Skocz do zawartości
*SkunK*

Sieć W Domu...

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc...

No wiec... Mam w domu siec pomiędzy moim komputerem który jest na Win Xp Pro Sp2 ( partycje na NTFS'ie ) i komputerem mojej wspaniałej siostry na Win 98 no i standardowo FAT32. Problem polega na tym, ze dane przesyłać mozna tylko od mojego kompa do jej. Co powinienem zrobic zeby mozna było przesyłac dane w obie strony ?? Domyślam sie, że jest to błachostka ale mimo to nie wiem co mam zrobic :P Czy istnieje mozliwość ściągania z internetu poprzez jej komputer na mój dysk?? Chodzi o to, że dziecko dostało DSL'a 1 Mb do siedzenia na gg :/ Na jej dysk za wiele nie pościągam bo jest to szalenie ogromnej pojemności twardziej tzn. 3.5 Gb. :]

Z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha nie mówcie mi ze moge sie podpiąc do jej DSL'a bo dobrze o tym wiem, ale jest to nie mozliwe z powodów dla ludzkości niewytłumaczalnych ( moja siostra ) . Niestety oczko w głowie tatusia i co powie tak ma byc :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zupełnie nie rozumiem dlaczego nie możesz przesyłać danych w dwie strony.. może poprostu na xp włącz konto gościa

http://forum.infojama.pl/viewtopic.php?t=10600

Istnieje możliwość ściągania poprzez jej komputer na twój dysk.. poszukaj coś o mapowaniu dysków.. w skrócie:

Ty udostepniasz jako pełny zapis/odczyt

Siostra prawym na moj komputer -> mapuj dysk sieciowy (wpisuje sie ścieżkę sieciową)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to standardowo Windows 95/98/ME nie widzi NTFS ponieważ są to windowsy lekko wiekowe . Gdzies na necie widziałem nakładke na win98 aby rozpoznawał partycje NTFS ale niestety nie wiem gdzie . Musisz sobie takiego czegoś poszukać.

 

Nie pisz postów pod rząd !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście , po prostu komp z win98 nie jest w stanie odczytć informacji z partycji NTFS . Udostępnienie jakiegoś pliku przecież nie zmienia jego systemu plików na FAT 32 tak żeby win98 mógł go zobaczyć .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście , po prostu komp z win98 nie jest w stanie odczytć informacji z partycji NTFS . Udostępnienie jakiegoś pliku przecież nie zmienia jego systemu plików na FAT 32 tak żeby win98 mógł go zobaczyć .

1279464[/snapback]

win98 autentycznie nie odczyta z dysku ntfs, ale poprzez siec.. hmm zainspirowało mnie to.. zaraz sie pobawie i sprawdze :) pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pohlak Co ma piernik do wiatraka ?

 

*SkunK* napisał że ma dwa różne systemy i dwa różne systemy plików . Windows 98 sam w sobie nie rozpozna partycji NTFS koniec kropka . :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...