Skocz do zawartości
Armagedon66

Experci Od Ramu I Oc Potrzebuję Porady

Rekomendowane odpowiedzi

Mam dwie kostki TWINX Corsair CMX256A 3200C2PT i trzy sloty na płycie.Chciałbym dodac jedną kostkę 512MB problem polega na tym że nie znam się za bardzo na pamięciach mam 400zł do wydania.Wybrałem wstępnie pamięc (dodam jeszcze że nie zależy mi na double channel ponieważ mój procesor tego nie suportuje) http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=9296 ale czy ona nie popsuje mi konfiguracji na co powinienem zwrócic uwagę mając już 2xCorsair CMX w przyszłości mam zamiar podkręcic procesor.

Mam jeszcze małe pytanko do OC Expertów czy ktoś wie jak poskromic AMD 64 3200+ próbowałem wiele rzeczy ale nic nie przyniosło specjalnego efektu.Maxymalnie podniosłem z 2000 na 2030Mhz :mur: na dole dokładny opis mojego kompa.Może ktoś ma podobną konfigurację jak moja i udało mu się znaleźc sposób na ten procesor przy tej płycie.Proszę was o pomoc napiszcie też jak ustawic najlepiej pamięci i inne istotne rzeczy.

 

AMD 64 3200+ ,2000 Mghz,(10x203) ,ClawHammer Socket 754,Cache L2 1024kbs,TWINX Corsair CMX 256A 3200C2PT ,Asus K8V Delux,VIA Apollo K8T800, Saphire ATI X800Pro VIVO (16potoków 500/500),Maxtor 160GB Ultra ATA 133,Creative Soundblaster Audigy 2 ZS Platinum.

 

Aqua Mark 03 64720

3D Mark 03 12400

3D Mark 05 6400

 

Pozdrawiam..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pod AMD OCZ jest lepsze moim zdaniem... www.proline.pl

kupa pamiatki najlepiej extrem voltege edition w dualu i ocz bustera :D

albo przynajmniej pc4000 to szyne bedziesz mogl krecic do odpowiednich mhz :)

 

1.jak krecisz szyna to podnies napiecie na ramie na max mozliwe ze bedziesz musial podniesc timingi pamieci

2.podnies napiecei rdzenia cpu

3.napiecie chipsetu tez podnies ale odrobinke

4.jaki masz zasilacz ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pod AMD OCZ jest lepsze moim zdaniem... www.proline.pl

kupa pamiatki najlepiej extrem voltege edition w dualu i ocz bustera :D

albo przynajmniej pc4000 to szyne bedziesz mogl krecic do odpowiednich mhz :)

 

1.jak krecisz szyna to podnies napiecie na ramie na max mozliwe ze bedziesz musial podniesc timingi pamieci

2.podnies napiecei rdzenia cpu

3.napiecie chipsetu tez podnies ale odrobinke

4.jaki masz zasilacz ????

1302910[/snapback]

Masz rację chyba jeszcze poczekam i dozbieram na OCZty ale Dual niestety odpada w moim przypadku po pierwsze mam ostatni wolny slot a po drugie mój procek Duala nie obsługuje. Mój zasilacz to NeoTEC V4202 No-Noise Series. Widzę po twojej specyfikacji, że nieźle podkręciłeś procka jak to zrobiłeś i co przyniosło najlepszy efekt. Mam jeszcze małą prośbę napisz mi jakie są najkorzystniejsze ustawienia timingów twoim zdaniem na mój sprzęt. Dzięki bardzo za pomoc.

Pozdrawiam. :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość watow

ale plyta glowna chyba tak spr w instrukcji :P

poczytaj dzial jak krecic amd64 bo moze musisz mnoznik ht obnizyc :)

512 to malizna... wiesz pamiatki mozesz sprzedac i kupic OCZ extream voltige edition , i wtedy sprawdziesz jakosc swojego zasialacza do mozliwosci oc cpu

moze ktos z twoich znajomych masz mocniejszy zasilacz warto by bylo sie zapytac

timingi mozesz zbic nawet od razu daj max napiecie na ram i obniz

cas latency , active to precharge mozesz tez po eksperymentowac z ras to cas read i precharge row time ale to na samym koncu bo bedziesz flashowal biosa :)

ewentulanie pobaw sie cbi=central brain identifier

 

http://www.proline.pl/shop.php?prodid=4f43...234504644432d4b ciekawostka

 

 

moze za sponsorujesz mnie?

bo ten parametry to max mojego zasilacza :twisted2:

Edytowane przez watow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że 512 MB DDR to malizna i dlatego dokupiłem jeszcze jedną kostkę Kingston Hyper X 512MB PC 3200 CL2 do mojego ostatniego wolnego slotu na płycie.Teraz jest łącznie 1024 MB. Udało mi się kupic Kinstona za 330 zł i akurat więcej nie byłem w stanie wydac na tą chwilę i nie sądzę, że można kupic w tej cenie jakieś lepsze od tych markowe kostki.

