Skocz do zawartości
Qbal

Temperatura Cpu Różna Na Różnych Płytach ?

Rekomendowane odpowiedzi

Mam bartona 2500+ i od roku chodził na 3200+ bez zmiany napięcia na plycie ECS KT600 gdzie temperatura wynosiła w stanie bezczynności jakieś 36-37stopni (speedfan, hmonitor, bios), zmieniłem płytę na ASUSA również KT600 i temperatura procka jest teraz 43-44stopnie, procek nadal chodzi na 3200+ z nominalnym napięciem 1,65V, ale to jeszcze nie wszystko bo bios na asusie pokazuje tempetature jeszcze o około 6stopni większą niż hmonitor czy speedfan. Czy ktos może wie o co tu chodzi , i która temperatura jest właściwa ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na ecs-ie na bank pokoazywał ci błędna temperature a teraz na asusie masz moim zdaniem wiarygodną. Pozatym nie dygaj to wcale nie jest wysoka temperatura, ja na swoim AXP+ 2000 mam przy full obciazeniou 50 stopni :D a w idle 39. pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zadna. kazda plyta podaje troszke inne napiecie to raz, a dwa to to ze odczyty temperatur sa do [gluteus maximus]. chcesz miecpewnosc to sobie kup termometr, na forum w dziale sprzedam sa fajne.

1273194[/snapback]

u mnie programy podają temp. 45-50 st., ale wentylator arctic cooling kreci sie 2000 rpm, co wg intrukcji oznacza temp pow. 60 st. , chyba ze rpm sa zle podawane, ja to juz nie wiem "komu" wierzyć ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spox

po pierwsze temperatura niziutka - jak bedziesz miał 70-80 stopni to zacznij sie martwic

możliwe ze Ci soft podaje rózne temp.

Tak jest chyba ze wszystkimi pomiarami, czego użwywasz to pokazuje co innego :blink:

najlepiej to termometr i jechane <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 wentyle 80x80, dwa z przodu na wpych i dwa styłu na wyciąganie, wszystkie podłączone na 5 volt pod zasilacz, gwarantowany spadek temperatury i cisza, sprawdzone, dużo lepszy efekt niż ze zdjętym bokiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moge zrobic cos takiego ze wyłamę mostki od PCI i dam tam jakis wentyl? czy moze lepiej jak odkrece scianke od obudowy

1287827[/snapback]

Cieple powietrze "idzie" do gory i tam umiesc jakos wentyl odprowadzajacy. 99% obudow ma takie miejsce na wyskosci proca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z przodu nie ma zadnej mozliwosci... jedynie to musialbym wyjac zaslepki kieszeni sa 3 wolne i tedy sie podawic... narazie podawilem sie z wentylem i jest o 5 stropni nizej wiec juz troche mniej sie martwie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...