Skocz do zawartości
domel.fm

Wentylki 120 Na Nagrzewnice!

Rekomendowane odpowiedzi

Wiec chodzi mi aby uzytkownicy forum zamieszczali tu fotki oraz parametry !!

 

Bez zadnych zbednych epitetów i opini tylko suche parametry i fotki wentyli max 2.

 

Zeby wkoncu mozna było cos wybrac a nie jak w innych topicach tysiace opini ludzi przygłuchawych i innych

a zero parametrów.

 

Pozdro all

 

Moze ktos doda ten topic jako przyklejony i wkoncu nie bedzie problemów ze znalezieniem informacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Crystal Fan 120mm Silent

 

Dołączona grafika

 

najcichszy wentyl w swojej klasie cenowej!

 

parametry:

Prędkość: 1200rpm

Natężenie dźwięku: około 21dB

Przepływ powietrza: 48CFM

Zakończenie: 2-pin

 

cena: 36-38 zł

 

akutalnie do nabycia w:

Proline

Angela

Barwkomp

(nie jest to zamierzona reklama sklepów internetowych - zamieściłem linki ze względu na bardzo małą ilość tych wentylatorów na rynku)

Edytowane przez sailence

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

 

na zdjęciu wnętrze mojego shrouda...

 

YATE LOON D12SM12 na łożyskach ślizgowych (tak naprawdę stalowy trzpień zanurzony w oleju wrzecionowym w tulei z mosiądzu )

 

dane producenta:

 

D12SM-12 120x120x25 12V 1650RPM 70.5CFM 33dB !!

 

 

to najcichszy wiatrak jaki znalazłem (ten dolny) - wymontowany z zasilacza delta gdzie pracuje na 4V i jest ponoć niesłyszalny... u mnie pracuje (startuje i działa) na 2,2V a i tak ma wystarczający wydmuch żeby uciągnąć mój cały system w idle, cichszy od papsta NGLE i silentblade 80mm puszczonych na 500-800 rpm :!: - górny to trochę gorszy egzemplarz potrzebuje 2,7V i jest nieco głośniejszy - cały tandem puszczony na 3V chłodzi pełne obciążenie mojego kompa (13tys. 3dmarków 2003)

Edytowane przez fit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akasa Amber Ultra Quiet 120mm

 

Założona na mój tymczasowy shroudzik :D

 

Dołączona grafika

 

Wiatrak w akcji :wink:

 

Dołączona grafika

 

Wymiary: 120x120x25 mm

Prędkość obrotowa: 1400 obr./min.

Łożyskowanie: podwójne kulkowe

Głośność: 18,00 dBA

Przepływ powietrza: 44,8 CFM

 

Na 5V jest cichy, praktycznie niesłyszalny. Zamontowany na shroudzie nad chłodniczka na 12V wydaje spory szum, nie wiem może to powietrze szumi przepływając przez chłodniczkę czy co.

 

EDIT:

Zapomniałem o cenie: 55 złotych.

Edytowane przez donulung

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze - parametry głośności wentylatorów podawane przez producentów można o gluteus maximus rozbić - co z tego że wentylator ma małą głośność gdy np. terkocze. Poza tym sytuacja jest taka sama jak z pompką - dla niektórych MJ1000 jest cichutki dla innych to przeraźliwie głośna pompka. W praktyce ten wątek będzie tylko zbieraniną modeli wentylatorów z ich parametrami podanymi przez producenta. Jedyna możliwość w miarę obiektywnego testu ich głośności to postawić je wszystkie obok siebie i testowanie wszystkich po kolei - co i tak co większych maniaków ciszy nie zadowoli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Crystal

na 12V 2 sztuki na nagrzewnicy w stresie przy 2.3V daja mi 55-60 stopni abita (zalezy od.. sam nie wiem od czego:]) a ten w srodku budy sprawia ze pomimo wc i maxymalnych mozliwych napiec na wszystkim dysk jest zimny, sb jest zimne, nb jest zimne, ramy sa zimne, pamieci grafy sa zimne. wszystko jes zimne dzieki 1 wiatrakowi a nie jak inni pakuja w bude po 40 sztuk. jakbym mogl to na mosfety tez bym dal crystala ale sie nie miesci. mam w domu 2 sztuki slizgowych foxconnow 80 3 sztuki arcticow 80 i 3 crystale i crystale jako jedyny na 5V oprocz tego ze sa bezglosne to nie terkocza jak pozostale "slizgowe" wiatraczki.

