Skocz do zawartości
yonash

Axp 2000 - Problem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam tewakowców!! :rolleyes:

dawno nic nie pisalem bo nie bylo problemów, chociaz zagladam tu codziennie.

jednak pojawil sie problem. Otorz mam procesor Athlon xp 2000 (T-bred B0) + Epox 8rda3I. Proc kilka m-cy chodzil bez problemu jako 12,5 x 166 (czyli Axp 2600) na napieciu 1,675v. lecz jakis czas temu Epox sie "wysypal" i servis przyslal mi nowa plyte - tez 8rda3I. I tu pojawia sie problem. Poniewaz reszta sprzetu jest taka sama jak byla, nie zmienilo sie nic poza Epoxem - proc juz nie chce sie krecic. Co prawda winda wstaje bez problemow na ustawieniech takich jak zawsze

(12,5 x166 1.675v) i niby wszystko "po staremu" , to test Prime95 wywala bląd juz po 5 skundach. :sad: . Pytanie brzmi - dlaczego tak jest?. Zwiekszenie napiecia na procesorze do 1.75v nic nie daje - prime tak samo wywala blad. Pamiec na cl3 i timingi "bardzo luźne" - dalej tak samo. Wiec dlaczego skoro plyta obsluguje fsb 166 bez problemu, proc na "starej" plycie dzialal ok to teraz nie chce?

bede B. wdzieczny za wszelkie sugestie. Pozdrawiam.

Reszta sprzetu:

Axp 2000

8rda3I

2x256(dual)

R9550

Modecom 300W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmień BIOS może w tamtej płycie miałeś inny wgrany. Albo dali Ci jakiś lipny model. W serwisach dają na wymianę po serwisową płytę i może tobie się właśnie taka trafiła.

 

Ale na początek zmień BIOS na najnowszy lub posprawdzaj starsze powinno pomóc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaslilacz jest okej. Napiecia sa takie same jak byly wczesniej, nie zauwazylem zadnych zmian, wszystko chodzi tak jak bylo wczesniej. Co do plyty to servis nie dal mi jakiejs "servisowej uzywki". Plyta byla nowiutka w zaplombowanej folii, więc to tez nie moze byc przyczyna. :-| . Prosze poradzcie cos jeszcze, bo troszke to bez sensu co sie z nia/nim dzieje.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...