Skocz do zawartości
PiotrekT

Dziwne Zachowanie Monitora Lcd...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam nowy zestaw komputerowy z monitrem Philips 150S LCD i zaraz po włączeniu komputer...monitor nie włącza się tylko pokazuje tekst.."video no input" choć wszytsko jest dobrze podłączone. Trzeba wyłaczyć komputer i monior z sieci...wlączyć ponownie i wszystko działa poprawnie. Co może być tego przyczyną?

Zestaw na którym to się dzieje:

Celeron 2.4 ; płyta AsRock P4I48 ; 256 ddram 400MHz ; 80 GB WD ; Radeon 9200se 128dram ; zasilacz 350W + ten monitor LCD Philips 150S

 

 

Z góry dziękuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam nowy zestaw komputerowy z monitrem Philips 150S LCD i  zaraz po włączeniu komputer...monitor nie włącza się tylko pokazuje tekst.."video no input" choć wszytsko jest dobrze podłączone. Trzeba wyłaczyć komputer i monior z sieci...wlączyć ponownie i wszystko działa poprawnie.  Co może być tego przyczyną?

Zestaw na którym to się dzieje:

Celeron 2.4 ; płyta AsRock P4I48 ; 256 ddram 400MHz ; 80 GB WD ; Radeon 9200se 128dram ; zasilacz 350W + ten monitor LCD  Philips 150S

Z góry dziękuje.

1267937[/snapback]

Ciekawy problem. Spotkaem się z czymś takim na LCD. Te monitory nie wyświetlają pewnych rozdzielczości i przy "przechodzeniu " np. w aplikacjach dosowskich tracą obraz. Byc moze masz skopane wejscie na karcie, albo jakas aplikacja dosowska jest tego przyczyna tyle tylko moge podpowiedziec. Czasami kopia sie zasilacze - czesta dolegliwosc m.in. Belinea. B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam nowy zestaw komputerowy z monitrem Philips 150S LCD i  zaraz po włączeniu komputer...monitor nie włącza się tylko pokazuje tekst.."video no input" choć wszytsko jest dobrze podłączone. Trzeba wyłaczyć komputer i monior z sieci...wlączyć ponownie i wszystko działa poprawnie.  Co może być tego przyczyną?

Zestaw na którym to się dzieje:

Celeron 2.4 ; płyta AsRock P4I48 ; 256 ddram 400MHz ; 80 GB WD ; Radeon 9200se 128dram ; zasilacz 350W + ten monitor LCD  Philips 150S

Z góry dziękuje.

1267937[/snapback]

Ewidentnie wina kompa. Wyglada jakby startowal za drugim razem :) klania sie zasilacz lub plyta glowna.

"no video input" czy "no signal" czy" check cable" to brak sygnalu z karty graficznej.

Wogole to sie zorientuj co sie dzieje z komputerem kiedy monitor wyswtetla "video no input" tzn czy w tym czasie on normalnie startuje czy stoi sobie.. jak stoi to patrz pierwsze zdanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam nowy zestaw komputerowy z monitrem Philips 150S LCD i  zaraz po włączeniu komputer...monitor nie włącza się tylko pokazuje tekst.."video no input" choć wszytsko jest dobrze podłączone. Trzeba wyłaczyć komputer i monior z sieci...wlączyć ponownie i wszystko działa poprawnie.  Co może być tego przyczyną?

Zestaw na którym to się dzieje:

Celeron 2.4 ; płyta AsRock P4I48 ; 256 ddram 400MHz ; 80 GB WD ; Radeon 9200se 128dram ; zasilacz 350W + ten monitor LCD  Philips 150S

Z góry dziękuje.

1267937[/snapback]

mój kumpel ma identycznego philai też to u niego zauważyłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wg mnie wina karty graficznej.

Philips ma tak że jeżeli wyjmiesz go z pudełka, podłączysz do komputera (wyłaczonego) i włączysz to na ekranie LCD pokaze sie własnie " no video input" i nie bedzie chciało zniknac. Dopiero po pierwszym poprawnym uruchomieniu systemu i jego wyłącznia (jakkolwiek: przez "zamknij" albo na chama przez wyjęcie wtyczki) monitor wyświetli coś typu "Entering sleep mode..." i po chwili sie przełączy w standby. Potem już komputer można włączać i wyłączać i wszystko jest poprawnie - aby nie odpinać monitora ani go nie wyłączać całkiem - od tego ma standby.

 

Ale jeżeli w twoim przypadku na zniknięcie napisu nie pomaga po prostu włączenie komputera to albo wali sie monitor albo karta grafiki wpada w jakieś dziwne tryby po włączeniu zasilania po dłuższej przerwie. Sprawdź z innym komputerem tego LCD. Ale stawiem na to że LCD jest dobre tylko komputer coś miesza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za archeologie, ale mam spory problem:

 

Otoz mam monitor PHILIPS 190SW. I standartowy problem z "NO VIDEO INPUT". Komp sie uruchamia, nie staje, ale na ekranie miga tenze napis. Pomyslalem ze to wina grafiki, [gwoli ścisłości: mam przelotke hdmi podlaczana do grafiki Gygabyte Radeon, nie do plyty głownej.] myslalem ze moze zwalilo sie gniazod, albo przelotka, wiec wymienilem przelotke, nadal to samo. Gniazdo tez jets sprawne, bo:

 

gdyby pasdlo zupelnie, to nie dal bym rady uruchomic kompa, a zdarza sie ze przez 3 godziny kiedy uruchomie widze tylko ten piekny napis, a za chwile uruchomie i jest wszuytsko ok, wiec gniazdo nie padlo na 100%, bo chyba nie ma opcji ze raz pada, raz nie :P

 

 

jakies pomysly? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...