Natomiast pozostałych dwóch kostek Corsair XMS 3200 C2PT czyli inaczej XTREME MEMORY SPEED EDITION nigdy nie zamieniłbym na OCZ extream voltige edition.Kostki Corsair kupiłem w Angli zostały wyprodukowane specjalnie do gier.i nie sądzę ,że można je kupic w Polsce no może na Alegro ale będą prawdopodobnie bardzo drogie problem w tym ,że dopiero się uczę i niejestem dobry w podkręcaniu pamięci nie potrafię wykorzystac drzemiącej w nich mocy.Jeśli jednak ktoś myśli ,że OCZ EVE jest lepsze od Corsair XMS gotowy jestem poeksperymentowac. :wink:

 

Pozdrawiam..

 

AMD 64 3200+ ,2000 Mghz,(10x200) ,ClawHammer Socket 754,Cache L2 1024kbs,TWINX Corsair CMX 256A 3200C2PT ,Asus K8V Delux,VIA Apollo K8T800, Saphire ATI X800Pro VIVO (16potoków 500/500),NeoTec V4202 Led series,Maxtor 160GB Ultra ATA 133,Creative Soundblaster Audigy 2 ZS Platinum.

 

Bez podkręcania

 

Aqua Mark 03 64720

3D Mark 03 12400

3D Mark 05 6400

Edytowane przez Armagedon66

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość watow

ja tak mysle :D spox jak kupisz ocz boostre to kazde pamiatki pokazuja pazurki tylko trzeba ekstra kuler nanie zamontowac zeby ciepelko zdmuchiwal :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Armagedon66: już ci powiedziałem na forum AMD jak ustawić twoje pamięci...

a co do extremalnego podkręcania to się nie spodziewaj zbyt wiele bo twoja płyta na to NIE pozwala... także wystarczyłby ci zwykły Value RAM Kingstona (chodzi do 240-250 na luzie) a niekoniecznie HyperX czy już w ogóle OCZ Booster...

timingi pamięci w przypadku AMD64 nie mają aż takiego znaczenia jak przy Athlonach 32 bitowych... (sam sprawdzałem i czytałem na ten temat sporo)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Armagedon66: widzac jakie masz 'osiagniecia' w podkrecaniu nie widze zupelnie sensu posiadania przez Ciebie takich pamieci, a argumentacja ze 'zostaly stworzone specjalnie do gier' traci lamerstwem.

Na tych 203MHz dokladnie kazde pamieci beda dzialac, a nianczenie tych Twoich modulow bardziej pogarsza sprawe gier, bo nie masz miejsca na odpowiednia ilosc pamieci.

Kup sobie jakies niezbyt drogie pamieci (jeden modul juz kupiles, wiec najlepiej dokup podobny), sprzedaj te corsairy (ja moge je odkupic jesli bedziesz chcial rozsadna kwote), a bedziesz miec pamieci duzo lepsze do gier, bo bedzie ich 1GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tą chwilę mogę powiedziec że jest nieżle FSB 215x10(2150) temperatura na pełnym obciążeniu 45stopni.Timingów narazie nie ruszałem 2.5,3,3,8 jeszcze go testuję wygląda na stabilny jak wszystko będzie ok zmienię to na 2.2.2.6 .

Rapra pamięci nie mam się zamiaru pozbywac, na szczęście mam jeszcze jednego kompa AMD 3200+ na Asusie A7N8X-E Deluxe, w ostateczności przełożę te Corsairy do niego i na nim pobawię się w OC.

Chciałem jeszcze powiedziec, że znalazłem na tym forum wszystko co jest potrzebne do OC AMD 64 poniżej zamieszczam wszystkie pomocne linki dla początkujących.

:rulez:

Overclocking pamięci dla początkujących autorstwa VIP http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=52396 i wszystko jasne.

tablice dzielników pamięci A64 - www.xtremesystems.org

Wszystko o podkręcaniu i inne przydatne bardzo rzeczy o AMD 64+ projekt przygotowany przez Raptora ale z tego co wiem pomagało w nim wielu uczestników forum http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=108869 i tym oto sposobem AMD 64 nie jest już problemem dla nikogo.

 

Szczególne podziękowania dla Saneone,Raptor i Vip

Pozdrawiam... :plum:

 

AMD 64 3200+ ,2000 Mghz,(10x200) ,ClawHammer Socket 754,Cache L2 1024kbs,2xTWINX Corsair CMX 256A 3200C2PT ,Kingston HyperX 3200/512,Asus K8V Delux,VIA Apollo K8T800, Saphire ATI X800Pro VIVO (16potoków 500/500),NeoTec V4202 Led series,Maxtor 160GB Ultra ATA 133,Creative Soundblaster Audigy 2 ZS Platinum.

Edytowane przez Armagedon66

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...