Skocz do zawartości
Oles

Voltages

Rekomendowane odpowiedzi

Jako n00b w tej dziedzinie chciałem spytać czy to są dobre ustawiania?????? screen w załączniku.

I dlaczego są na czerwono???

post-106103-1109420939_thumb.jpg

Edytowane przez Oles

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako n00b w tej dziedzinie chciałem spytać czy to są dobre ustawiania?????? screen w załączniku.

I dlaczego są na czerwono???

1298881[/snapback]

CO?!?!? 2.24v na pentium 4 i do tego jeszcze 66*c ? JAki ty masz zasilacz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cuś dziwne te napięcia... No i temperatura CPU.

A to odczyty w stresie czy w spoczynku?

Czewone pola sygnalizują,że trzeba się zainteresować wartościami napięć... Strasznie duże Vcore (na oko o jakieś 0,5v) jak na nie podkręcony proc (to może owocowć zbyt wysoką jego temp) lepiej zrewiduj biosowe ustawienia Vcore. A najlepiej pomierzepiej napięcia woltomierzem dla pewności. Napisz jaki masz zasilacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To w spoczynku. W stresie ma 90°C. Zasilacz jakiś standardowy chyba 300W. W biosie mam ustawione na default. Nie podkręcałem procka, to box, więc jest chłodzony standardowym wiatraczkiem intela. W biosie ustawia się te Vcore??? Zrobie zaraz aktualke biosu, może to po prostu błąd :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc w biosie w PC Health Vcore wacha się od 1.35 - 1.40, W CoreCenter tak samo, tylko w HSM jest coś nie tak. Nie zrobiłem updatu biosu, bo do tego trzeba 2 dyskietek, a ja mam tylko jedną :-|. Temperatury w biosie sa takie same jak w corze i HSM. Ściągne jeszcze jakiś podobny programik i oblukam, myślę, że to tylko błąd HSM.

 

Dodam, ze procesor to Prescott. W CPU-Z Vcore ma napięcie 1.4V i mam 2 procesory :lol:

Edytowane przez Oles

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięx. Puki jest na gwarancji to niech się "specjaliści" pomęczą :D. Aktualnie mam tube na procka i dodatkowy wiatraczek wyciągający powietrze z obudowy, a wentylator na procku to chyba ograniczyli, żeby nie szumiał, bo wcześniaj miał 5000rpm, ale przynajmniej temperatura była w normie.

 

A tego intelowego wentylatora wogle nie mogłem zdjąć :unsure:

Edytowane przez Oles

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...