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Edytowane przez [hS.4f] Logan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nazir co do ciszy to masz racje ale mi chodzi głównie o parametry katalogowe

wentyli i moze subiektywna ocena głosnosci nic poza bo zaraz nic nie bedzie mozna znalesc w tym topicu.

 

A co do testów to przecierz jakis tam robisz a wyniki jak mozesz to opublikuj w tym topicu.

 

Pozdro all

Edytowane przez domel.fm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nazir co do ciszy to masz racje ale mi chodzi głuwnie o parametry katalogowe

wentyli i moze subiektywna ocena głosnosci nic poza bo zaraz nic nie bedzie mozna znalesc w tym topicu.

 

A co do testów to przecierz jakis tam robisz a wyniki jak mozesz to opublikuj w tym topicu.

 

Pozdro all

1288298[/snapback]

zupełnie nie rozumiem po kiego grzyba doprowadzasz do takiej sytuacji:

 

Dołączona grafika

 

chcesz zdjęcia wentyli i ich dane katalogowe? to wejdź do pierwszego lepszego sklepu internetowego z akcesoriami do chłodzenia i poczytaj! są tam i zdjęcia i dane katalogowe. nie wiem do czego Ci potrzebne coś takiego na forum! robisz tylko śmietnik w postach. śmietnik, który - o zgrozo - sam przeklinasz :mur: subiektywną ocenę głośności można sobie wsadzić wiesz gdzie bo każdy z nas inaczej interpretuje hałas czy też ciszę. a test nazira IMHO ukaże się w innym topicu, gdyż tam już była o nim mowa i tam padają propozycje jak taki test ma wyglądać i myślę, że nazir nie będzie chciał zaśmiecać forum powtarzającymi się informacjami. eh.. :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zupełnie nie rozumiem po kiego grzyba doprowadzasz do takiej sytuacji:

 

Dołączona grafika

 

chcesz zdjęcia wentyli i ich dane katalogowe? to wejdź do pierwszego lepszego sklepu internetowego z akcesoriami do chłodzenia i poczytaj! są tam i zdjęcia i dane katalogowe. nie wiem do czego Ci potrzebne coś takiego na forum! robisz tylko śmietnik w postach. śmietnik, który - o zgrozo - sam przeklinasz :mur: subiektywną ocenę głośności można sobie wsadzić wiesz gdzie bo każdy z nas inaczej interpretuje hałas czy też ciszę. a test nazira IMHO ukaże się w innym topicu, gdyż tam już była o nim mowa i tam padają propozycje jak taki test ma wyglądać i myślę, że nazir nie będzie chciał zaśmiecać forum powtarzającymi się informacjami. eh.. :?

1288603[/snapback]

Moze masz i racje ale danych katalogowych na tym forum nie znajdziesz

a poza to wiesz dane ze sklepów to se mozna wsadzic gdzies i co do tego u to juz zmieniłem teraz pasuje??

 

A i jeszcze jedno sorki za bledy ale jestem dysortografem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze masz i racje ale danych katalogowych na tym forum nie znajdziesz

a poza to wiesz dane ze sklepów to se mozna wsadzic gdzies i co do tego u to juz zmieniłem teraz pasuje??

A i jeszcze jedno sorki za bledy ale jestem dysortografem.

1 - a po cholerę dane katalogowe na forum? od tego są producenci/sklepy

2 - a myslisz, że to co napisał donulung o Akasa Amber Ultra Quiet 120mm czy też sailence o Cristalu to nie dane ze sklepu???

3 - dysortografem??? ciekawe, czy to samo powiesz swojemu przyszłemu pracodawcy, który wywali Cię na zbity pysk za CV z "głuwnymi umiejętnościami" :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 - a po cholerę dane katalogowe na forum? od tego są producenci/sklepy

2 - a myslisz, że to co napisał donulung o Akasa Amber Ultra Quiet 120mm czy też sailence o Cristalu to nie dane ze sklepu???

3 - dysortografem??? ciekawe, czy to samo powiesz swojemu przyszłemu pracodawcy, który wywali Cię na zbity pysk za CV z "głuwnymi umiejętnościami" :mur:

1289543[/snapback]

Tak sie sklada ze to ja bede pracodawcą a od walenia głową w mur to ci sie cos pod deklem moze popsuc :) ;) :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...