Skocz do zawartości
falarek1

Czyszcenie Pamięci Wirtualnej

Rekomendowane odpowiedzi

Od pewnego czasu zauważyłem że użycie pamięci wirtualnej po trzech dniach pracy kompa dochodzi do 1,8Gb i wtedy wyskakuje komunikat ze system musi zwiekszyć jej ilość. Jeszce nie tak dawno problem ten nie występował i moglem przez kilka dni nie restartować kompa. Mam 512RAM i ustwienie pamieci wirtualnej na początkowe 768MB. Czy jest mozliwośc wyczywszcenie pliku stronnictwa (wymiany) bez koniecznosci restartu kompa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest taka możliwość. Niektóre programy narzędziowe typu Tune XP czy SpeedXP mają opcję czyszczenia pamięci (i jednocześnie pliku wymiany chyba), Można też trochę zoptymalizować system jak jeszcze nie było to robione. A przy okazji, z jakiego powodu tyle pamięci robi się zajęte?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest taka możliwość. Niektóre programy narzędziowe typu Tune XP czy SpeedXP mają opcję czyszczenia pamięci (i jednocześnie pliku wymiany chyba), Można też trochę zoptymalizować system jak jeszcze nie było to robione. A przy okazji, z jakiego powodu tyle pamięci robi się zajęte?

1281980[/snapback]

Komp chodzi parę dni bez retartu bo jest włączone P2P i oczywiście gram w dużo gier wiec mozę dlatego ale wcześniej nie miałem takich problemów. Coś słyzsałem ze niektóre gry po wyłączeniu nie czyszczą pliku SWAP więc może dlatego. Oststnio po 12 godzinach pracy maiłem juz 1GB p.wirtualnej zajęte wiec cos jest nie tak chyba. Sprawdzę te programy bo jak na razie System Mechnaic i MemStatXP które miałem czyściły tylko sam RAM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...