moze byc smart i jego wlaczenie lub wylaczenie sproboj zobaczyc moze to to? (niestety ciezko mi wpasc na to co moze byc przyczyna wiec daje wszystko co mi na mysl przychodzi :) daj odpowiedz czy sobie poradziles bo jestem az ciekawy co to moglo sie stac i czy ktores z moich sugestji ci pomogly.

Edytowane przez ]Abe[

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc

Odpowiedzi niestety nie mam na to co bylo przyczyna wieszania sie klawiatury i myszki, ale zmieniłem już sprzęt i teraz wszysto jest tak jak powinno :)

W każdym razie dziękuję bardzo za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...