Skocz do zawartości
J-A-J-O

Karty Telewizyjne - Niedopracowany Soft?

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem kartę jak w temacie, dałem za nią 160zł. Zadowolony włożyłem ją do kompa i wziąłem się za testowanie, pierwsze co rzuciło mi się w oczy po wgraniu sterów, to strasznie cienki program odtwarzający (zarówno wygląd jak i funkcje). Potem nie było lepiej, obraz który uzyskiwała karta był gorszy niż na 20-letnim telewizorze. Składał się jakby z pasków, a do tego był cały w "pyle". Wziąłem się za szukanie sterów, ale okazało się że te na płycie są najnowsze. Szybko dowiedziałem się że to wina programu sterującego. Wypróbowałem prawie wszystkie możliwe (ok.12) i żaden nie spełniał moich potrzeb! Jedne miały dobry obraz, ale nie mogłem uzyskać dzwięku, drugie nie obsługiwały pilota (próbowałem osobnymi programami), inne jeszcze w ogóle nie wykrywały karty.....

 

Poświęciłem na tą zabawę jakieś 6 godzin i jestem strasznie wkur***. Rezultatów nie mam żadnych, tzn. pozostałem przy standardowym programie Prolinka, bo nic lepszego nie udało mi się znaleźć... Jednak przez ten czas zauwarzyłem że niektóre programy uzyskiwały naprawde dobry obraz - to znaczy że karta nie jest zła, tylko soft.

 

I teraz kieruje pytanie do was, znacie jakiś program, który przede wszystkim obsłużył by pilota i wspierał filtry obrazu typu Dscaler??? Ew. podajcie jakiś sposób na uzyskanie dobrego obrazu na tym programie który mam. Już nie mam do tego siły :angry:

Edytowane przez J-A-J-O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całe szczęście że wziąłem ją tylko na próbe! Mam do wyboru Kworlda na Philipsie (chyba 7134) i Conexancie tym co w prolinku.

 

Co polecacie?

1288967[/snapback]

kworld bierz na conexancie ;) w kworldzie jest 883 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam kartę MSI TV@anywhere Master i mam to samo. Po uruchomieniu programu do TV dźwięk jest tylko na programie na którym się uruchamia i to też nie zawsze. Jak zmienie program to tylko szum. Bawie się z nią już 5 miesięcy i nic. :mur:

Sama karta jest chyba sprawna, bo po drugiej reklamacji wymienili na nową.

 

Jeśli chodzi o PixelView miałem niedługo kupić sobie tą kartę, żeby w koncu pozbyć się problemu z dźwiękiem, a tu się dowiaduje, że to samo.

 

Czy istnieją jakieś normalne karty TV działające pod WinXP?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam kartę MSI TV@anywhere Master i mam to samo. Po uruchomieniu programu do TV dźwięk jest tylko na programie na którym się uruchamia i to też nie zawsze. Jak zmienie program to tylko szum. Bawie się z nią już 5 miesięcy i nic.  :mur:

Sama karta jest chyba sprawna, bo po drugiej reklamacji wymienili na nową.

 

Jeśli chodzi o PixelView miałem niedługo kupić sobie tą kartę, żeby w koncu pozbyć się problemu z dźwiękiem, a tu się dowiaduje, że to samo.

 

Czy istnieją jakieś normalne karty TV działające pod WinXP?

1290608[/snapback]

lomatko ludziska co wy kupujecie ?

kto sie bawi teraz w analogi ?

za 240 zl ma sie karte dv do tego byle satke

i masz czlowieku wsie polsie tv lacznie z tymi pay.

nagrywanie w postaci strumienia mpg2, sa juz kanalki hdtv,

do tego dzwiek czesto ac3.

cyfrowy magnetowid itp.

kto sie obecnie bawi w jakies analogowe dziadostwa.

szkoda kasy i nerwow.

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lomatko ludziska co wy kupujecie ?

kto sie bawi teraz w analogi ?

za 240 zl ma sie karte dv do tego byle satke

i masz czlowieku wsie polsie tv lacznie z tymi pay.

nagrywanie w postaci strumienia mpg2, sa juz kanalki hdtv,

do tego dzwiek czesto ac3.

cyfrowy magnetowid itp.

kto sie obecnie bawi w jakies analogowe dziadostwa.

szkoda kasy i nerwow.

Pzdr

1302892[/snapback]

łoomatku, człowieku wyobraź sobie ze niektórym starczą kanały jakie mają w kablu

 

lać mi sie chce jak czytam takich znafcuf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozatym do cyfrowej karty trzeba mieć antene sat. czyż nie?? A to też podnosi koszty i napewno w 240zł się nie zamkniesz

 

hym a ja mam pixelview :) pro na bt878 (nie pamiętam cyferek na 100%) i dscaler chodzi ślicznie :) ...... obraz ok .....

