Skocz do zawartości
KOLO

Problem z Baracuda

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jak w temacie moj kumpel ma 80Gb baracude od okolo 2 miechow. Okolo dwa tygodnie temu dysk zaczal bardzo glosno chodzic jak na barcude sprawdzilismy ja programem seatool i wyskoczylo takie cos : ten dysk zawiera bledy fizyczne , zglos sie jak najdzybciej do autoryzowanego serwisu Segate (po ang. of course). Pierwsza rzecza jaka zrobil zawiozl dysk do serwisu dali nowy( bo tamtego podobno nie dalo sie naprawic) i ten nowy dysk chodzil okolo dwoch tygodni gdy przed dwoma dniami zaczal chodzic glosno. kupel dzisiaj zawiozl dysk do serwisu i powiedzieli ze ma sobie wymienic tasme?! 8O.

IMHO to jest wina asusa A7V-333 lub zasilacza rubikon(codeshit) 300W

Moze wiecie co jest grane??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoki napięcia, nawet b małe są dla dysków bardzo niepożądane i szkodliwe. Dodatkowo - wiem z praktyki - że jak zasilacz zaniża napięcie to dysk może zacząć się bardzo mocno grzać, a temperatura nie jest tu wskazana.

Jednak zawsze jest szansa, że kolega miał qurewskie szczęsie i dostał akurat te dyski, które z rachunku prawdopodobieństwa/niezawodności są dyskami które padną w serii :twisted: Ryzyko kupującego cokolwiek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo - wiem z praktyki - że jak zasilacz zaniża napięcie to dysk może zacząć się bardzo mocno grzać, a temperatura nie jest tu wskazana. 

Rzeczywiscie jego dysk bardzo sie grzal w programie hddtemp. mial 43C na tym pierwszym dysku bo na drugim nie bylo sprawdzane. Gdy na mojej barcudzie 60GB mialem 24C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

już od jakiś 5 miesięcy(wtedy kupiłem)

moja baracuda ma 41-44stopnie i działa i pracuje bez jakich kolwiek problemów

Bo B4 spokojnie 48 stopni zniesie , ale lepiej zeby wiecej nie miec .

Duzo zalezy od obudowy i jak jest wentylowana , a jezeli za cholere nie mozecie zmniejszyc temperatury to polecam sunona na 5 V polozyc na niej i 35 stopni murowane :) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to daj... ja osobiście wole SpeedFan - a www.almico.com - swietny bo poza tym oferuje funkcje regulacji prędkości wentylatora (inaczej bym chyba ogłuchł od tego CrystalOrba i otwartej budzie :) - a u mnie b4 - 40gb@performance nie ma wiecej jak 35*C - wczoraj kopiowałem 6gb plików *.wav z fodleru do folderu w obrębie tej samej partycji i nie wyszło więcej niż 33*C. zasilacz jakiś shit :( ale nie codegen :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest 21*ale mam wentyl pod dyskiem z przodu obudowy .

Małe pytanko co zrobic gdy zmieniaja sie takie parametry jak:

-RawReadErrorRate

-SeekErrorRate

Kilkia razy w tygodniu a dyszczor nowy (1 miesiac uzytkowania)

Nie znam sie na tym (slyszalem ze powinny sie zmieniac raz czy dwa razy w roku a nie co tydzien)Badow nie ma !O co tu chodzi??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to daj... ja osobiście wole SpeedFan - a www.almico.com - swietny bo poza tym oferuje funkcje regulacji prędkości wentylatora (inaczej bym chyba ogłuchł od tego CrystalOrba i otwartej budzie :) - a u mnie b4 - 40gb@performance nie ma wiecej jak 35*C - wczoraj kopiowałem 6gb plików *.wav z fodleru do folderu w obrębie tej samej partycji i nie wyszło więcej niż 33*C. zasilacz jakiś shit :( ale nie codegen :)

ze sie tak spytam poza konkursem po co kpiowales mozna chyba przeniesc no nie ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...