Skocz do zawartości
Majdan

Amplituner

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj podłączyłem sobie do koma amplituner maranz sr6200 http://shop.store.yahoo.com/lgdsuperstore/sr6200.html Stało to w salonie i się kurzyło przez 3 lata wiec postanowiłem coś z tym zrobić, bo patrzeć nie mogłem na marnowanie się takiego sprzętu. A jako, że jestem zielony w kwestii AUDIO mam kilka pytań.

Dobre to?

Podłączyłem to do karty dźwiękowej 3 kablami 3.5mm stereo - 2RC, ale nie jestem pewien czy to był dobry wybór.

Lepsze takie połączenie czy coax'em? Poza tym mam jeszcze jeden problem, w zestawie głośnikowym mam aktywny subwoofer z 2 wejściami i 2 wyjściami na kable głośnikowe, kolumienki mają po 2 wejścia. Na razie podłączyłem je tylko do amplitunera, podłączyć je również pod subwoofer? Subwoofer podłączyłem pod wyjście z amplitunera, ale to niestety prawie nic nie dało, buczał, że ledwo go było słychać :( Dopiero gdy podłączyłem do niego kabel z karty dźwiękowej,(ma 2 wejścia RC) zaczął działać poprawnie. Ale niestety nie mogę nim sterować poprzez amplitunera. Da się to jakoś podłączyć, żeby tym subwooferem można było sterować poprzez amplituner? Teraz mogę go podgłaśniac i wyciszać tylko poprzez pokrętło, które znajduje się w subwooferze, co jest oczywiście bardzo niewygodnym rozwiązanie.

UPDATE: To nie miało być tutaj... Przenieście to

Edytowane przez Majdan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy dobre ?? Sam bym chciał mieć to cuś.

A jaka karta dźwiękowa??

 

Co do podłączenia to zależy co chcesz robić na nim:

filmy, gry, music ???

 

Jeśli chodzi o music i filmy to podłącz przez jedno z tych "1 Optical, 1 Digital", a wzamacniacz będzie dekodował dźwiek AC3 (musisz mieć odpowiedni film z taką ścieżka dźwiękową!!! zazwyczaj min 2xCD film musi mieć).

 

Fajnie by było jak byś zapodał zdjęcie wejść wzmacniacza.

To bym ci napisał co gdzie podłączyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem sie na połączenie analogowe z kompem. Teraz pozostał mi już tylko jeden problem. Jak już napisałem sub mam aktywny ma on 2 wejścia LINE-IN i działa tylko wtedy kiedy podłącze do nich kabel z karty dzwiękowej. W ten sposób nie mogę sterować głośnością z poziomu amplitunera :( Poza tym subwoofer ma 2 wejścia i 2 wyjścia na kable głośnikowe, na razie podłączyłem do jednego wejscia kable ze wzmacniacza, ale subwoofera prawie nie słychać :( Karta dzwiękowa Audigy.

Głośniki mam te

http://www.heco-audio.de/pdf/special/astron.pdf

kolumny astron 500, satelitki 3.0, subwoofer tylko 8A.

UPDATE: problemu nie ma pomyliłem dziurki w karcie dzwiękowej :mur:

Edytowane przez Majdan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-> Majdan

 

Prosta sprawa.

 

Skoro kartę z amplitunerem połączyłeś analogowo to ok. Może być. Cyfrowo było by wygodniej bo to tylko jeden kabelek. No ale mniejsza z tym.

Co do subwoofera - to możesz podłaczyć na dwa sposoby :

 

a ) połaczenie wysokopoziomowe (z wyjść głośnikowych)

 

Łączysz subwoofer dodatkowo równolegle dwoma podwójnymi przewodami. Poniższy diagram i zdjęcia przedstawiaja tą sytuację :

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

b ) połączenie niskopoziomowe

 

Na amplitunerze poszukaj czegoś oznaczonego SUB-OUT, ewentualnie PRE-OUT, jeśli subwoofer posiada podwójne wejście cinch - możesz użyć tzw. adaptera "Y" - ale na ogół jednak wystarczy podłączyć jedno gniazdko i też wszystko dobrze działa. Jeżeli słyszysz jakieś buczenie - to albo kabel jest uszkodzony, albo w opcjach DSP amplitunera nie ustawiłeś subwoofera jako włączony.

 

Dla ułatwienia obrazki :

 

Dołączona grafika

(Sub-Woofer Pre-Out)

Dołączona grafika

 

W obu sposobach połączenia regulacja głośności oczywiście jest realizowana potencjometrem amplitunera.

Mam nadzieję, że to pomoże.

 

EDIT :

Podaję jescze link do artykułu o podłączaniu subwooferów - Subwoofery

Edytowane przez P_i_t_t

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...