Skocz do zawartości
DeeJayWaski

Czy To Wystarczy....?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Moj sprzęt to:

AMD ATHLON 2600+@2400Mhz - Pentagram 100Cu

ATI Radeon 9600Pro

Ram Geil 512 400@420Mhz

Płyta Gł GIGABYTE 7N-400-L

Zasilacz CODEGEN 350W - to jest shit i tu nie pasuje....

 

Moje pytanie to: Mam zamiar wymienić na CHIEFTEC'A,ale tu mam delemat! Nie wiem czy wystarczy "Chieftec 360W (360-302) Dual Fan" czy musze kupić "Chieftec 420W (420-302) Dual Fan rev.ATX2.0"?!

Aha, miedzy tymi zasilaczami to różnica 20zł wiec bardziej jestem przychylny na 420W, ale...co to znaczy "rev.ATX2.0" to cos gorszego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

Dzięki...ale martwi mnie dopisek "rev.ATX2.0" tak jakby bylby jakis haczyk! Wie ktos co to oznacza?

1298813[/snapback]

wtyczka 24pin- potrzebna ci będzie przejściówka na 20pin (15zł), albo wepchniesz na hama. Za to na pewno natywne 24pin to lepsze i bardziej przyszłościowe rozwiązanie niż kuno teraz zasiłki 20pin...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żadna przejściówka nie będzie potrzebna! w wersji 402-302-Df wtyczka jest tak skonstruowana, że dodatkowe 4 piny są odpinane

1299052[/snapback]

No właśnie. Kupiłem właśnie ten model i już rozpoczynałem "quest for przejściówka", kiedy wertując fora dyskusyjne znalazłem informację, że ma on wtyczkę z odpinanymi 4 dodatkowymi pinami. Sprawdziłem: ma. :) Czyli rozumiem, że mogę podłączać zasilacz bez żadnych przejściówek? Pytam na wszelki wypadek, jako że dostałem 402-3020-DF w wersji bulk, a więc bez instrukji z objaśnieniami.

 

Pozdrawiam

--

LeHardi

Jarek Kus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wtyczkę 20-pin podłącz normalnie do złącza (odpiete 4 piny zostaw wolne), pamiętaj, że do tego 4-pinowego złącza P4 musisz podpiąć też wtyczkę z 4 bolcami, ale nie tą odpiętą, tlyko tak jak zawsze - tą oddzielną

mam nadzieję, że mnie zrozumiałeś, bo trochę pogwamtwałem sprawę :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wtyczkę 20-pin podłącz normalnie do złącza (odpiete 4 piny zostaw wolne), pamiętaj, że do tego 4-pinowego złącza P4 musisz podpiąć też wtyczkę z 4 bolcami, ale nie tą odpiętą, tlyko tak jak zawsze - tą oddzielną

mam nadzieję, że mnie zrozumiałeś, bo trochę  pogwamtwałem sprawę :wink:

1306678[/snapback]

Dzięki! Działa tak jak napisałeś - i dobrze: na stronie Komputronika napisali bowiem "...złącze na 24 piny tylko do płyt Socket 775 - aby podłączyć płytę z socketem 478 należy zakupić adapter 24 pin na 20 pin...". Zawsze to kilka groszy zaoszczędzonych.

:D

 

--

LeHardi

Jarek Kus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...