1303467[/snapback]

A udało ci się uruchomić pilot w tym programie?

Edytowane przez J-A-J-O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Leadtek WinFast TV 2000 XP Expert to analogowa??Dobra jest?? mam zamiar sobie właśnie sprawic jakis tuner TV i sie zastanawiam co kupić??dordzcie troche:-)Warto to wogule kupować?Spalił mi sie TV i tak sobie pomyślałem ze może lepiej wydac kase na takie cacko do PC:-)Słyszałem ze można na takim czymś odkodowac zakodowane programy jak np. HBO czy jakos tak!Jak działa ten magnetowid?Z jaka jakością zapisuje?W jakim formacie?Uzywa jakiejś kompresji?Divx/xvid??Prosze o rady i opinie!!zaznaczam ze nie mam zamiaru wydac wiecej niż 250zł:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no z pilotem to ja zawsze miałem kłopot na tej karcie Tv :) nigdy nie chciał mi działać odpuściłem :)

1304111[/snapback]

Też rzuciłem pilota w kąt (używałem go tylko z firmowym softem i jeszcze jakimś programikiem do pilotów).

 

Teraz mam stery Tweaked bt878 WDM drivers 3.1.28.36 i na DScalerze nie mam teletextu. Czy to normalne przy tych sterach? Ktoś używa tych sterowników na Play Tv Pro Rev 9F?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Leadtek WinFast TV 2000 XP Expert to analogowa??Dobra jest?? mam zamiar sobie właśnie sprawic jakis tuner TV i sie zastanawiam co kupić??dordzcie troche:-)Warto to wogule kupować?Spalił mi sie TV i tak sobie pomyślałem ze może lepiej wydac kase na takie cacko do PC:-)Słyszałem ze można na takim czymś odkodowac zakodowane programy jak np. HBO czy jakos tak!Jak działa ten magnetowid?Z jaka jakością zapisuje?W jakim formacie?Uzywa jakiejś kompresji?Divx/xvid??Prosze o rady i opinie!!zaznaczam ze nie mam zamiaru wydac wiecej niż 250zł:-)

1330672[/snapback]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam normalnie teltext na tych sterach pozdr

1331998[/snapback]

Której wersji DScaler'a używasz? Mam wersje 3.1.0 i 4.1.8 i teraz w żadnym z tych dwóch wersji nie ma telegazety (wciskanie T nic nie daje a w menu teletext jest szary czyli nie można go wybrać). Wydaje mi się, że jest to kwestia sterów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam pixelview play tv pro odbieram programy przez dscalera mam teletext i obsługe pilota z pod girdera (napisałem odpowiedni skrypt) :-P mam jedynie małe problemy z dźwiękiem przy nagrywaniu ale jakoś sobie radze poprostu przestawiają mi sie ustawienia w mixerze no i słaba jakośc przy nagrywaniu - wina durona 850... :mur:

Edytowane przez kaczorkcx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam wersje 4.1.11.winxp ale normalnie widać teletext.

1332306[/snapback]

Odpaliłem DScaler'a i sprawdziłem czy działa teletext no i okazało się, że działa. Najlepsze jest to, że nie zmieniałem ani sterowników ani żadnych opcji w DScaler'ze więc nie wiem czemu wcześniej teletext nie działał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam

AVerMedia TVCapture98 i program BTVSSetnig 2.1profesional, ale tylko pod win98se,

Czasami trzeba podpiąć wzmacniacz sygnału antenowego.

Karty TV potrzebują mocniejszego sygnału.

AVerMedia TV pod winXP się sypie - badziewie, :D

 

Następca AVerMedia TV, będzie WinFast TV 2000 XP Expert, narazie doszedłem do tego wniosku,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dscaler polecam obraz świetny filtry gamma + deinterlace (różne metody) + obługa filtrów z ffdshow + teletext + mnóstwo opcji formatów wyświetlania .

Edytowane przez Domik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zepsułem mojego Kworlda, dosałem nowego z nowszym oprogramowaniem i mam kłopot, bo nie chce ono zadziałać. Przetrząsnąłem trochę sieci i wyszło na to że podobny problem jak ja miało kilka osób, a jedyną na to radą było zainstalowanie innego programu do obsługi TV, ja wybrałem ChrisTV i ciekawi mnie czy istnieje jakaś aplikacja do obsługi pilota od tej karty. Próbowałem gird'a i winlirc, ale one chyba obsługują piloty podłączane przez com, a nie karty TV.

 

Może ktoś podać jakis program dzięki któremu pilot zadziała??

 

A może ktoś ma działające oprogramowanie do Kworlda 883 i mógłby mi przesłać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...