Skocz do zawartości
fly-bane

Router+ap+switch|dasiezablokowacfunkcjeroutowania?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

mam pytanie, czy probowal ktos kiedy uzywac routera z wbudowanym switchem (mi chodzi akurat o router AP jeszcze) jako zwykkly switch - tak zeby po prostu byl on podlaczony do inego routera i zeby tamten rozdzialal adresy wszyskim uzytkownikom. Czy da sie w ogole to zrobic, jesli tak to czy we wszystkich uzadzeniach typu Router+Switch+AP czy tylko w niektorych (jakich?). Ja myslalem nad zakupem Linksysa WRT54, a poniewaz potrzebowalbym tez switcha obok, to myslalem, ze taniej by wyszlo kupic AP ze switchem (roznica miedzy takim z routerem i switchem a samym AP to jakies 20 PLN), a takie widzialem tylko razem z routerem. Poza tym router zawsze moze sie przydac, np jakby padl moj linuxowy router, ktorego teraz uzywam.

 

Bardzo prosze o pomoc, jesli ktos wie cos na ten temat. Probowalem sie dowiadywac w sklepach ze sprzetem komputerowym, lecz niestety nigdzie mi nie potrafili odpowiedziec na to pytanie.

 

pozdrawiam

Rafal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

switche w takich kombajnach nie wymagaja zadnej konfiguracji. a wiec jesli nie skonfigurujesz routera, i podlaczysz do tego urzadzenia inny router oraz komputery, to powinno zadzialac jak typowy switch.

Edytowane przez pshem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...