Skocz do zawartości
PL_CCCP

Z Hdd 'uciekło' Troche Gb !? ;/

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam następujący problem.

HDD Samsung SP0812N, który ma/powinien mieć 80GB, gdy chce założyć partycję 'fdisk'iem' pokazuje mi, ze dysk ma.... 10812 MB (ok. 10,5GB) Jak wejdę do BIOS'u tam jak byk _80GB_, dysk posiada funkcję gdzie za pomocą zworek można ustawić ograniczenie do 32GB. Po ich założeniu, fdisk pokazuje, że dysk ma.... 32GB! Hardware swoje a software sowje, gdzie jest błąd? Co zrobic aby 'odzyskać' ok. 70GB przestrzeni dyskowej!? Za sugestie bede bardzo wdzieczny. POzdrawiam.

 

P.S.

MOBO to Abit NF-7 (2.0)

uczepiony jako jedny naped (master), na IDE1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widocznie faktycznie coś nie pasuje temu dyskowi twojemu. Jak na moje oko to będzie to jakaś wada mechaniczna. Nie dziwi mnie to w końcu, co firmowy Samsung to Samsung :D Jedyny pomysł to zainstaluj jakiś system na tej partycji, a potem spróbuj go spartycjonować programem PartitionMagic najlepiej jakąś lepszą wersją. Drugi pomysł to najlepiej wykorzystać taki ładny programik z pakietu Nortona a mianowicie Disc Doctor, ale pod dosem. Jeśli to nic nie da to radzę o ile możliwe wizytę w serwisie. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość artur.c

fdiskiem na takim dysku chcesz partycje zakladac?! eh ludzie zabieracie sie za skaldanie komputerow, a podstawowej wiedzy nie macie... z twoim samsungiem jest wszystko w porzadku!

 

jesli koniecznie chcesz robic partycje fdiskiem zastosuj skale procentowa, nie patrz na to co pokazuje program

Edytowane przez artur.c

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fdisk nie zobaczy tak duzego dysku.

Nalezy zakladac partycje tak jak napisal artur.c w skali procentowej.

Wtedy po sformatowaniu windows juz bedzie je poprawnie rozpoznawal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałeś nic jakim fdiskiem chcesz zakładać partycje :). Pewnie korzystasz ze starej werski, która programowo nie obsługuje dużych dysków (rozpoznaje tylko dyski do 40 GB) JEśli koniecznie chcesz to robić za pomocą dyskietki, to znajdź sobie w necie jakiś bootdisk http://www.bootdisk.com/ , ściagnij sobie obraz dyskietki i tam bedziesz miał uaktualniony fdisk obsługujący duże dyski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...