Skocz do zawartości
Fetor

Visualc++ Baza Danych Access

Rekomendowane odpowiedzi

Może ktoś z Was wie jak zbudować aplikację w VC++ 6.0 oparta na bazie danych MSAccess, która zawiera więcej niż jedna tabelę. W momencie gdy usiłuje zmodyfikować, dodać nowy rekord itp. zostaje wyświetlony komunikat "Zestaw rekordów jest tylko do odczytu!" przy czym w aplikacji z bazą danych "jednotabelową" wszystko działa poprawnie. Po wywołaniu następującej instrukcji występuje wyżej wspomniany błąd:

 

m_pSet->AddNew();

 

Dzięki za pomoc.

Edytowane przez Fetor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam niestety nie umiem Ci pomóc, ale za to mam prośbę:

- jestem srudentem PPT na Politechnice Wrocławskiej i mam problem. Dostałem zadanie napisania programu który przechowuje dane (5 tabel) w plikach *.mbd. Z tym wiąże się moja prośba. Narazie nie mam o tym pojęcia (używam CBuilder 6 Personal). Moglbyś mi podeslac jakies example?? Prosze ... nmic w sieci nie moge na to znalezc. Potrzebuje kody ktory zaklada baze i sie do niej odwoluje. Reszte sobie poradze.

Szczeze mowiac jestem przekonany ze nikt mi nie pomoze, ale ...

Z gory dziekuje temu kto jednak sie zlityje

dodger@go2.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... Ja juz sie troche doksztalcilem, ale uzywam Borland CBuilder 6 i ... Postaram sie pomoc. Rozumiem ze jestes podlaczony do bazy za pomoca np. ADO. Tak? Teraz musisz do bazy wyslac zapytanie (w SQL). Jesli chcesz dodac rekord to zapytanie SQL wyglada mniej wiecej tak:

INSTERT INTO nazwa_bazy VALUE('pole1', 'pole2', 'pole3', ...)

Oczywiscie musisz to jakos do tej bazy wyslac. Ja mam komponent (ADOQuery) ale jak jest w czystym C to nie wiem :( powiedz czy pomoglem :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...