Skocz do zawartości
Smartek

Jaki/e Wentylator/y Na Kadetta?

Rekomendowane odpowiedzi

puszczasz je wpinajac w odpowiednie dziurki w amolexie np wez mirnik i sprawdz gdzie masz 6V ... albo kup regulator obrotow ...

co do wentyli to 4x80 bedzie wydajniej i glosniej niz 1x120 ...

ja bym zamontowal 1x120 papsta albo PANAFLO albo ARCTIK ...

zalezy ile chcesz na to wydac

PS. popatrz poczytaj jak ma wiekszosc ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiec tak:

papsty z tego co zauwazylem - straaasznie drogie :(

arctic'a bym chcial, bo mam dwa, wiec mam pewnosc, ze sa cichutkie, tylko.. nie widze nigdzie 120?

pozdro ;)

 

 

-edit-

megamuciek - dzieki wielkie za tego linka :)

Edytowane przez Smartek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do 80mm to ostatnio wpadły w moje ręce COOLERMASTER TLF-S82-80 mm 4 x LED 1800 RPM . Tylko w wersji z białymi ledami (na aukcji również można kupić z białymi, trzeba tylko to zaznaczyć w mailu). Wentyle są ciche, łożyska nie terkoczą i świecą bardzo ładnym światłem. Po puszczenie na 5-7V można nawet je położyć na uchu i nic się nie usłyszy. Naprawdę mogę polecić, teraz stopniowo wymieniam wszystkie wentyle w moich 2 pecetach na właśnie te.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co jest grane... coniektorzy widzieli moje posty dotyczace problemu z temperaturami jakie mam na swoim konfigu..., otoz wczoraj zamrozilem wklady od lodowki turystycznej - to sa takie specjalne w grubym plastiku - zamarza na "lodowatego kloca" i trzyma jakies 12h na zewnatrz [czytaj. poza lodowka]... jeden wklad podlozylem pod nagrzewnice, zas drugi pod zbiornik z woda... po paru minutach nagrzewnica byla lodowata, weze podobnie, spider zreszta tez... i temperatura, ktora ciagle 'polowalem', ze jest od PROCA nie ruszyla sie w ogole w dol... za to spadla Temp3 do 10-11C [normalnie ma w granicach 34-35C w idle.. zauwazylem, ze ten czujnik, o ktorym wczesniej myslalem jest rowniez w biosie jako CPU - o co tu chodzi? jakas ta moja mobo dziwna jest! Czy istnieje taka mozliwosc, ze temp. procka to wlasnie Temp3 ze SpeedFan'a i ze moglo spasc do 11C z tymi wkladami?

aktualnie ten czujnik pokazuje 34C [wklady wyjete, bo sie w nocy rozmrozily]...

 

---inny temat---

zastnawialem sie nad zrobieniem dziur w lodowce na weze i kable, nastepnie zamrozenie wkladow, wlozenie do niej chlodnicy i zamkniecie lodowki... - co myslicie o takim pomysle? zamkniete wklady wystarczaja na okolo 2 dni...

pozdro ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co Ci taka zabawa? co 2 dni musialbys wymieniac i mrozic. Masz 33-35 stopni to chyba dobra temp? Wczesniejsze pomiary jak widac miales chyba nie z tego czujnika co trzeba po prostu :]

1287605[/snapback]

ale najgorsze, ze bios tez 'wybiera' zly czujnik na CPU...

ale jesli to prawda - to super temperaturki :)

pozdro ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda fatygi jak dla mnie, zniszczysz szczelnośc lodówki i możesz jeszcze kompa zniszczyć, jak ci się zacznie wilgoc na wężach osadzac i spalisz mobo, to następnym razem pomyślisz. Jedyne co możesz zrobić to kupić jakiś dobry cichy i wydajny wentyl 120mm mniejszych nie ma sensu (niby taniej ale zdecydowanie psuje wygląd).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na swoim shroudzie zamierzam umiescic 4 Arctici i je spowolnic takim sterowniczkiem LINK, tylko nie jestem pewien do konca, czy moge to ustrojstwo obciazyc az 4 wiatrakami <_<

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Goofi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w jaki sposob 2 crystal fany maja sie zmiescic na kadeta? i po jaka choloere skoro wystarczy jeden... do tego jest tani, ladny i cichy... czego wiecej chciec... ten wentyl jest slyszalny na 12V tylko dlatego, ze powietrze tak szybko przelatuje przez niego, ze szumi... na 5, 7 sie go nie da uslyszec.

 

AVE!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

w jaki sposob 2 crystal fany maja sie zmiescic na kadeta? i po jaka choloere skoro wystarczy jeden... do tego jest tani, ladny i cichy... czego wiecej chciec... ten wentyl jest slyszalny na 12V tylko dlatego, ze powietrze tak szybko przelatuje przez niego, ze szumi... na 5, 7 sie go nie da uslyszec.

 

AVE!!

1288356[/snapback]

zmieszczą się jak założysz odpowiednio dłuższy shroud, bo i tak wentyle bez shrouda są o d**e potłuc (sam sprawdzałem)

 

goofi- po co arctic'i spowalniać ?? 10dBa to dużo :huh: ?? Przyłożysz do ucha i nic nie usłyszysz... :blink:

 

BTW: ja mam 2x92mm 8-12V (nominalnie 24V)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

goofi- po co arctic'i spowalniać ?? 10dBa to dużo :huh: ?? Przyłożysz do ucha i nic nie usłyszysz... :blink:

 

BTW: ja mam 2x92mm 8-12V (nominalnie 24V)

1288389[/snapback]

Tymi Arcticami sie juz bawilem i wiem, ze jak sie odlutyje czujnik temperatury, to kreca sie na pelnych obrotach i tak myslalem by to zrobic i sterowac nimi recznie w zaleznosci od potrzeby B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tymi Arcticami sie juz bawilem i wiem, ze jak sie odlutyje czujnik temperatury, to kreca sie na pelnych obrotach i tak myslalem by to zrobic i sterowac nimi recznie w zaleznosci od potrzeby B)

1288397[/snapback]

Sądzę ze to dobry pomysł z tym odlutowaniem. Ten czujnik w arctikach to na moje nieudany pomysł. I ten fan mate powinien wytrzymać zwykle panele mają obciążenie 5W na kanał(te najsłabsze), więc sądzę ze 1 powinien wytrzymać jednak można to łatwo sprawdzić podłączysz 4 wentyle i włącz na minimum obrotów i patrz czy się nagrzewa ten fan mate czy jest gorący itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak do mnie dojdzie, to sie przyjrze i pobawie, zobacze jak ta regulacja jest robiona i najwyzej wymienie jakis tranzystorek na mocniejszy albo wyprowadze spod tej kratki i podczepie mu radiatorek B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...